Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemről hazajöttem tüdőgyul...

Egyetemről hazajöttem tüdőgyulladás végett, apám így reagálta le, vélemény?

Figyelt kérdés
Egyetemen tanulok Bp.-n amúgy vidéki vagyok. Az elmúlt héten dögrováson vagyok. Belázasodtam, fájt a hátam, köhögök egyfolytában (másik koliszobából már többször átkopogtak, hogy hagyjam abba). Az orvos tüdőgyulladást diagnosztizált, ergo el is küldött haza, most csütörtökön. Felhívtam anyámat és apámat, hogy elmondjam nekik is. Anyám egész jól kezelte, nyilván aggódik. Apám viszont lecseszett, hogy kitalált sztori, csak lógni akarok. Mindenkinek az édesapja ilyen vagy csak az enyém egy bunkó?
2022. okt. 20. 13:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Te is tudod, hogy bunko volt. Es nem, nem mindenki ilyen.

De most mi a kerdes? Gondolom o mindig is hasonloan reagalt az ilyesmire, le kell szarni, valtozni nem fog. Egyik fuleden be, masikon ki.

2022. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Vannak ilyenek de egyébként nem jellemző ez a szülők részéről. Ne foglalkozz vele, ne oszd meg vele ezeket a dolgokat hogy mikor miért nem vagy egyetemen, a te dolgod. Még az egyetem elején nekem is volt hogy a szüleim annak tudtak be vizsgán való bukást hogy biztos buliztam, nem azért mert egy rettenet nehéz vizsga volt stb, egész egyszerűen onnantól egészen a végzésig semmit nem mondtam el nekik, mikor milyen vizsga, zh stb hogy volt, jó ha azt tudták milyen szakra járok :D
2022. okt. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Te ismered hogy milyen az alap termsézete és mi várhato töle.
2022. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Miatt, nem végett. Vagy azért mentél haza, hogy tüdőgyulladást kapj?
2022. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Èn is a végettre akartam reagálni. :D

Kérdező, a "végett" azt jelenti, hogy "céljából". Így valójában azt írtad, hogy "hazajöttem, hogy tüdőgyulladást kapjak" vagy "hazajöttem tüdőgyulladásért".

Sokan használják tévesen a "miatt" helyett, gondolom mert választékosabbnak érzik, de mikor teljesen rosszul használják, az borzasztó, sokunknak a hideg futkos a hátán tőle. Olyan, mint a rosszul használt -ba'/-be', "flusztrált" vagy "fel fogok lebbezni". A különbség annyi, hogy a rosszul használt végettet (a hanyag -ba'/-be' ragozással együtt) valóban tanult emberektől is gyakran hallom; olyankor olyan, mintha nagyon alaptalanul próbálnának okosnak látszani, mintha pörköltszaftos trikóra húzták volna rá az öltönyt, lesújtó. "A védencem őrizetbe' van gyilkosság végett". Istenem... 😂

Inkább mindig mondj "miatt"-ot, azzal nem lehet mellélőni.


Apád meg türelmetlen és rosszindulatú, vagy a fene tudja, mit vezet le rajtad. Vannak olyan emberek, akik a belső feszültségeik miatt szeretnek belekötni másokba.

2022. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Ne lepődj meg, ha a közeljövőben lesz egy apa-fia beszélgetés majdnem Star Wars formában, ami a következőképpen zajlik majd- Luke(vagyis Te) nem én vagyok az apád! Ez az egyik előjele, csak szólok...
2022. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
36%

Nekem mondjuk nincs apám, úgyhogy nem tudom, ő hogy reagálná le.


De nem, nem normális. Édesapád nem csak faragatlan volt, de még empátiahiányos is. Én hozzá se szolnék minimum hetekig-hónapokig, mert minek. Egy komoly betegségre így reagált, miért mit kellet volna tenned? Maradj ott, hogy aztán rosszabbul légy? Kórházba is kerülhetnél emiatt...... pontozzatok le nyugodtan, megérte de én ezek után biztos nem szólnék hozzá, ha ennyire fontos neki a gyereke.

De nekem alapból is ez a véleményem az apákról. Ha belegondolsz, anyud nem hiába nem így reagált, mert benne is van a szóban hogy anya, nem pedig apa.

2022. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Laylah ***** válasza:
75%
Sok férfi olyan, hogy ha nyilvánvalóan minden baja van, akkor is elbagatellizálja, hogy neki semmi baja, nem megy orvoshoz (kivéve a férfináthát, ugye :)). Gondolom ezt vetíti ki rád is.
2022. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván tahó volt: de neked azon kívül hogy apádat szidasd, mi a kérdéssel a célod?
2022. okt. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Az egész család furcsa, egyetemista vagy és még beszólnak a szüleid, hogy lógsz? Engem állandóan leszidott apám ha nem mentem suliba, de gimiben, nem az egyetemen…
2022. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!