Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha nem érzem magam...

Normális ha nem érzem magam jól a szülőm közelében?

Figyelt kérdés

Nem élek már otthon és anyukám újabban hangot adott neki, hogy kevesett hall felőlem, illetve keveset lát. (egy-két havonta találkozunk, de egy héten többször felhívom).

Ennek viszont van egy olyan oka, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, ha távol van tőlem. Tudom, hogy ez egy nagyon ronda érzés, de nem volt egy kiegyensúlyozott szülő a gyerekkoromban és olyan érzéseket vált ki belőlem a jelenléte, amelyeket utálok magamon érezni.

Feszült leszek mellette, türelmetlen és olyanokat csinálok felindulásból, amik miatt utána nyugodtabb lelkiállapotban nagyon szégyellem magam.

Igazából már egy ideje fennáll ez a dolog és próbálok rájönni, hogy mi miatt lehet, és úgy gondolom, hogy hozzá való viszonyulásom azt a példát követi, amit gyerekkoromban tanultam tőle. (Amit ő alkalmazott velem szemben)

Nem várok ezen a felületen megváltást, de kíváncsi lennék, hogy ez egy normális dolog? Elődordult már veletek is? Mivel tudtatok javítani a helyzeten?



#szülő #Viselkedési minták
2023. jan. 13. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de sajnos nagyon gyakori ebben a diszfunkcionális társadalomban. Javítani a rossz kötődési minták feloldásával lehet.
2023. jan. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon gyakori dolog. Valójában nagyon kevés jól funkcionáló szülő gyerek kapcsolat van. Az én környezetemben legalábbis abból van kevesebb.


Én is szinte menekültem otthonról. Igaz, nem vertek. De folyton volt egyfajta nyomás, odaszólogatások, hogy nekik semmi nem tetszik, semmi nem jó, hogy jobban érzem magam, ha távol vagyok tőlük. Havi 1x benézek, de akkor is van valami, ami miatt megszólhatnak.


Az ő idejükben még rengeteg mi szülőnk fajtát neveltek fel elődeink, ahol az volt a szokás, hogy a gyerek verve jó, vagy épp egy csicska, akinek se önálló gondolatai, sem tettei nem lehetnek, és minden olyan lehet csak, amilyet a társadalom elvár. Ők ugyanezt adták át nekünk is. Na, nekem ebből lett elegem.

2023. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha heti többször felhívod, akkor még sokat is kommunikálsz vele szerintem, én gimnazista koromban is heti egyszer hívtam. És jellemzően én hívom azóta is, mert mindig rosszkor hívott és leszokott róla. Majd megszokja, hogy ennyit kommunikálsz vele.
2023. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
1%
Nevelés hiányban szendvedsz.
2023. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Törekedj arra továbbra is, hogy te szabd meg a távolságot anyuddal.

Keveset lát, keveset hall felőled? Majd megszokja.

2023. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit alakítsd át a kérdést magadban: mondjuk ne anyukádról szóljon, hanem egy olyan kollégádról, aki egy másik épületben dolgozik. Ha megvan, gondold végig: teljesen normális, ha léteznek olyan emberek, akikkel egyszerűen nem szeretsz egy fedél alatt lenni vagy sokat kommunikálni.

Az, hogy ez a te esetedben épp édesanyád, szerencsétlen dolog, de nem természetellenes.

2023. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de egyáltalán nem példátlan helyzet.
2023. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust. Ha nem szeretnél, akkor olvasd el a mérgező szülők című könyvet. Emellett rengeteg más irodalom is van a témában, érdemes beleasni magad. Én is így éreztem magam a nevelőszülőm mellett nagyon sokáig, aztán megtanultam meghúzni a határaimat és kialakítani magamban egy érzelmi egyensúlyt.
2023. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 16. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!