Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni ha az...

Mit lehet csinálni ha az anyám állandóan zsarol?

Figyelt kérdés

Leginkább a házimunkával szokott baja lenni. Félre ne értsetek, meg szoktam csinálni, amit kér (porszívózás, mosogatás, stb), de neki nem jó ha nem azonnal ugrok ahogy kiadja. Pl.: tegnap ültem az asztalnál és reggeliztem, mikor lerakta elém a ruhákat, hogy menjek és teregessek ki. Mondtam neki, hogy jó, csak előbb befejezem a reggelit. Erre elkezdett kiabálni, hogy én is így kérjek tőle bármit, kereshetem magamnak a kollégiumot és majd meglátjuk ott hogy boldogulok ha már otthon mindenre képtelen vagyok. Kihangsúlyozom, hogy nyilván nem vagyok tökéletes, van amikor elfelejtek valamit megcsinálni, de akkor is megcsinálom. Általában viszont nem szoktam halogatni.

Próbáltam tekintettel lenni anyámra, mivel nem rég munkanélküli lett, emiatt megértem hogy feszült, ezért is segítek neki amikor tudok, de kezdem egyre kevésbé bírni ezt idegekekkel.

Ráadásul apám is ront a helyzeten, mert folyton ellenem hangolja az anyámat, azért, hogy palástolja ő mennyire nem csinál semmit (még a tányérját sem tudja elrakni maga után, ha pedig ebédnél nincs kirakva elé minden mindenek lehordja anyámat). Rólam olyanokat mond milyen lusta vagyok, mennyire nem csinálok semmit és, hogy a tanulás nem kifogás. Igen, elismerem sokat tanulok, de most kezdtem az egyetemet és elég nehéz, rengeteg az anyag, ráadásul zh időszakom van így pláne tanulnom kell. Nem használom ezt kifogásnak, de muszáj teljesítenem, mert ha kiraknak az államiról nem fogok tudni tanulni, mivel a szülők nem fizetik, nekem nincs elég pénzem hozzá (300ezer ft/félév, és 5 éves a képzés).

Mielőtt azzal jöttök hogy költözzek el, szerettem volna, én eredetileg pestről álmodtam, direkt erre spóroltam, hogy megéljek ott az első pár hónapban, míg dolgozni nem kezdek .(bejutottam volna a koliba, így az ingyen lett volna). Azonban lebeszéltek róla, mondván soha nem sikerült volna megmaradnom ott, a híd alá kerülnék mert nem bírnám ott.

Szóval ebben is megfeleltem nekik, lent maradtam vidéken..

A lényeg, hogy ha nem teszen azonnal amit mondanak megy a veszekedés, de amúgy meg maradjak itthon, és milyen jó hogy nem költöztem el, együtt a család. Hogyan tudnám enyhíteni a feszültséget? Mit csináljak hogy ne zsaroljanak folyton? A koliról lemaradtam, az albérletre még munkával sincs pénzem olyanok az árak szóval az nem opció még legalább 1-1,5-évig. Arra gondoltam inkább bent maradok és tanulok az egyetemen, akkor békénhagynak, de tudom, hogy azt mondanák ki akarok bújni a munka alól szóval asszem az sem jó.

Adjatok ötleteket, mit tegyek?



2022. okt. 26. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A pesti egyetemre át tudsz jelentkezni? Leghamarabb mikor? Biztosan kapnál ott koleszt?
2022. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem mostanra lemaradtam róla. Eltelt 2 hónap az egyetem kezdete óta, ennyi idő alatt tuti beteltek 😞
2022. okt. 26. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehetne csak szobát bérelni kb 80e. Kell valami diák meló hozzá de nincs más ki út.
2022. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az első zh-k után mindig voltak, akik feladták teljesen az egyetem elvégzését, egy kérdést megér.
2022. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon gondoskodni fognak róla, hogy ne tudj tanulni, nem pálya a maradás.
2022. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyum is hasonlóan idegesitő volt.. akkor hagyta abba és tök megváltozott mikor elköltöztem
2022. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenedj tőle, akkor nem tud.
2022. okt. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Savlekotő ***** válasza:
100%

Azonban lebeszéltek róla, mondván soha nem sikerült volna megmaradnom ott, a híd alá kerülnék mert nem bírnám ott.

Naná h lebeszéltek, oda a cseléd lábtörlő.. Menekülnék..

2022. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!