Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Felfogom ezt valaha is dolgozni?!

Felfogom ezt valaha is dolgozni?!

Figyelt kérdés
Nagyapám 2014.08.17. elhunyt 88 évesen a kórházban.Négy tüdőgyulladásból kigyógyult a tüdejéből is kiszívták a váladékot mert egyszer amiatt majdnem megfulladt.Amikor meghalt pont bent volt a családom nagy része én akkor pont nem.Ott halt meg a karuk között.Elvileg el kéne fogadnom mert Ő akart meghalni.Mindig mondogatta amíg bent volt a kórházban,hogy ha tehetné öngyilkos lenne és az a legfurcsább ,hogy nem volt oka mért meghalni.Mert jó élete volt soha nem kellett nélkülöznie így öreg korára szerette az unokáit a lányát és a nevelt lányát a feleségét a családját és mégis.Én most 15 éves vagyok belegondolva is szörnyű és sírás fog el ,hogy többet nem látom.Feltudom én ezt dolgozni valaha is?!Vagy örökké fájni fog ha rá gondolok?Az orvos is mondta ,hogy egy remek emberrel lett kevesebb.Félek ez kifog hatni a jegyeimre a gondolkodásomra.Szerencsére van egy barátom aki segít feldolgozni.Ha még belegondolok ,hogy élek kb 75 évig az még 60 év igaz addig lesz rengeteg új ember barátnők feleség gyerekek de hát akkor is mintha valamit kiszakítottak volna az életemből...Bocsi ha hülyén fogalmaztam de ilyen állapotban nem tudok más ,hogy írni.

2014. aug. 18. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azért akart már meghalni, mert beteg volt és szenvedett, nem azért, mert nem volt jó élete.

88 évesen nagyon szép kort ért meg. Ez az élet rendje.

Biztosan hiányozni fog örökre, de fel fogod dolgozni.

2014. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Majd könnyebb lesz, a gyászmunka hosszú folyamat.
2014. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem volt olyan súlyos beteg amikor bekerült a kórházba először ott kezdte elkapni a tüdőgyulladásokat 4-et pontosan.Igen valóban nagyon szép kort élt meg.
2014. aug. 18. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2007ben hunyt el az édesanyám. akkor voltam épp 13 éves. már sikerült feldolgoznom, de hiányzik attól még. a legfontosabb, hogy elfogadd, hogy nincs többé
2014. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenkor gondolj bele, hogy eddig hány millió ember vesztette el valakijét, ráadásul nem csak öregkori elgyengülésben. Ha ők túlélték, neked is menni fog. A szeretteink halála az élet része, fáj, de tudnunk kell nélkülük élni tovább.
2014. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tüdőgyulladás sajnos már az ő általánosan rossz állapota, legyengült szervezete miatt következett be. Biztos sok fájdalma volt már, amik miatt nem volt már neki öröm az élet.


Az ember ahogy öregszik, úgy engedi ki szépen az ujjai közül az életet, nem tudom máshogyan megfogalmazni. Egyre kevesebb dolog köt minket a világhoz, ahogy telik az idő: először az idősebb rokonokat veszítjük el, aztán sajnos jönnek a szüleink, a barátaink, házastársunk is. Közben halad a világ a maga útján, a régi kedvenc színészeink, tévéműsoraink is eltűnnek, változik a város körülöttünk, az utcák képe, a járművek, minden, amitől ebbe a világba tartozónak érezzük magunkat. Én ezt még csak kicsiben érzem, de érzem, és el tudom képzelni, hogy közel 90 évesen már nem találja az ember a helyét a világban, ami átalakult körülötte. Ha ezek mellé fájdalmai is vannak, akkor meg végképp.


A nagypapád biztosan nagyon szeretett titeket, de neki sajnos letelt az ideje ebben a világban, szép kort élt meg, amint írod, boldog élete volt. Amit tehetsz, hogy szeretettel gondolsz rá, megtartod az emlékét, és egyszer a gyerekeidnek is elmeséled, milyen ember volt ő. :)

2014. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van és tudom ,hogy ti is ugyanezt átéltétek.Szerintem a legszörnyűbb ,hogy valakinek ha az édesanyja vagy édesapja hal meg.De most gyakran odaképzelem a helyeire ahol ült, ahol evett ahol Tv-zet.Ez mind nagyon nehéz ,hogy oda soha többé nem ül már le.
2014. aug. 18. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!