Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha az édesanyám...

Az normális, ha az édesanyám nem enged el egyedül sétálni a lakóhelyem közelében délután négy óra után?

Figyelt kérdés

Arra hivatkozik, hogy kicsi vagyok, nem tudok vigyázni magamra, a "tojáshéj még a fenekemen van", és szörnyű ez a mai világ.

Tizenöt éves vagyok, elsős gimnazista, Szentendrén élek, viszonylag nyugodt környéken.

Véleményem szerint, ez már az alapnál is alapabb dolog lenne, hogy elmehessek sétálni kicsit egy olyan környékre, amit már ezerszer bejártam. Ennyi idősen másokat már kisebb bulikba, koncertekre is elengedik a normálisabb szülők.

(Egyébként Budapestre járok suliba, hatalmas veszekedések voltak már azért is, hogy oda járhassak, ahová végül is felvettek. A világ veszélyei miatt azt sem engedi, hogy táncolni járjak egy olyan egyesülethez, ami viszonylag közel van a sulimhoz - pedig ez régóta álmom.)



2015. dec. 19. 16:50
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
10%
Múlt hónapban vertek meg súlyosan egy fiatal lányt a Margitszigeten. Én megértem, ha féltenek.
2015. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Kedves első bármilyen korú és nemű embert megverhetnek, sőt a múltkor olvastam egy olyan esetet ahol egy hatvanas nőt erőszakoltak meg az otthonában. Akkor most mégis hova bújjon az ember?? Ettől még az embernek muszáj élnie az életét normálisan.
2015. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

#1 De a Margit sziget nem Szentendrén van, idióta XD

Nem, nem normális.

2015. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele, hogy rendben, egészséges keretek között nem baj, ha félt, de amit ő művel, az rettenetesen túlzás. Sajnos hiába beszélgetek vele erről, mindig kuss a nevem, az érveimet nem fontolja meg, csak azt hajtogatja, hogy biztonságban akar tudni.

Csak az a nagy helyzet, hogy soha nem leszek biztonságban, akármennyire is próbál védőburokban tartani. Akár iskolába menet is történhetnek olyan dolgok, amiktől mindenáron meg akar óvni. Azt hiszem, tisztában vagyok azzal, hogy veszélyes a világ, ugyanakkor élni szeretnék, mint minden más tizenéves. Nem bulizom, nem iszom, nem cigizem, nem vagyok befolyásolható, egész jól tanulok, és megbízhatónak tartom magam.

Nem hiszem, hogy a későbbiekben jó lesz nekem, ha ennyire önállótlannak nevel; három-négy év, és kirepülök, önálló életet kell kezdenem, ezt pedig hogyan tehetném meg, ha előtte nem tapasztaltam meg semmit a világból?

A korosztályomban másokat sokkal lazábban fognak, bulizhatnak, ihatnak is (ez engem nem vonz még).

Nem tartom normális dolognak, ha tizenöt évesen csak kísérettel járkálhatok mindenhol, még az otthonom közelében is. (Egyedül boltba mehetek egyedül sötétedés után, de azt is csak akkor, ha az édesanyámnak tényleg égetően szüksége van valamire.)

2015. dec. 19. 17:42
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

Őszinte leszek, a te korodban engem se engedtek el. Egyedül legalábbis biztos, hogy nem. Akkor én is idióta dolognak tartottam mert úgysem történhet velem semmi.

Szerencsére nem is történt soha(lekopogom). Most 26 vagyok. Nem szeretek egyedül sötétben sétálgatni...

Van egy 7 hónapos kislányom, hát belegondolok hogy nagyobb lesz, elengedem és történik vele valami soha nem bocsájtanám meg magamnak.

Tudom, hogy nem élhet majd burokban és nem is akarok így viselkedni vele... De kicsit nézd anyukád szemszögéből is.

Vagy valamelyik barátnőddel menj el sétálni, úgy hátha jobban belemegy.

2015. dec. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Túlzottan félt sajnos. Ami egyrészt érthető, másrészt valamennyire le kellene küzdeni ezt magában, hiszen nem állhat majd mindig melletted, és felnőttként is pont olyan veszélyes lesz a sötétben egyedül sétálnod, mint most.

Próbálj egy (vagy több) barátnőddel együtt menni, ha lakik a közeletekben barátnő. Hátha így könnyebben elenged, ha nem egyedül mész.

2015. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2%

azért ne keverjük össze egy felnőtt fizikumát egy gyerekével

egy 15 éves gyereket még könnyen legyűrnek, azért egy felnőtt talán meg tudja magát védeni

én megértem az anyukádat, hogy télen sötétedés után nem enged ki sétálni a kihalt utcára

2015. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
Normális. Még jó, hogy nem enged el sötétben sétálgatni. Nyilván elkerülhetetlen, hogy télen kimenjünk sötétben, ha menni kell valahova, de csak szórakozásból sétálgatni felnőtteknek sem kellene sötétedés után, nemhogy egy gyereknek.
2015. dec. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

"azért ne keverjük össze egy felnőtt fizikumát egy gyerekével

egy 15 éves gyereket még könnyen legyűrnek, azért egy felnőtt talán meg tudja magát védeni"


A 15 éves gyerek fizikuma majdnem ugyanolyan, mint egy felnőtté. Nem lesz 20 cm-vel magasabb, és attól, mert szélesebb lesz a csípője meg két kosármérettel nagyobb a melle, még ugyanolyan gyenge marad.


Kérdező, menj barátnővel :)

2015. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 zgyzgy ***** válasza:
29%

Azért megnézném azt a 15 éves gyereket, akinek a fizikuma olyan, mint egy felnőtté...

Plusz a lélekjelenlét is sokat számít, ami ugye nem annyira jellemző a 15 évesekre.

2015. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!