Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbántátok valaha, hogy...

Megbántátok valaha, hogy szülők lettetek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 13:32
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon. Szörnyű az egész, borzasztó hogy nincs magánéletem miattuk. Ide menni, oda menni meg a sok hülye nyafogás. Ez mi apa... Brrr. Be is rakom őket hamarosan egy intézetbe ne is lássam őket.
2022. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2022. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
91%
Mi már nagyszülők vagyunk, de nem tehetetlenek.Ennek ellenére néha már szinte szégyellem, mennyire jók velünk a gyerekeink. Rendszeresen jönnek hozzánk, hívnak bennünket, ha vesznek valami akciós terméket, nekünk is vesznek, ha mi vásárolunk, nekik is vásárolunk. Olyan gondoskodóak velünk, mintha ők lennének a szüleink. Egyszer kérdeztem is, miért ennyire jók velünk? Azt mondták, csak azt adják vissza, amit ők kaptak tőlünk. Ezek után lenne okunk megbánni bármit? Valamit nagyon jól csinálhattunk, hogy ilyen nagyszerű gyerekeink vannak. Hálás vagyok a sorsnak.
2022. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
88%
Szeretem a gyerekemet, de ha lenne lehetőségem visszatérni az időben, nem szülnék. Amíg baba volt, addig élveztem, de utána..... Az ovodai, iskolai pofavizitek az agyamra mentek. Gyerekként is gyűlöltem, és felnőttként is ugyanígy érzek.
2022. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
85%
Nem
2022. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
86%

14-eshez hasonlóan érzek én is.

Volt egy nagyon szép baba időszak, kisgyermek időszak. Aztán kezdődött az ovi, a kötelezettségek, az iskola, az utált szülői értekezletek, a még utáltabb tanárok - és hát ugye a "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond" szindróma - (sokszor kellett kiállni is mellette, mert egy igazi "csókos" iskola volt, lényegében folyton a tanárokkal kellett civakodni, ha nem akartam, hogy totál hülyébe vegyék a gyerekemet. Mikor egyetemre ment (nagyon jó tanuló volt végig amúgy), akkor volt egy kis szusszanás, aztán felgyorsultak az események, barát, eljegyzés, esküvő. Lényegében 20 év alatt átsuhant az életemen, én úgy érzem, több romot hagyott, mint pozitívumot, mondom ezt úgy, hogy az életemnél is jobban szeretem őt. Mégis, ha időben visszamehetnék, választanék egy kiba......tul kényelmes életet, gyerek és nyűglődés nélkül.

2022. okt. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk nagyon nehéz volt az első 3 hónap, plusz a babakor sem volt egyszerű, de én sosem gondoltam arra, hogy én nem erre vágytam. Szeretem a gyereknevelést minden nehézségeivel együtt és nem bántam meg, hogy megszültem a gyerekemet. Az életünk unalmas volt nélküle.
2022. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
92%
17, akkor ti bajban lesztek, ha kirepül. Utána is unalmas lesz. Ezt nem rossz szándékkal írom, hanem, hogy időben kezdjetek felkészülni arra az időre.
2022. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi már 8 évet éltünk a gyerek nélkül, tudom, hogy miről beszélek és tudom, hogy nehéz lesz. De majd hozzászokunk ahhoz is újra :)
2022. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
96%
Legtöbb szülő még saját magának sem merné bevallani, hogy kár volt a gyerek, mert azt hiszi akkor hú de milyen gonosz ember. Pedig sokan vannak akik maguknak hazudnak mindennap és nyugtatják magukat, hogy megérte meg később jobb lesz az egész. Nem minden embernek való a gyerek.
2022. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!