Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy vehetően skizofrén anya...

Egy vehetően skizofrén anya ellen mit lehet tenni, ha nincs betegségtudata?

Figyelt kérdés

Anyám skizofrén. Természetesen nem dolgozik,hanem segélyekből tartja fenn MAGÁT. Volt emiatt zártosztályon, de az régen volt. 2 éve durva az állapota.

Az egész gyerekkoromat megnyomorította. Voltam családsegítős gondozás alatt, pszichológusnál is.

Skizofréniája abban nyilvánul hogy képzelődik, nagyon durva konteokat talál ki(lehallgatják stb) szomszédokkal veszekszik, feje után utazgat, engem folyamatosan fenyeget megkárosít de erre később kitérek. :)

A legrosszabb az egészben hogy rengeteg jó pillanata is van akkor teljesen normális anyaként tud viselkedni így azt sem tudom mit érezzek iránta.

Nővérem támogat lelkiekben és sokszor pénzben is... Ő pont emiatt nem beszél anyával mert beteg, az ő gyermekkora is ilyen volt. A baj az egésszel, hogy nővérem Vácon lakik, mi meg egy Zala megyei kisvárosban. Sokszor vagyok nála de rengeteget dolgozik, valamint pénzzel nem fogom lehúzni.

Körülöttem lévő felnőttek csak annyit mondanak, hogy kitartást, de anya nekik is ártott... Többször fenyegette őket.

Engem meg... Van amikor éjszaka közben random nekem megy, vagy egész délutánra kizár a lakásból, volt olyan is hogy arra jövök haza hogy amit a saját nyári fizetésemből vettem laptopot eladta, és egy fillért nem kaptam belőle. Rengetegszer kellett nélkülözni mert utánam járó pénzeket elszórja, elutazza.

Emiatt az iskola mellett péntek délután és vasárnap délután mindig dolgoznom meg 8 órában, de ebből a pénzből is kikunyerál rengeteget, ha nem adok, fenyeget.

Értem én, hogy beteg, de egy anya ilyet nem csinál gyermekével. Saját testvérével van csak jóban, annak a gyerekeivel mindig normálisan viselkedik...

Most fogok leérettségizni, 18 éves férfiember vagyok. Nővérem 25,ha számít. Apák születésem után 2 évvel lelépett :)



2022. okt. 17. 19:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Apám nem apák

Azt kihagytam, hogy a nővéremet elvették és az apjához vitték amikor kicsi voltam mert az iskolában elvolt hanyagolva, engemet akkor védelembe vettek. (nem egy az apánk)

2022. okt. 17. 19:47
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nemigen érted az elmebetegségek lényegét, ha bármit is számonkérsz egy megbomlott agyútól. pedig régóta látod, mégsem vontad le a következtetést., Azért őrült, mert nem tud uralkodni magán. Neked EGYETLEN lehetőséged van, elköltözni, vagy megőrülsz mellette te is. Fiatal vagy, szedd össze magad, csak magadra számíthatsz. A hazai törvények szerint ha anyád nem akarja kezeltetni magát, addig SENKI sem tehet SEMMIT, amíg vér nem folyik, ahogy a rendőrök szokták mondani.
2022. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Sokan érettségiznek estin vagy levelezőn munka mellett. Kérd meg a nővéredet, hogy segítsen munkát szerezni, és tűnj el anyád házából. Az új helyen beiratkozol estire-levelezőre, és dolgozni kezdesz.
2022. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Ejha. Ugyanúgy vagyok én is. Anyám szerint most is lehallgat a szomszéd, a falba tettek valamit. . És a Facebookba is.. Tiszta összeesküvés és gyűlölet az élete. Nem is írok többet mert ezt sem lehet tőle. Szerintem menekülj onnan minél hamarabb és építs saját életet, ne járj úgy mint én hogy rádszáll teljesen. Nem fog javulni a helyzet!
2022. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a tanévet már bírjad ki, kb 8 hónap van belőle, ha már eddig kibírtad, egyszerűbb, mint most iskolát váltani és munkába állni, csak ne vedd fel, amiket összehord, nem vehető komolyan. A fenyegetéssel ne törődj, meg se halld. Kizárni meg hogy tud, nincs kulcsod? A családi pótlékot 18 év fölött kérheted a saját nevedre. Ha fizikailag neked támad, ki kell hívni a mentőket és bevitetni a pszichiátriára. Ne legyenek ilyen gondolataid, hogy mégiscsak az anyád. Viszont az érettségi bizonyítvány birtokában azonnal állj teljes munkába és költözz, jó messze. Nagyszülők, egyéb rokonok nincsenek?
2022. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Teljesen igazatok van. Sulimat nagyon jól csinálom, tanárok tudják a helyzetem és segítenek!

Emiatt nem mentem még el. Sulinak nincs kolesza, egy központi van Zalaegerszegen ami innen 30km,plusz fizetős, valamint anya kijelentette ha koleszba megyek kirak otthonról, ergo a kolesz péntekig szól. (csak felmerült ez is a nővéremnek)


Az a baj bármikor elfajulhat, igazatok van abban hogy kezdek mellette megőrülni.

2022. okt. 17. 20:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy elfajulhat? És az iskola mért nem intézkedik a gyermekvédelmi hatóságnál? Most már ugyan nagykorú vagy, de eddig mért nem vetettek védelembe?
2022. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Na idefigyelj!

Menekülj.

Költözz a tesódhoz!

Egyik rokonom anyai ágon skizofrén volt. Azt hitte, hogy a saját anyja meg akarja ölni (téveszme) és ezért megölte a saját anyját. Levágta. A fejét.


Ma van ha azt hiszi bántani akarod, vagy egy szörnynek lát téged miközben hallucinál és neked megy egy késsel?


Ez nem vicc. Volt a fókuszban hg egy család a fiú testvért elvitte pszichiáterhez, de az nem tarthatta benn akarata ellenére a fiú is megölt egy családtagot.


Veszélyben vagy!

2022. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Míg nem történik valami addig sajna semmit jogilag.
2022. okt. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem kéne megvárni az év végét, mert lehet, hogy addigra már nem élsz.
2022. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!