Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a volt férjem...

Normális, hogy a volt férjem új felesége kijelenti, szülés után egy hónapig senki se mehet a gyerekei közelébe?

Figyelt kérdés

Férjem most ezért nem viszi el a fiainkat, de még exapósomékat se látják még szívesen ahogy hallom. "Természetesen" a csaj nővére meg az anyja már a kórházól hazaérve ott voltak segíteni (császáros 40 feletti anyuka ikrekkel).

Hogy értessem meg ezt a gyerekekkel? A nő orvos, biztos nem fog engedni, még a férjének se, pedig a későbbi viszony miatt nem ártana minél korábban találkozni a kishúgaikkal.


Ti mit gondoltok?



2018. ápr. 17. 23:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom, hogy még nem vagy túl a váláson. 40 felett ikrekkel... Piszok nehéz lehet. Ami a gyerekeid és a félhúgaik viszonyát illeti, nem ezen az egy hónapon fog múlni.
2018. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén ezen nincs amit besertodni. Nekem is max a szűk család lesz az első hónapban. Most nem azon az 1honapon fog múlni a kishugaikkal való kapcsolat. Pláne a picik még fel sem fogják.

És igen, anyukám jön segíteni kb egy hétre és a férjem maximalisan támogat. 39hetes kismama vagyok. Én is mindent megteszek, hogy ne fű és fa vegye a karjába esetleg valaki gyereke valami bacit hozzon.

2018. ápr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen normális, hogy az anyuka félti az újszülötteket. A volt férjedhez ment hozzá, nem hozzád és nem a gyerekeidhez. El kell fogadnod, hogy ebben a kérdésben az ő szava a döntő és tiszteletben kell tartanod a döntését, hiszen ő csak a gyerekeit akarja védeni. Pontosan úgy, ahogy te is a tieid. Félévesnél fiatalabb babát nevelő anyukához egyébként sem illik menni a szűk családon kívül (értsd: anyuka, apuka, esetleg ezek testvérei, nagyszülők) másoknak látogatóba. A baba immunrendszere még fejletlen, elkaphat bármit bárkitől, és ugye nem akarod, hogy emiatt esetleg téged tegyenek majd felelőssé? Na ugye. Mindenkinek az a legjobb, ha az első hónapokban távol maradtok, majd utána lehet bőven babázni.
2018. ápr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
62%
A fél évet azért túlzásnak gondolom, de 6-8hetig, esetleg 3honapig tényleg nem igazán illendő...
2018. ápr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
64%
Most lehet hogy le leszek pontozva, de az új asszonynak van igaza. Nem hiányzik hogy a baba elkapjon valamit a testvérkéitől. Teljesen jogos kérés hogy egy hónapig erősödhessen a baba. És itt most nem a kérdező gyerekei a fontosak, hanem a fejletlen immunrendszerű kicsike. Az meg megint érthető hogy a nő anyja nem hagyta magára a kismamát, ez igy természetes, de mások nem hiányoznak a nyakára.
2018. ápr. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igaza van. A párnapos babák mellé úgy kellenek a minden lében kanál rokonok, akik csak gügyögni meg lábatlankodni mennek, mint egy pofán verés. Az anyja gondolom segíteni van ott, ikrek mellett biztos van mit csinálni.

Én azt gondolom, hogy ne kavarj. Ez lenne a legjobb mindenkinek.

2018. ápr. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az eddigi hozzászólásokkal.

De. Megértem a kérdező aggodalmát is. A tesó születése mindig megviseli a gyereket. Már most hanyagolva érezhetik magukat.

A nem viszi el azt jelenti, hogy a babákhoz vagy egyáltalán nem látogatja őket?

Szerintem egy pár percre igenis megmutathatja nekik. Nálunk édestestvérek, de már a kórházba jött megnézni a tesót.

2018. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 anonim ***** válasza:
91%
Az lenne a jó megoldás, ha az egy hónap alatt az apuja tarraná a kapcsolatot a gyerekekkel olyan módon, hogy külön programokat szervez nekik, pl. elmennek kirándulni stb.
2018. ápr. 18. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván ha a tesók apuval élnének, hovatovább az új asszonynak a gyerekei lennének, akkor bizonyára elpaterolja őket pár hétre... Ez bevett szokás ugyebár minden családban :-)


Amúgy a sáskajárás averzió tökéletesen megértem, a huszadik unokatestvérre nem kíváncsi senki a harmadik napon, de ami cirkuszt csapnak a kismamák a látogatás kérdésből, az már túlzás. Utána meg megy a dulifuli, ha később kerülik őket meg nem lehet hová bízni a gyereket...

2018. ápr. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
79%

Az normális, ha nem fogad vendégeket. Ezzel a gesztussal csak azt fejezi ki, hogy a te gyerekeid ott csak vendégek. Ha neki lenne két gyereke, őket hová tenné?

A féltestvéreikkel is így fog alakulni a kapcsolat. Nem lesznek igazán testvéri viszonyban. Semmivel se fogják őket jobban szeretni, mint a rokonok gyerekeit.

Az apjukkal kell beszélni, hogy neki négy gyereke van. Oldja meg a láthatást másképp.

2018. ápr. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!