Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen pénzbeli, anyagi...

Milyen pénzbeli, anyagi igazságtalanságról tudtok családon belül? Például szülők különbségtétele gyerekeik között. Mivel magyarázták?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 23:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
nálunk a fiukat kultiválták.. tesó, unoka ,csakis a fiúk számítottak, még ha a lányok okosabbak, szebbek, vagy sikeresebbek voltak is.
2022. nov. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%
1- és ezt ki és hogyan határozza meg,hogy a lányok szebbek a fiúknál? És ha mégis szebbek akkor előnyösen kell őket megkülönböztetni?
2022. nov. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Mindkét fiú tesóm kapott 1-1 lakást miután kirepültek otthonról, én nem.


Gyerekkoromban a nagymamám a tesóimat és a fiú unokatesóimat mindig felköszöntötte szülinapra, névnapra, karácsonykor, hárman vagyunk lányok minket valahogy mindig elfelejtett.

Magyarázat egyikre sincs, de már nem is keresek.

2022. nov. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Anyósomnak csak fiai vannak. Az én kisfiam kap mindent. A lány unokái nem érdekli őt. Minket naponta hív, őket 1 héten 1x ha baja van.

Amúgy nagyon szégyenlem az ő helyébe, a sógornőkkel jóban vagyok.

A férjem már szinte könyörög neki, hogy ne a mi fiúknak vegyen ajándékot hanem a többi unokájának.

De nem veszi észre magát.

2022. nov. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hallottam már olyanról, hogy mindent az első szülött fiú örökölt, akkor is ha voltak nővérei. Azt gondoltam ez valami múlt századi dolog lehet, hogy a fiúkat és lányokat ennyire megkülönböztették.


Olyasmire példa, amikor azonos nemű gyerekek között tettek nagy különbséget és valamivel megmagyarázták, hogy miért jogos az igazságtalanság?

De természetesen jöhetnek még ilyen férfi nő közötti kivételezések is.

2022. nov. 25. 07:50
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

2

És fiúkat miért kell előnyősebben megkülönböztetni?

2022. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról tudok, igaz, nem rokonok vetették fel a dolgot, de rokonnal történt, hogy mikor a dédnagymamám meghalt, többen azzal jöttek idősek, hogy a nagymamám miért nem mondott le az örökségről a testvére javára, mikor ő "lány", a testvére pedig "fiú".
2022. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apai nagyszüleim szemében unokatesóm az isten, de nem tudom, hogy ezzel azt akarják-e kompenzálni, hogy az apja szinte felé se néz. Minden esetre folyton agyon van dicsérve és több ízben vitték külföldi nyaralásra is.

Egy barátnőmnél is láttam (számomra) érdekes felállást. Ahol lakik lakás az szülők és az öccse nevén van, bár mindig is barátnőm lakott benne és neki lett vásárolva.

2022. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
3%

És mi is a baj ezekkel a dolgokkal?

Mindig is így működött a világ.

2022. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
9- tényleg nem látod mi a baj ezzel? A világ meg sz@rul működik...
2022. nov. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!