Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy skizofrén lettem?

Lehetséges hogy skizofrén lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nos ott kezdem, hogy néhány éve már vannak kényszercselekedeteim.

Egy hónapja pedig nem tudom honnan, de jött egy olyan hülye kép a fejemben, hogy megölök egy személyt akit amúgy nagyon szeretek. Mondanom sem kell, nagyon megijedtem. Napokig szorongtam ezen. Aztán jött az hogy valami súlyos betegségem van. Olyankor s másik gondolat csillapult. Soha nem jött együtt a kettő. Viszont most, hogy többet olvastam utána a skizofréniának, először nagyon megijedtem hogy én is az vagyok. Elég sok tünet stimmel. És néhány napja mintha késztetést éreznék arra, hogy valami butaságot tegyek. Nagyon rossz dolog. Azonnal be is jelentkeztem egy pszichiáterhez, de csak jövő héten hétfőre kaptam időpontot.

Viszont van amikor meg teljesen normális vagyok. Akkor semmi. De roham szerűen rámjön, elkezdek gondolkozni rajta és vége. A szörnyű, hogy megfordul a fejemben egyáltalán a gondolat. A másik ijesztő pedig, hogy mostmár maga a gondolat nem idegesít fel. Vajon megszokhattam vagy tényleg ilyen elmebajos vagyok.

Nem szeretnék hülyeséget csinálni!

Csak attól félek, hogy nehogy egyszer tudatomon kívül kerüljek...

Ez vajon mi lehet? Ez már skizofrénia?



#félelem #skizofrénia #elmebaj #OCD #skizofrén #orvos kényszer kényszergondolat betegségtudat
2020. febr. 6. 16:04
 1/4 anonim válasza:

Én is elszoktam képzelni, hogy valakit megölök. Rajzolgatni is szoktam ilyeneket, stb. De tudom hogy egyrészt nem lennék rá képes, másrészt logikus sem lenne, mivel ülhetek egész életemben a börtönben.

Ezt én akarattal teszem, tehát nem a semmiből tűnik fel ez a gondolat, és megsem fordult a fejemben, hogy megfogom tenni.

Érzel egyfajta késztetést, mikor feltűnik ez a gondolat? Vagy érzel egyfajta örömöt, hogy milyen jó lenne, ha megtennéd?

OCD egyik tipusa, mikor mindenféle betegséget képzelsz be magadnak, pl. a skizofréniát.

Ha nem érzel késztetést, hogy neked ezt mindenképp meg kell tenned, vagy érzed úgy, hogy megfogod tenni, hanem csak feltűnik a kép, akkor nem hiszem, hogy skizo lennél, inkább csak félsz, hogy az vagy.

Általában aki skizofrén, nem ismeri be, hogy az, hanem már a súlyosabb fázisban veszik észre a tüneteket az ismerősök.

2020. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

#1 vagyok: plusz az is az OCD egyik tünete, hogy folyamatosan feltűnik egy-egy gondolat, amitől nem tudsz szabadulni. Ez a kényszergondolat.

Mindenképp menj el egy pszichiáterhez, mert az OCD is megkeserítheti az életed.

2020. febr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nos, mit mondott a doki? Hétfő elmúlt. Voltál nála?
2020. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
OCD-s vagy, nem skizofrén! Angolul Harm-OCD lenne a neve a kényszergondolataidnak, vagyis az attól való félelem, hogy bánthatsz valakit (nem fogsz, ez csak szorongásnak tűnik). Menj kognitív terápiára.
2020. márc. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!