Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőttként hogyan...

Fiatal felnőttként hogyan tartjátok a kapcsolatot a családotokkal?

Figyelt kérdés

Az egyetem miatt költöztem el otthonról, de akkor még nem nagyon függetlenedtem a szüleimtől. Anyagilag teljes mértékben rájuk kellett hagyatkoznom, illetve minden hétvégén hazajártam. Egyrészt ez volt a szokás. Másrészt pedig inkább olyan funkcionális okai voltak, hogy pl. otthonról tudtam vinni magammal némi kaját a hétre vagy ki tudtam mosni normálisan a ruháimat. Egy idő után azonban már ez is kezdett terhessé válni, mert a hétvégéim tulajdonképpen kiestek emiatt, fárasztó volt a buszozás - vonatozás, sehol sem éreztem magam igazán otthon. Valamint nem éreztem úgy, hogy nekem ezek a családdal töltött hétvégék (vagy mondhatnám a szüneteket, ünnepeket is akár) adtak volna valamit. Nem mondanám, hogy kimondottan rossz a kapcsolatom a családommal, de nem is jó. Mikor nem voltam otthon sosem kerestek, az egyetemről hazaérve is látszólag örültek nekem, majd max. megkérdezték mi újság és utána mindenki ment a dolgára. Szóval nekünk sosem voltak semmiféle családi programjaink és normálisan beszélgetni sem igen szoktunk.

Most a szüleimmel élek, de ismét elköltözöm majd és már nem így képzelném el az életem. Szeretném jobban kialakítani a saját életemet, saját időbeosztással, saját programokkal stb., hogy mondjuk max. havonta járjak majd haza. Ezt említettem már a szüleimnek is, de ők nem igazán értik. Egyrészt a családban és a környezetünkben sem ez a szokás, mindenki igyekszik minél több időt a családdal tölteni. Másrészt pedig azt gondolják, hogy ilyen a normális családi élet, nem értik nekem miért nem felel meg, miért érzem problémásnak a kapcsolatunkat. Valamint nem is értik mi egyebet csinálhatok, hiszen nincsen saját családom, párkapcsolatom, a barátaim is mindig a családjukkal vannak stb., miért ne lenne nekem jobb otthon. Bennem pedig van emiatt egy rossz érzés ezzel kapcsolatban mert nem szeretném, hogy úgy érezzék kihasználom őket (hiszen sok mindenben támogatnak) vagy azt gondolják, hogy nekem ők egyáltalán nem is fontosak.


2022. dec. 19. 15:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
10-es honnan tudod ennyire, hogy milyen lemenni apámhoz és mostoha anyámhoz. 😂
2022. dec. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi messengeren chatelünk ha van valami érdekes.


Plusz havi egyszer megyek és náluk alszok egy estét.


28N

2022. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a kapcsolatom a családommal, mint neked. Nincs velük bajom, de

Egyetem első fél évében mindig hazajártam, minden hétvégén, mert elvárt volt. Aztán lett munkám suli mellett, és havi egy szabad hétvégém volt, és akkor pont ugyanazt éreztem, mint te, hogy hazamentem a szabad hétvégén, és úgy voltam vele, hogy minek, azért, hogy itt nyomkodjam a telefonom a gyerekkori szobámban, meg olyan beszélgetéseket ejtsek meg szüleimmel, hogy "na, és van valakid?", ahelyett, hogy a barátaimmal buliznék, meg túráznék, meg élvezném, hogy végre akkor érek rá, mikor mindenki más is.

Aztán két állásom lett, és nulla szabadnapom. Fél évig nem voltam otthon, és rájöttem, hogy lehet ezt így is csinálni. Most már megtaláltam a középutat, meg a nekem való állandó munkát. A havi egy szabad hétvégémen hatalmasat bulizok, és másnap túrázni megyek. A szabadságomon külföldre utaztam. Kb. fél évente megyek haza, ha úgy van két szabad hétköznapom, mert rengeteg utazás, két átszállás csak mávval, aztán még busz, vagy egy laza 7 km-es séta. Ez nem azt jelenti, hogy ennyit találkozunk, szüleimnek van autója, édesanyám néha jön, és eltöltünk egy napot a városban, édesapámnak olyan munkája van, hogy az országot járja, ha épp a városban van, akkor felhív, ha otthon vagyok, akkor felugrik és kávézunk vagy főzök neki valamit, vagy beülünk valahová, ha dolgozom, beugrik a munkahelyemre (nem zavarja a munkáltatót a dolog).

Telefonálni kb. hetente-kéthetente szoktunk, naponta, vagy minden másnap van messengeren üzenetváltás.

2022. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!