Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ingyenélő lennék,...

Tényleg ingyenélő lennék, ahogy apám mondja, mert egyetemistaként nem adok bele a rezsibe?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette pedig részmunkaidőben dolgozom, hogy tudjam fedezni az egyetemmel kapcsolatos kiadásaim (nyomtatás, könyvvásárlás stb), illetve a szórakozásom, valamint van, hogy ruhát/cipőt is saját pénzből veszek.

A diplomához szükséges nyelvvizsga miatt járok nyelvtanfolyamra is. Többen járunk egy tanárhoz, mindig óra után kell fizetni. Múltkor csak nagy pénzem volt, megkérdeztem apám, hogy fel tudná-e váltani nekem. Mikor mondta, hogy nem, kérdeztem, nincs-e véletlen 2000 forintja(ennyi az óradíj). Ekkor elkezdett szidni, hogy én egy mocskos ingyenélő vagyok, és hogy ne is várjam tőle, hogy finanszírozza a nyelvtanulásom. (fél éve tanulom a nyelvet, eddig egyszer kértem tőle pénzt).

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a nagyimmal lakunk (nagyim lakásában), apám pedig egy 20-ast ad bele a háztartásba, segítséget meg aztán ne várjon tőle az ember. Én tanulás és munka mellett is igyekszem segíteni, porszívózom, elmosogatok, teregetek, ha látom, hogy fogytán van a pl kenyér otthon, megyek a boltba pótolni.

Nem élünk nagy lábon, ezért megérteném, hogyha dolgoznék, és nem adnék bele az otthoni költségekbe, akkor ingyenélőnek titulálna, de így nem tudom megérteni.



2019. okt. 28. 19:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy ingyenélő. Tanuló gyermekemtől, én sem kérek. Ő diákmunkázik. Az az övé. Azon felül kap egy kis zsebpénzt is. KB 20-at havonta.
2019. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
Nyugi, igazad van.
2019. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
Sajnállak, amiért ilyen apád van. Nem vagy ingyenélő.
2019. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rendesek vagytok :)
2019. okt. 28. 20:06
 5/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy az.

Én apád helyében inkább büszke lennék arra hogy ilyen önálló, talpraesett gyerekem van.

2019. okt. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
72%
Jól értem, mind a kettőtöket nagyanyád tart el?
2019. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen igen. Édesanyám sajnos mentális beteg, szóval nem tud nekem segíteni. Néha a másik nagyszüleim adnak egy kis zsebpénzt, illetve én tényleg igyekszem magam fizetni a kiadásaim. Nagyimtól tényleg csak a legvégső és legégetőbb helyzetekben kérek pénzt, mert nem várhatom el, hogy még a tanulmányaimat is ő pénzelje.
2019. okt. 28. 20:24
 8/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagy az.
2019. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
26%

Jól értem, hogy a nagyi fizeti a kajád, a fűtést, a vizet, a szemetet, a netet, a tévét, a csatornát, a gázt, a villanyt? És ezek után megkérdezed, hogy ingyenélő vagy e?

Ha valakinek nem esett volna le: a nagymama tartja el. Az apját is. Mondom a nagymama. Ő fizet mindent. Mármint ami az élethez kell. És megkérdezi ezek után, hogy ingyenélő e..?


Kérdező: az vagy. És apád is. És nem, egyáltalán nem mentség, hogy neked kell a lóvé a szórakozásra, amíg egy idős ember tart el téged és here apádat. Basszus, ez de gáz... Sose esett meg az öregen a szíved?

2019. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
84%

Ingyenélő nem itt kezdődik...


Nem vagy az! 🙃

2019. okt. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!