Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen elsõ-generáció diplomás...

Milyen elsõ-generáció diplomás problémák vannak (konkrét példákkal)?

Figyelt kérdés
2022. dec. 2. 17:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
A szüleim nem értik az egyetem működését, de okoskodni szeretnek. Szóval egyre kevesebb dolgot mondtam el, mert nemhogy segítségre nem számíthattam, de kifejezetten mellézenéltek.
2022. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Tanár lettem, első diplomásként a családban. Keresek 207 ezret, miközben a családban tágabb kívül mindenki 350-600 nettó között keres szakmával. Röhögnek rajtam.
2022. dec. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Engem soha nem is támogattak hogy egyetemre vagy fősulira menjek. Gondolták minek? Érettségizzek le, aztán dolgozzak. Rendesen nekem estek, hogy minek akarok én egyetemre menni meg hova???
2022. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem a diplomát nézik általában hanem, hogy a gyakorlatban mit csinál. Egy orvosi, vagy építészeti diploma esetében látják, hogy mivel foglalkozik, egy bölcsész vagy hasonló esetében meg...
2022. dec. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Mikor még egyetemre jártam, akkor nem hitték el, hogy tudok a gépről tanulni, meg voltak győzödve, hogy csak könyvekből lehet. Azt kiabálták, hogy csak netezek és voltak 40 évesek ekkor!

Mindennel zsaroltak, sakkban tartottak, hogy ha nem azt csinálom, amit ők kitaláltak, akkor nem fizetik tovább az egyetemet, mert ugye az luxus, ők sem jártak, tehát az a kegy, hogy adnak havi 20e Ft-ot (mert ennyit kaptam), az csak akkor jár, ha "jó" vagyok.

Most már 31 vagyok, már látom, hogy büszkék rám, de amikor előtör belőlük a kisebbségi komplexus, akkor megkapom, hogy "bezzeg ezt nem tanították az egyetemen", mondjuk ha nem tudom, hogy mi kell a sóderba vagy ilyenek.

2022. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a családban nem számított értéknek a műveltség, az olvasottság. A szüleim a munkásosztály aljáról származnak. Sőt még le is nézték azt, aki művelt.

Náluk csak a pénz az érték, de ahhoz meg már hülyék voltak, hogy pénzt csináljanak. De csak az az érték nekik, ami pénzben mérhető. Ők a szocializmus által kitermelt tipikus kispolgárok, még mindig úgy élnek, mintha a Kádár-rendszer lenne. Nem is képesek máshogy élni, másképp gondolkodni. Nem is vitték semmire.

2022. dec. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám volt az első diplomás a családban. Mikor elvégezte a középiskolát, a nagypapám nem akarta elengedni továbbtanulni, mert hogy a dédmamám szerint utcaszéli lesz belőle, ha elmegy a faluból a nagyvárosba. Hiába tanult sokat anyukám, azt sosem értették meg, hogy miért nem mindenből kitűnő és miért volt, hogy megbukott valamelyik vizsgáján..


Apai nagymamám szerint a nőnek nem kell járnia egyetemre, elég ha csak eltartatja magát a ferjével, gyereket szül, felneveli őket. 😅 Hát igen, nekem is ez minden vágyam ilyen fiatalon. 😑

2022. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Gimibe majd egyetemre járattak, mert tetszett nekik, hogy a tanárok agyba főbe dicsérnek. Ennek ellenére ugyanolyan maradiak, sokszor lenézően nyilatkoznak a diplomásokról, mert túl sokat képzelnek magukról. Ahogy én is sokszor megkaptam már, hogy csak azért nem segítek ebben, vagy azért nem csinálom meg azt, mert engem iskoláztattak és nem tudom már mit csináljak jó dolgomban.
2022. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem kinevetett, hogy dehogy megy ő toábbtanulni, hiszen én sem használom a diplomámat. Elég rosszulesett.
2022. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a nagymamám nem érti, hogy lehet laptopról dolgozni, úgy, hogy be se megyek az irodába. Azt hiszi olyankor semmi hasznosat nem csinálok.
2022. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!