Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnál, ha lányod nem...

Mit gondolnál, ha lányod nem akarná elvállalni azt a helyben lévő nyári munkát, legalábbis teljes nyárra biztosan nem, amit 16 éves kora óta csinál, és szeret, hanem 250 km-vel arrébb keresne lehetőséget?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció, nyaranta a faluban már négy éve minden nyáron ugyanazt a melót csináljak, szereti, jól is fizet. Erre közli veled, hogy most mást akar csinálni, minimum a nyár felében, ő jelentkezett egy másik melóra nyárra, 250 kilométerrel arrébb, erről annyit tudni, hogy szállás biztosított a munkanapokon(ha hétvégére nem utazik haza, márpedig nem szándékozik, akkor a hétvégi szállásoltatást magának kell fizetnie) mi a feladata (egy nyári táborba jelentkezett, mint valami segítő), a fizetésről és a hétvégi szállásnak az áráról semmit nem tudni, majd akkor közlik vele, ha online interjú szintjén érdeklődnek iránta, lehet anyagilag sokkal kisebb haszna lesz, mint a jól megszokott nyári melóból. Viszont ez kapcsolódik a tanulmányaihou, tehát tapasztalatnak jó, viszont az meg még sok év, meg úgyis lesz a tanulmányai során ezen kívül kötelező jelleggel gyakorlata, tehát annyira még ez se mondható erős szempontnak, hogy már az első egyetemi éve után nyáron nagyon próbálkoznia kelljen direkt ilyen melókat vállalni.
2023. jan. 4. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
A táboroztatás jó buli, ráadásul pénzt és tapasztalatot is szerez vele. Miért ne menne? Jól teszi!
2023. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen érthető. Nyáron ki akar mozdulni a megszokott helyről, új élményeket szeretne. Én támogatnám az elképzelését.
2023. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Azt hogy beleunt. Miért ne próbálhatna ki új dolgokat is? Nem bezárni valamibe csak mert már ismeri. Jó dolog hogy ki mert mozdulni a megszokottból.
2023. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
*kell
2023. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
20 évesen én még messzebbre is elmennék egy jó kis táboroztatós melóért. Ilyen helyre az ember nem a pénzért megy, hanem a buli kedvéért.
2023. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%

Hogyan dolgozhat nyaranta 4 eve egy 16 eves? 😳

En amugy elengednem, de szeretnem, ha hetvegente hazajonne, mert annak nem latom ertelmet, hogy akkor minden hetvegen szallast fizessen, valoszinuleg a fele fizetese ramenne, vagy tobb. Foleg, ha mondjuk kozel van a balaton vagy valami nyaron nepszeru turista hely.

Na meg azert megiscsak 16 eves, kiskoru, jo lenne, ha neha hazatolna az arcat es nem csak ugy eltunne 2 honapra.

2023. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

6-os


Értő olvasás?


"amit 16 éves kora óta"

"már négy éve"

2023. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
20 évesen már nincs beleszólásod az életébe ilyen téren pláne nem, már rég 1000 kilométerre kellett volna meneküljön egy faluból.
2023. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, hat ezt beneztem. De akkor nagykoru gyerekrol van szo, igy mar a kerdest se ertem igazan.
2023. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, a lány 16+4=20 éves, tehát nagykorú. Ő dönt.

Kedves Kérdező, javaslom, vedd észre, hogy a lányod felnőtt! Most már ő maga hozza meg a saját életével kapcsolatos döntéseket.

Egyébként annak alapján, amit leírtál, én speciel egyetértek a lányod döntésével. Szakmailag értelmes munka, kapcsolódik a tanulmányaihoz, meg még érdekes is, jófej emberekkel találkozhat, talán még jól is érzi majd ott magát, világot lát stb.

A részleteket (pl. a hétvégi hazautazást) meg nyilván át kell gondolni, amikor megvannak a szükséges adatok (fizetés, szállásdíj, vonatjegy stb.).

2023. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!