Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondanád el a 18 éves...

Hogy mondanád el a 18 éves lányodnak, hogy nem akarod élete végéig eltartani, ha rossz pályát választ?

Figyelt kérdés
Tanár akar lenni. Nettó 200 ezret keresne. Szeretem őt, de nem szeretném, hogy 40 évesen is itthon éljen. Pedig ebből az lesz.

2023. jan. 12. 16:29
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
86%

Tanítson matekot és akkor tud korrepetálni. A töri-magyar szerintem inkább s+ggelős tárgy, kevésbé mennek magánórára az emberek (illetve a fogalmazás meg olyan, hogy vagy megy, vagy nem).


Kémia, biosz, infó, fizika, vmilyen idegen nyelv tanár szakokkal szerintem elég jól lehet váltani, ha meggondolja magát.

2023. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Magántanár vagyok, matekot tanítok, minden korosztálynak. 5 ezer forint/óra, naponta 4-6 óra, akar hétvégén is. Most a felvételi miatt tömve vagyok, aztán tavasszal az éretségi felkészítés fog pörögni, nyár közepétől meg a pótvizsgások. Amikor nincs kifejezetten senki akkor is van napi legalább 2 gyerek.

Vígan meglehet így élni.


Iskolába nem tervezek visszamenni főleg a fizu miatt

2023. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
97%
Hát nem a legjobb választás, főleg azért, amit #32-es ír és 33-as alá is támaszt. Ahogy előttem is írták, igazából a töri inkább egy nekiülősebb tárgy, seggelős. A magyar meg hát... nyelvtanból nyilván kell tanulni, de nem szokott a gyerekeknek problémát okozni, az irodalom meg szerintem megint egy seggelős dolog. A matek, az idegennyelv viszont tényleg két olyan tárgy, amihez szükség lehet magántanárra. Csak ugye a matematika szakon végezni meg már nem is olyan egyszerű... idegennyelv szintén.
2023. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom neki, hogy valami normális szakra menjen legalább, de azt mondja, azokat nem szereti.
2023. jan. 12. 21:03
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem így megy, hogy „ne magyartanár legyél, hanem matektanár”, a legtöbb tanár először a szakját szereti, és aztán a tanítást. Irodalomkedvelőből nem tudsz matekkedvelőt csinálni. Esetleg ha az egyik szakja idegen nyelv lenne, akkor tudna magántanárként is dolgozni.
2023. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk magyar-töri szakpárral tényleg aközül választhat, hogy éhen hal vagy pályaelhagyó lesz, ott is szr esélyekkel, mert milyen versenyképes tudása van a munkaerőpiacon egy ilyen szakpárral

?

2023. jan. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
92%

Megmondanám neki, hogy elvégezte a szakot, elmegy dolgozni, és szépen eladjuk a házat, és veszünk két kisebbet, mert nem tartok fenn egy (esetleg nagyot) feleslegesen.


Nálunk ez pont így működött, és szerintem jó megoldás volt apa részéről.


Rokonom meg 65 éves, és egyedül él egy kétszintes 4 szobás házban, mert mindig úgy volt, hogy "jaj nem adjuk el, jönnek a gyerekek látogatóba".

Aztán férje már nincs, a gyerekek külföldön élnek, ő meg ott szív a böhöm nagy házzal.

2023. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ez azért ritkán működik, ha a szülők egy nagy falusi kadárkockában vannak, abból kb nemhogy kettő, de sokszor egy lakas sem jön ki, pl megyeszékhelyen vagy bármi értelmes helyen.
2023. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
97%

Humánosként inkább jogra érdemes, abból is meg lehet élni.

Ha kommunikatív személyről beszélünk akkor szép karrier áll előtte azon a pályán.

Én fixen nem tanítnám és támogatnák egy hosszú osztatlan képzésbe, hogy utána minimálbérért dolgozzon.

Ez nem kiszúrás vele, ha akar tanítani meg tudja csinálni valami esti pedagógia képzéssel is, de 5 évet elszúrni rá időpocsékolás.

2023. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Otthonról majd segítitek pénzzel, úgy el tud majd költözni.
2023. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!