Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet nem megmondani a...

Hogyan lehet nem megmondani a jegyeket otthon, eltartott egyetemistaként, ha rákérdeznek a szülők?

Figyelt kérdés

Sok kérdést láttam mostanában egyetemistáktól az oldalon, ilyen problémákkal, hogy a jegyeik nem olyanok, mint amit a szülők elképzeltek. Így bennem is felől a kérdés, hogyan lehet nem elmondani az ilyesmit?

Addig oké, hogy magadtól nem számolsz be róla, hogy mikor vizsgázol, hogy sikerült, stb. De ha megkérdezik konkrétan? Akkor hogyan tudod azt úgy nem elmondani, hogy abból ne legyen balhé? Mi a megoldás?


2023. jan. 12. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Magadért tanultok, nem a nekik, mikor tűnik el ez a hülyeség a köztudatból?

Ha valaki gyomorfekélyt kap, se fog tudni egy elvárásnak megfelelni, mert nem alkalmas rá.


Nem lesz balhé csak az ő hülyeségük miatt, meg kell mondani hogy nem neked való ez, és ha bele őrülsz se fog menni.


Nagyon sok szülő azt gondolja hogy neki azért lett gyereke hogy legalább az egyetemre bejusson, de még jobb ha diplomás lesz.

Viszont mindenki magából indul ki, a régiek között miért volt ritka a diplomás?

2023. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen szülőkkel nem lehet mit kezdeni. Gondolom az a típus aki a 4-esért is leb .szott de amikor kitűnő lettél egy rohadt "ügyes vagy" se hagyta el a száját. Első félévemben még én is őszinte voltam, mikor elmondtam hogy valamiből másodjára megyek apám teljesen kikelt magából, miközben ő anno otthagyta az első félév után és végül 35 évesen nagy nehezen szerzett diplomát... Ekkor rájöttem hogy feleslegesen generálom a feszkót, utána már szépítettem mindent.

Egyszóval: hazudj, amíg csinálod rendesen és nem linkeskedsz nem éri meg az ilyen szülőnek az igazat mondani a jegyeidről.

2023. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es szerintem jól írja.

Nekem amúgy mindig nézni akarták az indexemet (akkor még papír alapú index volt). Ez ugye szorgalmi időszakban a tanulmányi osztályon volt tárolva, és vizsgaidőszakra kaptuk meg. Én bekamuztam otthon, hogy vizsgaidőszakban is bent tartom a tanulmányi osztályon, hogy el ne hagyjam.

Nekem amúgy anyai nagynéném kezdte azt, hogy elkéri és nézegeti, hát úgy voltam, menjen a p...ába. (Amúgy most halt meg, és amikor pakoltuk a cuccait, megtaláltam a diplomáját, kettes volt a diploma jegye, szóval neki aztán sok erkölcsi alapja volt engem holmi statisztika hármasért cseszegetni.)

2023. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

"Viszont mindenki magából indul ki, a régiek között miért volt ritka a diplomás?"


Ez mondjuk azért választ kíván, megírom, miért: Egy ötöd része jutott be, mert annyi férőhely volt az egyetemeken/főiskolákon. Tehát ne tévesszen meg, most sincs annyival több okos ember, csak akkor férőhely nem volt, és fizetős lehetőség sem volt. El tudod képzelni, amikor egy tanárképzőre 5-szörös túljelentkezés volt? Vicces volt.

Én vért h....oztam a bejutásért is, 80-as évek (de lediplomáztam, és akkor még rangja is volt, nem bántam meg).

2023. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Én megmondanám hogy oké hogy kettes, de HATVAN SZÁZALÉKTÓL adják itt már meg, nem úgy van mint általánosban meg gimiben, hogy ráírod a neved és átmentél...

Ha kell és van rá lehetőség, esetleg meg is mutatnék neki egy kettes dolgozatot (vagy hármast ha azon is problémázik), hogy ez valójában mit jelent.

Vagy ha a neptunt nem nézi meg, egyszerűen csak kamuzz és kész. Vagy "csak egy kettes lett, de az csak tölteléktárgy, nem fontos".

Vagy ha nagyon beleszólnak az életedbe (ami valahol érthető, én se támogatnám még a saját gyerekem se ha átbukdácsolna mindenen csakhogy ne kelljen dolgozni, de tanulni se akar...), akkor úgy szűnhet meg a kiszolgáltatottságod hogy dolgozol és anyagilag függetlenedsz. Így tényleg csak magadnak tanulsz.

2023. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem már oly mindegy, én már a második évem közben független lettem, pont az ilyen, "ha általános iskolában négyest kapsz, az katasztrófa, meg fogsz bukni, még akkor is, ha amúgy kitűnő vagy" hozzáállás miatt, amit még az egyetemi éveim alatt is nyomni akartak. Azóta végeztem már három éve, szóval ilyen személyre szabott tippekre nem vagyok már rászorulva.

Csak tényleg, annyi ilyen kérdés van most itt, meg így visszaemlékezve én is ilyen cipőben voltam. A hazugság, és a félinfók jól működnek, de én anno szobát béreltem. (Eleinte szülői támogatással, később anélkül) Kolisként, ahol az átlagtól is függ a koliban maradás, nem nagy mozgástér van hazudni, azt hiszem. Mármint ha túl maximalisták a szülők, hogy a kitűnőre kell menned, akkor nem tudsz úgy hazudni, hogy az a nekik elvárható jobb átlag legyen, ha aztán nem vesznek fel a koliba kövi évben, az gyanús lesz.

Én például volt, hogy úgy jártam annak idején, hogy hármasra vizsgáztam, ráadásul első alkalom volt, halál büszke voltam magamra, hogy nahát, ennél a tanárnál tök kevesen kapnak kettesnél jobb jegyet, elsőre meg kb senkit nem enged át, én meg nemhogy átmenrem, de hármas lett. Otthon meg kérdezik, hogy hogy ment, mondom halál boldogan, hogy hármas, erre le vagyok bszva, hogy nem veszem elég komolyan, tök szrok a jegyeim... Közben nekik meg a nyolcadikos átlaguk volt ennyi...

És akkor a helyzet rosszabb, ha olyan szülőkről van szó, akik nem jártak egyetemre, mert meg se mondhatod nekik, hogy figyu, ezt nem tudhatod, nincs ilyen tapasztalatod, mert ha megteszed, akkor jön az, hogy te lenézed őket, mert nem jártak egyetemre. Holott nem ez a baj velük...

Aztán persze, amikor már nem volt anyagilag függésem tőlük, már megmondtam, hogy nem beszélek róla, de addig én hazudoztam elég rendesen, holott 3,5 és 4,3 között volt mindig az átlagom.

2023. jan. 12. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Az tuti h öszintének lenni még akkor is jobb mitn hazudni.
2023. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a megoldás, hogy a szüleid ne legyenek ilyen szűklátókörűek... Szóval, ha megszívtad velük, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni, talán az bejöhet, hogy nem veszed fel a fejmosást, nem mentegetőzöl, szóval nem hagysz támadási felületet.

Mikor hallottam az ismerőseim beszélgetését a szüleikkel az eredményekről, nekem mind normálisnak és támogatónak tűnt és már a kettesekre is azt mondták, hogy "huhh, örülök, hogy megvan, gratulálok".

Nekem is gimi végéig zsarnokok voltak, egy 3-mas miatt már hatalmas kiborulást nyomott le az anyám, hogy takarító leszek meg társai... Most viszont teljesen normális, örül, ha már "görbül" és bíztat, ha nem sikerült.

2023. jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!