Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikérhetem az apám apasági...

Kikérhetem az apám apasági nyilatkozatát? 19/F

Figyelt kérdés
Jó pár éve keresem az apámat, a nevén kívül eddig nem tudtam semmit. Most találtam egy bírósági dokumentumot, ahol az van leírva, hogy az apám teljes hatályú apasági nyilatkozatot tett amikor megszülettem. Ezt a nyilatkozatot meg lehet valahol tekinteni?

2022. dec. 3. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

#10, úgy, hogy a pasi lakására ment fel d*gni. Ahol teherbe is esett. És a címet és nevet tudta. Például.

Amikor én jelentettem fel valakit - neki még a címét se tudtam, csak a nevét -, a nyilvántartóból tettek elém fotókat és választhattam.

(A nyilvántartásban a személyi igazolvány fényképei vannak)

Az már számomra sem világos, hogy a bíró - aki nyilván tudta a személyi adatokat -, miért kérdezte ezt meg a felperestől is. Lehet, hogy csak biztosra akart menni.

2022. dec. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

11!


Nem kérdez a bíró ilyet és nem is írnak le ilyet semmi de semmi bírósági dokumentumban. Ahol van egy felperes meg egy alperes, ott mindkettő személyes adatai szerepelnek. Megegyszer, Szabó József budapesti lakos NEM lehet alperes. Szabó József, született 1975. Január 2, Anyja neve Kis Éva, állandó lakóhelye Budapest, X, Kerület Mezesbodon utca 3 igen.


A te feljelentésed nyilván büntető ügyben indult, ismeretlen tettes ellen. A kérdező anyja meg valószínűleg tartasdij iránti kérelmet adott be. A polgárjogi bíróságnak nincs fényképes nyilvántartása.

2022. dec. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt valószínű anyuka pontosan tudta ki az apuka, adatokkal, csak a kérdezőnek nem úgy mondta el a dolgokat.
2022. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
#12, igen, jogos, én valóban büntetőügyben tettem meg a feljelentést. Ezek szerint rosszul tudtam, elnézést.
2022. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!