Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyám? Én...

Miért csinálja ezt anyám? Én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Alapvetően jó a kapcsolatunk, de olyan, mint ha nem hagyna önállósodni. Egyszerűen minden egyes dolgomba beleüti az orrát. Pl. jelenleg szakmát tanulok és holnap be kéne mennem a leendő gyakorlati helyemre (szépségszalonba) egy másik városba ahova suliba járok, erre ő is be akar jönni velem a szalonba, mert megnézné, hogy hol leszek. Szerintem ez kissé gázos, hogy 20 évesen anyám kísérget ilyen ügyben, úgy, hogy elleneztem, de nem igazán érdekli. Szerinte ő ettől jó anya mert hogy nem szarja le...oké. Meg hogy azért jönne velem mert ki akarja kinézni a helyijáratott (elmagyaráztam neki, hogy már kinéztem a menetrendet, el tudok jutni A-ból B-be, de nem érdekli).

Most én reagálom túl? Most ez csak a jelenlegi példa, egyébként egész gyerekkoromtól állandóan helyettem akarta elvégezni a legegyszerübb dolgaimat is stb.

20/L



2022. dec. 4. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem reagálod túl, ez nem normális. A Puzsér például bevallottan egy ilyen kontrollmániás anya miatt lett ilyen elcseszett.
2022. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez nem normális, és később csak rosszabb lesz
2022. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem reagálod túl. Kérd meg hogy majd akkor látogasson meg esetleg (!) ha már ott dolgozol.

Az én anyám is ilyen "segíteni szeretnék" jeligével ott akar lenni mindenhol. Ha pedig visszautasítom akkor jön a sértődés. 36 éves vagyok és még mindig ilyen. Az ország másik végébe kellett költözöm hogy ne akarjon babusgatni állandóan.

2022. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem, akkor se látogasson meg, ha már ott dolgozol! Hagyjon felnőni, ez a legtöbb, amit most érted tehet!


Nekem a férjem ilyen a felnőtt gyerekeinkkel (4), és utálják a gondoskodását. Próbálom visszafogni, ahol csak lehet, de nagyon nehéz. Öten szenvedünk :(

2022. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl egyátalán.
2022. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, nem te reagálod túl, hanem anyukád, de ne haragudj rá emiatt! Tényleg úgy gondolja hogy ezt kell tennie és ezért olyan fontos neki.

Próbálj meg valami kompromisszumot összehozni és nem hirtelen leépíteni ezt a hozzáállását, hanem lassan.

A holnappal már nem tudsz mit kezdeni, abból veszekedés lenne, próbáld meg elviselni. De beszélj vele, hogy neked kellemetlen lenne ha együtt mennétek be, mert akkor nem várhatnád el a szalon dolgozóitól, hogy megfelelően, felnőttként kezeljenek, ha látják, hogy az anyukád kísérget.

Próbálj meg hatni a "jó anya" oldalára, hogy neki mint jó anyának az a dolga, hogy neked a legjobb oktatásod legyen és most ehhez az kell, hogy be már egyedül menj megbeszélni amit kell.

DE! Utána nyugodtan menjen be ő is, nézzen körül, hogy hol leszel, mit fogsz csinálni.

Vagy javasold, hogy menjetek külön, mert gyakorolnod kellene egyedül a tájékozódást és csináljatok úgy, mintha nem is együtt lennétek. A busztól menj már egyedül és ő csak később jöjjön utánad. Akkor biztos lehet benne hogy nem lesz gond, de abban is, hogy legközelebb egyedül is oda fogsz találni amikor már nem tud segíteni. Akkor te előbb mész be a szalonba, mint ő és esetleg mondhatod, hogy nemsokára anyukád is beugrik, mert itt találkoztok.

A következő alakalomnál pedig már előre mondd el neki hogy miképpen oldod meg a dolgot egyedül és amikor odaértél akkor felhívod vagy írsz neki.

nagyon ijesztő egy anyának ha a gyereke egyedül kell utazzon vagy távolabbra menjen, meg kell szokni. Nekem is nehéz volt és anyósom a mai napig aggódik ahányszor csak a párom megy valahová, pedig a munkája miatt hetente utazik külföldre és állandóan járja az országot is. Ez afféle anyukás munkaköri kötelesség, csak van akinek kicsit az agyára megy.

2022. dec. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, a normális az lenne, hogy 20 évesen már bármit egyedül intézz. Én nem tudok menni egyedül sehova, mindig jött velem, ezt szoktam meg, semmit sem tudok elintézni.
2022. dec. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy vállalkozásom, tuti nem vennék fel olyat, akit az anyja kísérget.
2022. dec. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen, nem akar rosszat, de totál elcseszte ezzel az életem. Tudni kell nemet mondani. Ha megsértődik, akkor úgy járt.
2022. dec. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 NTBS ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl, de a saját érdekben mihamarabb költözz el otthonról. Egyébként a túlzásba vitt szeretet miatt teszi.
2022. dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!