Miért ilyen anya?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nos én azt szeretném kérdezni, hogy más is van e így esetleg, és hogyan kezeli?

Az a problémám, hogy sajnálatos módon úgy alakult az életem, hogy haza kellene költöznöm édesanyámhoz, de az a probléma, hogy anyám nem engedi meg, pedig a lakás amiben él az én nevemen is van, meg az övén is. Tehát mindketten tulajdonosok vagyunk.

Édesanyám már megtette azt is, hogy zárat cserélt (állítólag az exe miatt), de nekem viszont nem adott kulcsot sem.. Őt csak az éppen aktuális, vagy ex, vagy leendő pasija izgatja folyton, úgy veszem észre hogy én egyáltalán nem. De kiskorom óta.

És hiába mennék haza, nem tudok, meg azt is mondja hogy oldjam meg, haza nem mehetek. Volt már példa erre, hogy nem engedett haza, és kint aludtam az utcán.

Ti ilyenkor mit tennétek a helyemben, vagy szerintetek mi lenne a megoldás?



2022. nov. 9. 08:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
64%
Te is zárat cseréltetsz egy lakatossal és kész. Mivel tulaj vagy te is, nem tud mit tenni ellened. Rendőrt is hívhatsz ha be akarsz jutni.
2022. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Ha anyukádnak nincs haszonélvezeti joga az ingatlanra akkor hazamész, becsöngetsz, ha nem enged be kihívod a rendőrséget, ők majd beengednek.
2022. nov. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

2, biztos, hogy van, örökléssel lett tulajdonos a gyerek. Vagy még gyerekkorában íratták rá a részét. Különben az anyja nem merné ezt megtenni.

Kérdező, munkahelyed, bevételed van? Tehát nem az életmódod miatt nem enged vissza? Olyan albérletet kellene keresned, ahol csak szobát bérelsz, annak kevesebb a költsége. Így akkor is el tudsz indulni az életedben ha "csak" anyád rossz természete az ok. A másik megoldás lehet, ha olyan munkahelyet keresel ahol szállást is adnak.

2022. nov. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

Hiányzik a történetből néhány fontos részlet:


Hogyan lettél tulajdonos és van-e anyukádnak haszonélvezete a lakáson?

Mi az oka, amiért nem tudsz megállni a saját lábadon jelenleg?

Volt-e konkrét ok, amiért anyukáddal megromlott annyira a viszonyotok, hogy nem engedi még ideiglensen sem, hogy nála lakj?

2022. nov. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem tudom, talán: ha nem óhajt beengedni, akkor vásárolja meg tőled a te részedet; ügyvéd?
2022. nov. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
09.25-ös nagyon nem mindegy, hogyan szerezte a kérdező a tulajdonjogát és van-e anyukának holtig tartó haszonélvezete, mert ha van, nem kell kifizetni a gyerekét, mert az hiába tulajdonos, az anyja egedélye nélkül nem lakhat az ingatlanban és jogilag élete végéig benne lakhat a szülő.
2022. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
24%
Rendőrséget kell hívni.
2022. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg, ha az anyának VAN haszonélvezeti joga, akkor hivatalosan is kizárhatja a kérdezöt a lakáshasználatból.

Általában, ha az egyik szülö meg a gyerek közösen tulajdonosok, ott a gyerek a másik szülötöl örökölte, viszont a bennélö szülönek automatikusan haszonélvezeti joga van haláláig, ilyen esetben a gyerek teljes mértékben tehetetlen.

Ha nincs, akkor ugyan a kérdezö rendörségi segédlettel be tud menni a lakásba, de ilyen légkörben élni nem lehet tartósan, ha naponta cserélgetnek zárat, ott él az anya aktuális párja, folyamatosan ellehetetlenítik az életét, akkor sokra menne azza, hogy joga van ott élni.

2022. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
92%

"van-e anyukának holtig tartó haszonélvezete, mert ha van, nem kell kifizetni a gyerekét, mert az hiába tulajdonos, az anyja egedélye nélkül nem lakhat az ingatlanban és jogilag élete végéig benne lakhat a szülő."

Nem csak a szülö, hanem bárki, akit a szülö odaenged és senki nem lakhat benne, akinek nem engedi meg, beleértve a társtulajdonost is.

2022. nov. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nincs válasz a leglényegesebb szempontra: a valós jogi helyzetre.

Nevezetesen, hogy az anyukának van-e haszonélvezete.

2022. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!