Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivel neveltetnétek fel a...

Kivel neveltetnétek fel a gyereketeket, ha csak ez a két opció létezne?

Figyelt kérdés
És melyikél sérülnének jobban? Az autista csak rajta van a spektrumon, de nem a legsúlyosabb, ugyanakkor közömbös, nem ismeri úgy a szociális normákat, minden zaj, fény, idegesíti, nem szeret beszélgetni, utálja az embereket és a közelséget, érzelmeket nem mutat, nem is tudja, mik azok. A nárcisztikus egy hárpia, önző, manipulatív, mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja, különben agresszív és bántalmazó (fizikai fenyítést is alkalmaz), érdekember és használja a többieket, akikre csak tárgyként tekint.
2023. jan. 2. 16:43
A kérdező szavazást indított:
Nárcisztikus személyiségzavaros szülő
Autista/Aspergeres szülő
64 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Nyilvan az autistaval, en is az vagyok, egy fel fokkal kevesbe extrem, mint a kerdesben leirt illeto, mert mondjuk ertem az erzelmeket, csak empatiam nem sok van.

De kevesbe serul a gyerek ilyen szulovel, mint olyannal, aki kb szorakozasbol bantja, huzza le.

2023. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Az autizmus és az asperger-szindróma durván nem ezt jelenti... Az "utálja az embereket, és nem tudja, mik az érzelmek" a pszichopatákra jellemző.
2023. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
2: ez nem igaz, az autisták is empátiadeficitesek. A pszichopátiának egészen más a profilja, mert az empátiahiány mellett erőszakosak és gátlástalanok, ami az autistákra nem jellemző.
2023. jan. 2. 16:58
 4/27 anonim ***** válasza:
50%
Még jó hogy csak a te fejedben létezik a nincs más alternatíva. Mindkettő szar lehetőség.
2023. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
4: rengeteg ilyen létezik a valóságban! Jó reggelt…
2023. jan. 2. 17:10
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Itt most két konkrét emberre gondolsz, azért írtad le olyannak őket, amilyennek vagy teljesen elméleti a kérdés?
2023. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
A valóságban létezik gyámügy, és csak a te fejedben hemzsegnek az elmebeteg szülők. Extrém esetek persze vannak elvétve, de csak elvétve.
2023. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy autista szülővel kevésbé sérül a gyerek, mint egy nárcival, főleg ha fizikailag is fenyít.
2023. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nem zárja ki az empátiát, érzelmeket. Inkább az jellemző, hogy van, de nem tudod kimutatni, nem tudsz vele mit kezdeni.

Velem is ez a probléma. Valahogyan kimutatom az érzelmeimet, de nem feltétlen egyértelműen mások számára, hogy az, amit én kimutatok, az tulajdonképpen milyen érzést takar. Aztán folyamatos koncentrálással lehet ezt takargatni, nekem többnyire megy is. Empátiám is van, csak nem tudok mit kezdeni vele. El nem tudom képzelni, hogy xy szituációban mi a vigasztaló például, ezért ha nem muszáj, nem én leszek az aki elsőnek ugrik, hogy megvígasztaljon, mert csak rosszabb lesz.


Mondjuk én nem akarok gyereket, az autizmusomtól függetlenül, de ha akarnék, akkor inkább egy magamfajtával. Mondjuk te inkább egy szorongóbb típust írtál le.

A másik viselkedés meg egyértelműen nem jó. Most egy tudatosan szemét emberrel mit kezdjek? Inkább legyen valaki, aki felismeri az érzelmeket, de nem feltétlenül tud vele mit kezdeni, mint valaki, aki felismeri, csak tojik rá

2023. jan. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Semelyikkel nem neveltetném, nevelném én.
2023. jan. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!