Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak a költözés az opció vagy...

Csak a költözés az opció vagy meg lehet ezt beszélni a szülőkkel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet, de egyszerűen mindenre kíváncsiak hova megyek, mit csinálok, miért ekkor jövök, milyen volt a buli, miért nem eszem stb. Párszor felvetettem hogy legjobb lenne nekem külön de persze erre az a válasz hogy minek mennék külön mikor egyedül vagyok. És mielőtt bárki leírná, nem ők tartanak el 19 éves korom óta van munkahelyem. 26/f
2021. nov. 22. 19:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem fognak megváltozni, a kérdés hogy neked megéri-e egy albérlet árát, hogy ne zavarjanak állandóan.
2021. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

nagyon ritka ha megváltoznak ilyen téren a szülők, nagy az esély hogy a költözés az egyetlen kiút.

most készülj fel mert jönnek azok a szokásos válaszok hogy "amig az ő házukban laksz addig legyél hálás és tűrj el mindent szó nélkül"

2021. nov. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ezek normális kérdesek. Csak ne kérjenek számon.

De természetes, hogy ebben a korban már valódi önállóságra vágysz.

2021. nov. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Második már sokszor megkaptam, mert néha éreztetem hogy kezd sok lenni, nem akarom már bejelenteni hogy elmentem ide oda, csak elmentem valahová és kész majd jövök.
2021. nov. 22. 19:59
 5/28 anonim ***** válasza:
39%
Ennyire baj, ha törődnek veled? Ha igen, akkor tényleg költözz el. Ott majd a kutya se fog veled foglalkozni! Ha neked ez kell..
2021. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem is túl gondolod. Örülj hogy szeretnek és nem akarnak kidobni mint a legtöbb ennyi időst.
2021. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
26 évesen ez azért már zavaró. És hogy miért mennél külön, hát mert szeretnél már saját helyet, önálló életet. Ők is leszakadtak anno a szüleikről. Azt gondolom nem akarják, hogy ha lesz majd egy tartós kapcsolatod, hozzájuk költöztesd a barátnődet is. Na meg miért ne lehetne egyedül különköltözni?
2021. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
23%
Agyilag kb. 14....16 éves kamasz vagy, aki ezeken huzza fel magát, ahelyett, hogy megköszönné.
2021. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha marad havi 200-ad a fizuból, akkor elköltözhetsz.

Szobát kivenni viszont felesleges, ugyanúgy idegesítenek majd, csak nem a szüleid, hanem idegenek.

2021. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Veszel ki egy albérletet havi 80-100 ezerért, vagy egy szobát 30 ezerért, és a kutya nem fogja megkérdezni hogy hova mész vagy éppen miért haldokolsz.


Attól függetlenül, hogy még talán igazad is lehet kérdező, ennek ellenére mégis otthon vagy... Amiből neked ugyanúgy anyagi hasznod származik, hiszen feltételezem nem annyit fizetsz haza mintha albérletben lennél. Szóval te sem jófejségből vagy otthon, hanem kényelemből, anyagi megfontolásból, stb.


Ha annyira el tudod tartani magad és ennyire zavar téged ez a helyzet, akkor ennek a kérdésnek meg sem kellett volna születnie, de megszületett, pontosan azért, mert a költözéssel így vagy úgy de hátrányba kerülnél vagy legalábbis a komfortérzeted elég nagyot zuhanna a jelenlegihez képest.

2021. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!