Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kifejezetten homofób szülők...

Kifejezetten homofób szülők mmit szólnának, ha megtudnátok ezt a lassan 21 éves lányotokról? Hogy tudok én, mint barát segíteni neki?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem rólam van szó, hanem a lakótársamról, szóval ilyen szívhez szóló tanácsokat, lecseszéseket, a vélt értékrendem megítélését nem kérem. Én teljesen jól megvagyok.

Róla tudni kell, hogy még a szülei bőven támogatják anyagilag, és mivel nem túl elfogadóak szépen szólva, ő nem igazán szándékozik otthon beszélni a szexualitásáról, mert szerinte az veszélyeztetné a megélhetését. Ő már 12 éves kora óta biszexuálisnak tartja magát az elmondása alapján, bár, ha engem kérdeztek, nekem inkább tűnik leszbikusnak, csak olyan, mintha kerülgetné a szülői elutasítást, meg mintha magyarázatot keresne arra, hogy miért ne mondja el otthon, hogy a nőket szereti, mert így még összejöhet egy férfivel is és akkor ez irreleváns. (Lehet mondani, hogy a szexualitás magánügy, de ne legyünk álszentek. Ha nem akarsz kapcsolatot megszüntetni, se kettős életet élni, akkor nem tagadhatod örökké a párodat, nem játszhatod az örök szinglit)

És hát vele már egy ideje éreztették otthon, hogy fura, hogy ennyi idősen nincs párja, se senkiről nem beszél otthon, hogy alakul valami egy pasival. Gyanakodnak rá, hogy ez azért van, mert.... és nem a kedves formában. Ezért arra jutott, hogy már túl idős ahhoz, hogy szimpa érdeklődés hiányara hivatkozva hessegesse a témát, már ez nem is használ. Így ő eldöntötte, hogy ő megpróbál hetero lenni. És hát már másfél éve randizgat vele egyidős, külföldi csávókkal, fel is hozza őket az albérletünkbe, bár nem fekszik le semelyikkel. Mindegyikről azt mondta mindig, hogy nem szereti őket, még csak be se jönnek neki, de végülis hasznos, mert idegennyelvet gyakorolni jó, valami figyelmet kap, addig is mutogathatja otthon, hogy nézzétek, csávóval vagyok, és nem gyanús a hamar szakítas, mert bármikor hivatkozhat kulturális különbségekre. És ilyen pár hetes kapcsolatokba megy bele, max három hónaposokba. Van akit random letilt, és végez, van ahol játszmázik egy sort, hogy vége legyen. Tulajdonképpen szórakozik a pasikkal csak, hogy a szülei ne gyanakodjanak. És nekem az is durva, hogy tök sokszor váltogatja a "partnereit", amiről tudnak a szülők, és nem zavarja őket!

Ez nekem nagyon aggasztó. Így nem tud normális kapcsolatot kialakítani, hogy ilyen kamu izéket hoz össze. Ráadásul a srácoknak nem is mondja, hogy amúgy csak álcának kellenek, csak kihasználja őket. Nekem szülőként nagyon bűntudatom lenne, ha miattam kéne ilyeneket csinálnia a gyerekemnek...


2023. jan. 5. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem mondja el otthon akkor semmi godn igazából nem?
2023. jan. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Inkább beszélje meg egy meleg fiúbarátjával, hogy alibi partnerek lesznek a szülők felé, közben meg nyugodtan csajozhat. Sokkal tisztességesebb megoldás lenne a fiúkkal szemben, neki meg nyugodtabb megoldás. A szülőknek meg így is, úgy is hazudik; de még ők is nyugodtabbak lennének, ha egy "stabil" partnert látnának mellette, hosszabb távon.

Aztán ha sikerül anyagilag függetlenednie, akkor intsen be a homofób szülőknek.

2023. jan. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez legyen a lakótársad problémája, ne avatkoz z az életébe, "Kérdés kiírásának formájában" sem, amely kérdésben "megpróbálod leírni milyen ő"...

Ha ő akar, személyesen kérjen tanácsot szakembertől vagy bárhol.

2023. jan. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Engem az aggasztana az ő helyében hogy más ennyire foglalkozik én én életemmel!!!
2023. jan. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az életkorban már le kell tudni szakadni érzelmileg a szülőkről annyira, hogy nem kell az orrukra kötni minden mondvacsinált csip-csup személyes "problémát".
2023. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Itt hipergámiáról lehet szó, mint a fiatal csajok többségénél. Mindig a szebbet kell választani. Szép csaj>átlagos pasi, átlagos csaj>átlag alatti pasi. Ha ugyanolyan a felhozatal csajok vs pasik terén,akkor kicsit több smink a csajra és így orrhosszal előz
2023. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem rólad van szó Kérdező, de még itt, anonim oldalon se szeretnéd felvállalni, teljesen névtelenül.
2023. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
De mi a francert avatkozol bele?
2023. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!