Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyermek édesanyja tilthatja...

A gyermek édesanyja tilthatja a gyermeket az apja új párjától?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal régóta ismerjük egymást, az elmúlt időszakban kilépett a kapcsolatából, ami után komolyabban elkezdtünk ismerkedni. A kapcsolatából született egy gyermek, mára 7 éves. A felügyeleti jogban bíroság nélkül megegyeztek. Nála van 4 napot, az édesanyjánál 3at egy héten. Minden vágyam megismerni, hogy ő is az életem része lehessen, de az anyja megmondta, ha velem is találkozik nem engedi többet a gyermeket az apjához. Ehhez van joga?

2022. dec. 16. 15:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Egyetlen esetben: ha a nő bűnöző lenne, vagy fennállna a bántalmazás lehetősége.


Engem pl eltilthattak volna apám új nőjétől, legalább nem csinált volna lelki roncsot belőlem 5 év alatt (verbális bántalmazás minden nap).

2022. dec. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 NTBS ***** válasza:
91%
Nem, de párodnak tisztáznia kell a helyzetet a volt párjával.
2022. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%
Még nem is ismered a gyereket, az apjával is most kezdesz komolyabban ismerkedni, de már olyanokat írsz, hogy szeretnéd, hogy az életed része legyen a gyerek, meg szeretni szeretnéd. Nagyon betegesen hangzik. Nem csoda, hogy nem akarja az anyuka, hogy veled legyen.
2022. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
42%

Többször áthívtad vacsorázni? Azért ez elég beteges. Én se mennék. Fiatalabb vagy és vékonyabb? Most komolyan ez a nagy érdemed?

Betegesen ráakaszkodsz az új párodra és a gyerekre. Vegyél vissza a tempóból, majd kialakul magától.

(Ha olyan fantasztikus vagy ahogy írtad, akkor hogyhogy csak egy idősebb gyerekes pasival tudtál összejönni?)

2022. dec. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Teljesen levagyok döbbenve jó pár válaszon. Gyógypedagógusnék diplomáztam, pszichopedagógusként dolgozom. A hivatásom és így az adott attitűdöm a nyitottságra van beállítva. Nagyon sajnálom, hogy igyekszem kedves lenni. Attól, mert valaha Őt is szerette a párom és engem nem kedvel, még Ő is egy emberi lény, akiben biztos rengeteg érték van, mint mindenkiben. Tudom, hogy az alap mentalitás az az, hogy gyűlölnöm kellene, de sajnálom, én nem az a típus vagyok.

A válasz, hogy miért idősebb, gyerekes pasival jöttem össze nagyon egyszerű. Ilyen a szerelem. Én sem így terveztem az életem, de semmiért nem cserélném el.

Mivel úgy ismertem meg ezt a férfit, hogy tisztában voltam azzal, hogy van gyermeke és azzal is, hogy mennyire fontos neki és milyen szoros kapocs van köztük, szerintem természetes a törekedésem a megismerésére. Az lenne a normális, ha látni sem akarnám a kicsit? Vagy komolyan nem értem egyesek mit gondolnak. És igen mikor a párommal vagyok és az édesanya átjön (nehezen megy az átköltözés) pár dobozért vagy bútorért akkor igen, megkérdezem, hogy kér-e egy kávét Vagy pont most végzem a főzéssel, őt is szívesen látom stb semmilyen tempót nem diktálok, minden apróság, próbálkozásom között hónapok telnek el. Ha valamire nem tudjuk a választ, gondolkozzunk már el kicsit mielőtt idehánynak egyesek eszetlen dolgokat.

És végül nem az az erényem, hogy fiatalabb vagyok vagy vékonyabb. Nem írtam kort se súlyt, felesleges ezzel vagdalózni. Közel se vagyok fantasztikus, de igyekszem, hogy ne gyűlölettel legyen tele a szívem.

Mivel nem a gyermekjólét a színterem, így nem vagyok tisztában ilyen fajta jogi kérdésekkel. Elsősorban személyes tapasztalatokat vártam, véleményeket, nem a személyemre tett megjegyzéseket.

Köszönöm, akik tegnap óta válaszoltak😊

2022. dec. 17. 13:36
 26/30 A kérdező kommentje:
Még azt megjegyezném, hogy tisztában vagyok egy gyermek lelki fejlettségével ebben a korban, ezért sem sietek. A szakítás óta nem kevés idő telt el, nem erőltetek semmit, az az első, hogy megszokhassa az új helyzetet. Közben a párom apró, ártatlan beszélgetésekkel igyekszik neki fokozatosan mesélni rólam.
2022. dec. 17. 13:40
 27/30 A kérdező kommentje:

Ne haragudjon meg az, aki teljesen normális választ ír(t), de nem fogom többször megnézni őket, vagy válaszolni. Mégegyszer nagyon köszönöm.

Nincs szükségem ebben a szeretetteljes időszakban idiótákkal foglalkozni, főleg nem azt olvasni, hogy milyen megjegyzéseket tesznek rám.

2022. dec. 17. 13:42
 28/30 anonim ***** válasza:
58%
Ezért kérdeztem rá kétszer is az időre. Tehát a döntésgyorsítóhoz van szerencsénk aki már becuccolt az anyuka meleg helyére, akinek még dobozokért, bútorokért kell visszajárnia. Gyógypedagógus, pszichopedagógus, aki csak az emberi lélekhez nem ért. Azt meg honnan vetted, hogy állítólag neked kellene gyűlölnöd őt? Főleg nem ebben a szeretetteljes, boldogságos időszakban. Neki is az lehet.
2022. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező 25#

Ha őszinte vagy magadhoz,akkor te is tudod,egyik válaszoló sem azt írta,hogy gyűlölnöd kellene a gyerek anyját,ezt csak te magyarázod bele!

Érdekes jeleség,ahogy pszichológiai szakemberként eltorzítod a kommentek tartalmát.

2022. dec. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Léna2012 válasza:
Szerintem próbáld ésszerüen megbeszélni a dolgot.Ha az anya így beleegyezik ismerkedj meg vle és csak azután döntsön de ez így BUNKÓSÁG
2023. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!