Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért változhatott meg ennyire...

Krómgyűrű kérdése:

Miért változhatott meg ennyire Édesapám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 2 éve dolgozom és csak hétvégére járok haza, öcsém egyetemre jár, ő szintén. Most itthon vagyok szabadságon.


Azonban Apám volt mindig a húzó erő a családban, ha volt valami kerti munka vagy akármi más, akkor mentünk együtt és csináltuk. Egyszóval mindig csináltunk ezt-azt a ház körül.


De amióta dolgozom azt veszem észre, hogy Anyám egyre csak panaszkodik, hogy semmit se csinál idehaza, amit most én is látok.

Reggeltől estig a gép vagy a TV előtt ül. Alig beszél velünk, ha pedig próbálom rábírni valami munkára, akkor alig akar jönni. Egyszóval mintha "papucs" lenne.


Valamikor nekiáll valamit barkácsolni, akkor azt többnyire félbe hagyja és belekezd valami újba.


Valamelyik napra megbeszéltük, hogy átmegyünk a szomszéd faluban lévő telkünkre és lekaszáljuk a füvet, erre indulás előtt belekezdett idehaza ténkedni.


Nagyon furcsa mostanában. De ezt veszem észre, így a 2 év alatt fokozatosan. Ha valamit visszamondok, hogy most abban nem tudok segíteni, mert nekem más teendőm akadt, akkor többé ne is segítsek neki soha.

Nem értem..


Mit tegyek vele?

Az lenne a legjobb, ha leülnék vele beszélni, de nem tudom, hogy hogy kezdjek neki. Hogy felhozzam-e azt, hogy miért nem csinál semmit egész nap. Lehet, hogy ő fog megsértődni és én leszek a hibás.



2022. okt. 28. 11:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Senkit nem kell megváltoztatni a kérdező szerint sem, 9-es. A helyzetet kellene megváltoztatni, ha lehetne. A betegséget gyógyítani. A kérdező csak annyit kérdezett, hogy ebben a helyzetben ő mit tehetne.
2022. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
És akkor lesz megoldás? Van értelme a kérdésnek?
2022. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%
A kérdésnek van, hátha vannak csodák. Annyi értelme máris volt, hogy kiderült számára az ok, és így jobban el tudja fogadni.
2022. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Reméljük. Én tényleg nem rossz szándékból írtam a válaszaimat. Tudom, hogy milyen vagyok. De nem értem, amikor fórumnak, pszichátriának nézik az oldalt. Nekem ez olyan, mintha csak kipanaszkodná magát valaki, és úgysem érdekli, amit írnak, megfogadni meg pláne. Ilyen utolsó kapaszkodó. Ezeknek a családi drámáknak nem itt lenne a helye, hanem olyan emberek között, akik ismerik a kérdezőt és a családját.
2022. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Annyit tehet hogy a körülményekhez képest próbál pozitív amradni.
2022. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Senior Séf ***** válasza:
87%
Huszonéves projekten van túl: felnőttek a gyerekei. A kicsi munkákban most egy ideig nem talál örömöt.
2022. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!