Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermek édesanyja tilthatja...

A gyermek édesanyja tilthatja a gyermeket az apja új párjától?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal régóta ismerjük egymást, az elmúlt időszakban kilépett a kapcsolatából, ami után komolyabban elkezdtünk ismerkedni. A kapcsolatából született egy gyermek, mára 7 éves. A felügyeleti jogban bíroság nélkül megegyeztek. Nála van 4 napot, az édesanyjánál 3at egy héten. Minden vágyam megismerni, hogy ő is az életem része lehessen, de az anyja megmondta, ha velem is találkozik nem engedi többet a gyermeket az apjához. Ehhez van joga?

2022. dec. 16. 15:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Természetesen nem.
2022. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nagyon nem.
2022. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
38%
Bakker, ti komolyan bekajáljátok ezt? Az év kamuja, de még a 2023-as évre is megelőlegezem!
2022. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
92%
Csakis akkor lenne ehhez joga,ha rólad bebizonyítaná,hogy veszélyezteted a gyereket. Mentálisan,vagy fizikálisan. De gondolom ennek a gyanúja se merül fel,így a féltékenység,és irigység nem elegendő érv.
2022. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Aki nem hiszi el, attól nem is várok választ. Szerintem nem irtam, hogy felkeltem a sírból és most mit csináljak című kérdést.

Nem veszélyeztetem a gyermeket semmilyen módon, sőt. Tisztában vagyok vele, hogy van anyja, nem akarok senki helyére lépni. Egyszerűen csak szeretni szeretném, hogy normális család lehessünk, amennyire csak lehet. Anyukával személyesen leültem beszélni, hogy megismerhessen, hogy tudja kivel lesz a gyereke. Teljesen nyugodt, nyitott, kedves voltam. Támadást kaptam vissza, vagyis inkább levegőnek nézett. Páromnak tett megjegyzéseket, hogy fiatalabb vagyok, nála valamivel vékonyabb és biztos csak erre arra kellek. Rosszul esett, mert úgy érzem, hogy az én részemről mindent megtettem. Próbálkoztam, hogy csináljuk 4esben programot, többször áthívtam anyukát vacsorára stb hogy normális, felnőtt emberi kapcsolatunk lehessen. Csak visszautasítást és rosszindulatot kaptam. Elvagyok keseredve őszintén. Számomra hihetetlen, hogy ennyire nem tud eltekinteni a saját sértettségétől. Pedig tényleg mindent megteszek, hisz nekem is az az első, hogy mindenki békében élhesse a saját életét.

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint bíróság lesz a vége. Csak tudjátok ez miatt is bűntudatom van, hiszen ha én nem lennék bíróság se kellene. De mégegyszer köszönöm mindenkinek.

2022. dec. 16. 23:53
 16/30 anonim ***** válasza:
91%

A bíróság miatt egyáltalán ne legyen rossz érzésed.

Akármilyen jól megvan apa és anya, akkor is az volna a dolgok rendje, hogy a gyerek felügyeletére és a vagyon megosztására vonatkozó megállapodásukat bíróság előtt jóváhagyatják.

És mint látod, ez a nagy egyetértés csak addig tart, amíg apa nem találkozik valakivel, aki anyánál valamivel vékonyabb és fiatalabb.

Nem is értem, hogyan képzeli valaki: a párja a válásnál/szakításnál szüzességi fogadalmat tegyen hátralevő életére, vagy mi a szösz?

Vagy csak az anyánál minimum 10 évvel idősebb és 20kg-mal nehezebb nővel legyen szabad összejönnie?

2022. dec. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha megegyeztek és az papíron is le van fektetve, azt a bíróságnál 2 évente lehet kérni, hogy változtassanak rajt és indokolni kell. Nyomós indok kell, hogy a gyermek életében lényeges változás történt, az pedig nem az,hogy valakinek új párja lett, az csak az élet rendje.
2022. dec. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi ideje vannak külön? A gyereknek volt már ideje tudomásul venni?
2022. dec. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező 15#

Becsülendő dolog amire törekszel,csak hát sajnos egyben naivság is.Fiatalabb vagy és jobban nézel ki,mint a másik nő,sőt még nyitott és kedves is vagy,utóbbiakkal sem fogsz elérni semmit,mert alacsony önbecsülésű ember emiatt is legyőzöttnek érezheti magát.Ebből nem lesz közös kirándulás.

Bűntudatod ne legyen,ez most már így alakult.A párod pedig eldönthette,hogy veled akar lenni vagy a másik nővel.

2022. dec. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
35%
Miért mész bele olyan kapcsolatba, ami még nincs minden szempontból hivatalosan rendezve?
2022. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!