Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikérhetem az apám apasági...

Kikérhetem az apám apasági nyilatkozatát? 19/F

Figyelt kérdés
Jó pár éve keresem az apámat, a nevén kívül eddig nem tudtam semmit. Most találtam egy bírósági dokumentumot, ahol az van leírva, hogy az apám teljes hatályú apasági nyilatkozatot tett amikor megszülettem. Ezt a nyilatkozatot meg lehet valahol tekinteni?

2022. dec. 3. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Területileg illetékes anyakönyv vezetőt keresd!
2022. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Mázlista
2022. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ott a határozat.
2022. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Gyerektartást csak fizette, onnan meg már viszonylag egyszerűen vissza lehet követni.
2022. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen bírósági dokumentum az, ami emlit ilyet az apad adatai nelkul? Ilyen ugyanis nem létezik....
2022. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
POnt ez volt az én gondolatom is, amit az ötös ír... :)
2022. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 megkerestem a papírt, ez van írva benne:


“Felperes (anyám) előadja:

- Tekintettel arra, hogy az alperes (apám, aki nem jelent meg) személyi adatait most nem tudom megmondani, kérem, hogy a bíróság nyolc napot engedélyezzen számomra, hogy ezt írásban benyújthassam.”

2022. dec. 3. 18:46
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
Mókás. Tudod, alperes akkor van, ha per indult. Per akkor indul, ha ki lett értesítve a alperes és a felperes is. Értesíteni írásban szokás, az utolsó ismert lakóhelye szóló tertivevenyes ajánlott levéllel. Mi lenne, ha nem kamuznal és feltennéd a valódi kérdést?
2022. dec. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
#8, attól, mert kiértesítették, még előfordulhat, hogy nem jelenik meg. És az is, hogy a felperes nem tudja az alperes személyi adatait (anyja neve, születési dátum, stb)
2022. dec. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9!


Árul el, szerinted hogy értesítik ki adatok nelkul? Szabó József budapesti lakos, nem tudom mikor született, mi az anyja neve, stb. Konkrétan hogy értesítik ki? Van mondjuk 50 vele azonos nevű budapesten.

2022. dec. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!