Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti valaha megpofoztáto...

Szülők! Ti valaha megpofoztátok a fiatokat/lányotokat? Ha igen, mi volt az oka? Megbántátok utólag? Bocsánatot kértetek esetleg?

Figyelt kérdés

Akik bántják a gyereküket, miért gondolják, hogy ez hatásos módszer?


Gyerekek is válaszolhatnak, akiket megütöttek valamiért (szintén érdekel mi volt az ok) és hogy jogosnak éreztétek e?


2014. júl. 11. 10:37
1 2 3
 1/25 Sün!! ***** válasza:
53%
A pofon nem számít verésnek. Sőt, hatásos és szükséges eszköze olykor-olykor a nevelésnek. Én is kaptam. Megérdemeltem. Persze akkor is, amikor nem, de az így utólag kit érdekel már. Általában ha a gyerek tiszteletlen vagy csúnyán beszél. Mi ezekért kaptunk. Úgy gondolom használtak. Fiatalabb testvérünk nem kapott már. Sokkal neveletlenebb és nagypofájúbb lett, mint mi. Úgy gondolom, hogy a gyereknek korán meg kell tanulnia, hogy amit tesz vagy amit mond, annak vannak következményei. Persze azt, aki ok nélkül és/vagy brutálisan nagy erővel veri a gyerekét rendszeresen sokszor ok nélkül is, azt természetesen elítélem.
2014. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
igen, meg. 13 év alatt kb 5X azért, mert semmi más nem használt. Lehet érte megkövezni... egyéként az átlagosnál sokkal jobb a kapcsolatunk, csak most kamasz. (szájalt, hazudott és bunkó volt.)
2014. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Minden fizikai bántalmazás verésnek számít, ahogy a pofon is. Szóval azzal nem értek egyet hogy nem számít verésnek.


Nem lenne jobb büntetni mint bántani a gyereket?


Nem kötekedni akarok, csak nagyon érdekel a téma!!!

2014. júl. 11. 11:28
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Megpofoztak,eléggé.

Azért mert 9 évesen nem válaszoltam arra tetszik-e a táska amit kaptam.

Egyébként nem attól lesz jól nevelt a gyerek,hogy felpofozod,aki enélkül nem tud gyereket nevelni az ássa el magát.

2014. júl. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
16/L vagyok,kaptam pofonokat,de nem sokat.De amikor kaptam,azt megérdemeltem és teljesen jogos volt.
2014. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egyszer akart adni anyám, de akkora voltam pont mint a kilincs, és az ajtóhoz állítottak, aztán mikor jött a pofon elkaptam a fejem és ő meg teljes erővel belecsapott a kilincsbe, majdnem eltört a keze. Haha, karma :D
2014. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Én is kaptam 8 éves koromban pofont, és rugdosott is anyám amikor már a földön feküdtem, hogy ne pofozzon tovább, mert találtam egy régi függönyt az ágyban, és játszani mertem vele. Nekem senki nem mondta hogy nem szabad. Nem volt összefirkálva, semmit nem csináltam vele, csak felvettem, mint egy fátylat...


Nem gondolom hogy sok értelme van bántani egy gyereket. Azóta is szar a kapcsolatom anyámmal, mert nem bízom benne.


Apámtól 17 évesen azért kaptam pofont, mert együtt jártunk konditerembe, és boxolni akart, de azt mondtam , hogy nem szeretnék, mert nincs kedvem. Erre paff.... felpofozott. Én meg visszaütöttem dühömben, mert rohadtul nem volt jogos. Bocsánatot is kért!!


Ezek után úgy érzem, ha megnevelnek egy gyereket rendesen, akkor nem kell bántani is. Én tudom milyen az amikor bántanak ok nélkül. Szóval sose csinálnék ilyet a saját gyerekemmel.

2014. júl. 11. 12:05
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Igen, eddig 2x pofoztam meg a lányom. Egyszer kirohant az útra az autók közé, egszer pedig lek..vázott. Nem bántam meg. Nem kértem bocsánatot, de utólag megbeszéltük mind a két esetet.
2014. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, amit veled csináltak, az egyáltalán nem egyenértékű azzal, ha egy kamasz jó időben kap egy pofont.Téged ok nélkül vertek a leírt esetekben!


Igenis van helyzet, amikor megérdemlik. Pl. a mai kérdések egyikében, amikor a gyerek lopott, kapott egy pofont, aztán meg a gyámüggyel fenyegetőzött. Hát hová lesz a világ? Lop, aztán neki áll feljebb?? Ettől függetlenül én sem gondolom hogy a verés helyes út, de van amikor "kell".

2014. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Amit te írsz az bántalmazás. Én is kaptam 1x, nem emlékszem rá, csak apukám mesélte hogy azóta is lelkiismeret furdalása van, mondtam neki ne legyen mert nem emlékszem rá :D Biztos vagyok benne hogy megérdemeltem, mert amúgy nem bántottak a szüleim soha.
2014. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!