Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon meddig érdemes, és...

Vajon meddig érdemes, és lehetséges beszélni örökbefogadásról az újabb generációknak?

Figyelt kérdés

Onnan jut eszembe, hogy van egy unokatestvérem, aki örökbe lett fogadva, és az mindig is köztudott volt a családban, neki is. Már 2 gyermeke van.


Vajon erről majd érdemes beszélni velük akkor, amikor nagyobbak lesznek? Itt nem a szülők, hanem 2 nagyszülö nem az vér szerint, akit ismernek.


2022. máj. 2. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármeddig, sosem szabad, hogy ez tabutéma legyen.
2022. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Direktbe közölni velük, hogy "gyere, fiam, beszélgessünk" nem szükséges, nem is érdemes. Viszont kommunikatívabb családban úgyis feljön a téma, legkésőbb, amikor a gyerek felfogja anyák napját, vagy ha elmesélik neki, hogy is lesz a gyerek. Lesz ezer kérdése, mondjuk:

- És én is anya hasában voltam?

- Igen.

- És Gizike is anya hasában volt?

- Igen.

- És anya is az ő anyukája hasában volt?

- Igen.

- És apa is nagymama hasában volt?

- Na ő pont nem.

2022. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bármeddig.


Én pl 17 évesen nekiálltam családfát csinálni.


Ha pl tudjam hogy egyik dédanyámat örökbe fogadták, akkor onnantól felfelé más színnel csinálom, mert ez fontos infó.

2022. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet bármikor, ha épp jó az alkalom.
2022. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!