Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek skizofren vagyok?

Szerintetek skizofren vagyok?

Figyelt kérdés
A szerelmem szerint az vagyok, es nem tudom mit higgyek. A dokik semmit se mondtak, mikor tavaly elmentem pszichiaterhez emiatt. Nem mondtak semmit, csak azt, hogy nem megallapithato es kitomtek antipszichotikummal. Aztol nem tudtam ebren maradni szoval inkabb kihajitottam a fenebe. Kb 1 eve nem szedek antipszichotikumot es kezdem azt erezni az elmult hetekben hogy baromira semmi bajom a vilagon. A parom meg mondja hogy ne hagyjam leepulni valami betegsegtudatot, de az minek, ha nem erzem magam skizonak? Azt hogy bizonyitsam be hogy nem vagyok az? Vagy ha megis azt hogy bizonyitjak be nekem?

#skizofrénia #elmebetegség #elmebaj #pszichotikus #paranoid pszichotikus fazis #betegsegtudat
2017. júl. 31. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt mi honnan tudjuk? Ha semmi bajod, akkor miből gondolod, hogy skizó vagy? Szerintem orvos tudná megmondani, hogy van e ilyen jellegű bajod, vagy nincs, és azt is, hogy kell e gyógyszert szedned, vagy nem.
2017. júl. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolja a párod, hogy skizofrén vagy?
2017. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerinte hallucinalok meg ilyenek. Pl volt olyan hogy beszeltem valakihez o meg ramszolt, hogy nincs ott senki.
2017. júl. 31. 00:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy pszichiáter se tudja csak úgy megállapítani, ahhoz kivizsgálás kell.

(legalább 1 hetes osztályos)

Amúgy, ha nem megállapítható, akkor miért írtak fel gyógyszereket?

2017. júl. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!