Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kivel neveltetnétek fel a...

Kivel neveltetnétek fel a gyereketeket, ha csak ez a két opció létezne?

Figyelt kérdés
És melyikél sérülnének jobban? Az autista csak rajta van a spektrumon, de nem a legsúlyosabb, ugyanakkor közömbös, nem ismeri úgy a szociális normákat, minden zaj, fény, idegesíti, nem szeret beszélgetni, utálja az embereket és a közelséget, érzelmeket nem mutat, nem is tudja, mik azok. A nárcisztikus egy hárpia, önző, manipulatív, mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja, különben agresszív és bántalmazó (fizikai fenyítést is alkalmaz), érdekember és használja a többieket, akikre csak tárgyként tekint.
2023. jan. 2. 16:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

"2: ez nem igaz, az autisták is empátiadeficitesek. A pszichopátiának egészen más a profilja, mert az empátiahiány mellett erőszakosak és gátlástalanok, ami az autistákra nem jellemző."


Az autisták éreznek empátiát, az összes többi érzelmet is beleértve, és igénylik az intimitást, csak nem tudják megfelelően kifejezni. Krvára nem mindegy!


A pszichopaták pedig ugyancsak nem kötelező jelleggel erőszakosak annak ellenére, hogy az embereket többnyire nem kedvelik, és nem éreznek empátiát, szégyent, szorongást. Pont sokkal jellemzőbb a pszichopatákra, hogy olyan magas stresszfaktor mellett is meg tudják őrizni a hidegvérüket és a racionalitásukat, amitől egy egészséges ember összeomlana, leblokkolna, hibázna.


Ha nem létező, konkrét személyekről beszélünk, akkor rohadt fontos kitérni arra is, hogy a nárcisztikusok nem agresszívak, bántalmazóak és kihasználók kötelező jelleggel! Nincs egészséges önképük, önbecsülésük és ezt a saját erényeik felnagyításával, a mások erényeinek lekicsinylésével próbálják kompenzálni, igen. De ezt nem tudatosan csinálják, épp azért szorulnak segítségre. És ebből még nem lesz egyenes úton fizikai bántalmazás.


Az-az igazság, hogy a fizikai bántalmazók, érzelmi terrorizálók 90%-ának nincsen semmilyen diagnosztizálható mentális betegsége, csak szimplán egy élhetetlen gyökér az illető. A konyhapszichológiai diagnosztizálás-kényszereddel annyit érsz el, hogy a valódi betegeket, akik önhibájukon kívül okoznak károkat elsősorban maguknak, másodsorban a környezetüknek stigmatizálod, a mezei erőszakos parasztokról meg leveszed a felelősséget.


Legalább lenne némi pszichológiai ismereted, mielőtt elkezded beleüvölteni az éterbe az agymenéseidet.

2023. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%
Valóságban létezik még egy opció: egyedül. Na inkább ez.
2023. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nem lesz gyerekem és kész :DDDDDD
2023. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gyerekeink is autik és a férjem is, egyértelműen az autistát.
2023. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 babyboom567 ***** válasza:
56%
Engem pont egy ilyen szülőpár nevelt fel,mint ami a kérdésben van.Apám autista, anyán nárcisztikus, de én inkább mondanám szociopatának.Kívülről normális családnak néztünk ki.
2023. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus mostohaanyával nőttem fel, ahogyan tudott, tönkretett.

Épp nem vert, de sokszor azt kívántam, bár ütne meg, mert még az is sokkal jobb, mint amit művelt velem (amikor egy életvidém fiatal lányból 1,5 év alatt szótlan, sovány, depressziós, végül már az öngyilkosságot komolyan fontolgató ember lesz, az nem normális)

Természetesen sohasem, erre nagyon figyelt, mert annak "látható nyoma" marad, a pszichés bántalmazást pedig eladhatta úgy, hogy ő a tökéletes, én meg a sérült.

2023. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nárcisztikus mostohaanyával nőttem fel, ahogyan tudott, tönkretett."

Ehhez az apád is kellett...


"én meg a sérült"

Igen, az elvált szülők gyerekei sérültek... Azért remélem, azóta már normalizálódott a helyzeted.

2023. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!