Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnál, ha lányod nem...

Mit gondolnál, ha lányod nem akarná elvállalni azt a helyben lévő nyári munkát, legalábbis teljes nyárra biztosan nem, amit 16 éves kora óta csinál, és szeret, hanem 250 km-vel arrébb keresne lehetőséget?

Figyelt kérdés
Adott a szituáció, nyaranta a faluban már négy éve minden nyáron ugyanazt a melót csináljak, szereti, jól is fizet. Erre közli veled, hogy most mást akar csinálni, minimum a nyár felében, ő jelentkezett egy másik melóra nyárra, 250 kilométerrel arrébb, erről annyit tudni, hogy szállás biztosított a munkanapokon(ha hétvégére nem utazik haza, márpedig nem szándékozik, akkor a hétvégi szállásoltatást magának kell fizetnie) mi a feladata (egy nyári táborba jelentkezett, mint valami segítő), a fizetésről és a hétvégi szállásnak az áráról semmit nem tudni, majd akkor közlik vele, ha online interjú szintjén érdeklődnek iránta, lehet anyagilag sokkal kisebb haszna lesz, mint a jól megszokott nyári melóból. Viszont ez kapcsolódik a tanulmányaihou, tehát tapasztalatnak jó, viszont az meg még sok év, meg úgyis lesz a tanulmányai során ezen kívül kötelező jelleggel gyakorlata, tehát annyira még ez se mondható erős szempontnak, hogy már az első egyetemi éve után nyáron nagyon próbálkoznia kelljen direkt ilyen melókat vállalni.
2023. jan. 4. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereti, csinálja. Vannak emberek, akiket nem csak a pénz hajt, hogy csak minél többet kereshessen. Én még lehet önkéntes alapon is csinálnám a táboroztatást, főleg, ha érdekelne és kapcsolódna a tanulmányaimhoz.
2023. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

-az egyetem alatti gyakorlati helyek sokszor lutrik, vagy ha magadnak kell keresni, akkor nem baj, ha van már néhol kapcsolatod hozzá.


-unalmas már


- ki akar mozdulni, szó szerint, földrajzilag is


- 20 éves, gyakorlatag oda megy, ahová akar

2023. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A táboroztatás gyakorlatilag fizetet buli
2023. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolnám, hogy egy értelmes, ambiciózus felnőtt.

Kivéve persze, ha ő maga kérdezi ezt.

2023. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól beszél angolul, akkor ki tud menni az USAban is táboroztatni. Hatalmas élmény, igaz, a, pénzt elvisz az országon belüli utaztatás, de legalább egy nyarat megéri, már csak a nyelv és az élmény miatt, hogy 3 hónapig Amerikában volt. Plusz az önéletrajzban is jól mutat.

20 éves felnőtt, biztos unja már a falusi melót 250 km meg nem a világ, ha, gebasz van haza tud menni.

2023. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen nem kell engedélyt kérnie vagy iylesmi.
2023. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Még 16 évesen is érthető lenne, hogy nem akar a sokadik nyáron anya szoknyája mellett maradni, hanem új helyeket bejárni, érdekes dolgokat csinálni és az sem gond neki, ha kevesebbet keres, mert nem ez a fő célja. Annyi olyan diákmunkáról hallok, ahol alig van fizetés, csak szállás és belépő az adott fesztiválra vagy képzés a vállalt munkához (például elsősegély nyújtás gyerek táborban) és a fiatalok ezt akarják. 20 évesen még már bőven máshol a helye. Én jóformán a szüleimtől is elköltöztem addigra.
2023. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

20 éves a csaj, még szép, hogy nem akar megint ugyanazon a helyen melózni, hanem menne új élményeket szerezni.


20 évesen én Ausztriában dolgoztam (a nyelv ment, mosogatni mentem ki egy szállodába. A munka szr volt, de a szabadidőmben kirándultunk, meg ilyesmi.

2023. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kiírtad egyszer. Akkor is azt mondtuk, hogy ne nyavalyogj es ne akard magadhoz láncolni, örülj, hogy ambiciózus és tervei vannak. Ezek szerint neked ez nem megy. Hát akkor ez a te problémád, nem a lanyodé. Igyekezz nem lehúzni a pofavágással meg a megjegyzéseiddel, ne beszéld le erről, mert szuper ötlet és őt csak előreviszi az eletben. Ha nem tudod feldolgozni, hogy felnőtt a gyereked, kérj szaksegítséget, illetve legyen saját életed, keress valami hobbit
2023. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 NTBS ***** válasza:
91%
Nem aggódom emiatt, hiszen még nem vették fel. Amúgy meg 20 évesen azt tesz, amit akar.
2023. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!