Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek rossz szülei vannak,...

Akiknek rossz szülei vannak, ti ha beszélnétek erről valakinek, milyen reakciót szeretnétek a másik részéről?

Figyelt kérdés

2023. jan. 17. 16:42
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ez alatt nem azt értem, hogy nem engedik cigizni, vagy hasonló, hanem hogy mondjuk testileg/lelkileg bántják
2023. jan. 17. 16:47
 2/24 anonim ***** válasza:
54%

Förtelmes gyerekkorom volt egy alkoholista anyával és egy őskövület, tutyi-mutyi apával, aki anyámat szentté avatta és minden abszurd, kártékony húzására talált mentséget.

Viszont SOHA ezeket házon kívül nem meséltem el senkinek és szerintem aki ilyenben él, valamiért maga szégyenli legjobban és nem témázik róla.

De nem vagyunk egyformák, hagyom magam megcáfolni!

2023. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Viszont SOHA ezeket házon kívül nem meséltem el senkinek és szerintem aki ilyenben él, valamiért maga szégyenli legjobban és nem témázik róla."

Igen, nekem is hasonlóan jó a családi életem, és én se szoktam róla beszélni, 2x fordult elő, hogy valakinek beszéltem róla, de akkor is csak körvonalasan, szóval megértelek. Viszont van egy barátom, semmit nem tudok a szüleivel való viszonyáról, csak annyit, hogy utál (miattuk) otthon lenni. És ha esetleg valamikor szeretne erről beszélni, mert nagyon rosszul érzi magát, akkor szeretnék segíteni neki (nyilván nem tudok, de talán abban, hogy kicsit jobban legyen, igen).

Szóval mit javasoltok erre az esetre?

2023. jan. 17. 17:05
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon sajnálom, és egyben elfog a tehetetlen düh, hogy nem képesek a szülők magukon dolgozni, mielőtt gyereket vállalnak és minden a gyereken csattan később.

Megpróbálnám a gyereket megkérdezni, hogy van-e valamilyen eszköze a bántások minimálisra csökkentésere. Ha nagyon gyermek, akkor hozzá közel álló felnőttől segítséget kérni, családsegítőt, iskolapszichológust bevonni, fiatal, esetleg keresőképes felnőtt gyereknél szintén pszichológus, aztán a lehető leghamarabbi kapcsolatmegszakítás.

Nem kellene hallgatniuk a bántalmazottaknak. Ma már annyira fejlett minden, a csapból is ez folyik, vannak lelkisegély szolgálatok, segítők.

De az is igaz, hogy rengeteg olyan ember van, akinek tehet más terhét a vállára venni, inkább homokba dugja a fejét, "költözz el, engedd el, majd megoldódik, menj dolgozni, ignoráld, húzz határt, üss vissza, ismerem anyádékat, nem tennének ilyet", tét nélküli kifejezésekkel dobálózik. Senki nem akar felelősséget vállalni, hogy mélyebben belenézzen, elhigyje, amit mondanak neki. Pedig itt kezdődik a gyógyulás. Hogy valaki meghallgat.

2023. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kedves tőled, de nem hinném, hogy fogsz tudni segíteni neki, hiszen te magad is segítségre szorulsz.

És vigyázni is kell, mert segíteni annak lehet, aki kéri.

2023. jan. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Pedig itt kezdődik some sort of gyógyulás. Hogy valaki meghallgat." igen, én is így gondolom, ezért szeretnék valamit mondani neki

16 évesek vagyunk egyébként

2023. jan. 17. 17:25
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Az emberek többsége a gondjaira megértést és elfogadást vár. Erre a legjobb módszer a hallgatás. Bármilyen véleményed van, azt érdemes úgy tálalni, hogy kérdezel. Olyan kérdést kell feltenni, amit a "mesélő" válaszol meg. Neked vagy magának, az teljesen mindegy. A felismerés a lényeg, hogy tényleg valós a problémája vagy csak ő maga túlozza el.
2023. jan. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem a 7-es miért van lepontozva. Ez a pszichoterápia egyik lényege is.

Hogy a problémámat nem érvenyteleníti, nem ad tanácsot, nem hazudtol meg, nem hallgatná meg a másik felet is, nem azt mondja, hogy engedd el, meg másnak sem jobb. Hallgat és kihozza belőlem a saját megoldásomat kérdésekkel.

Sajnos hallgatni a magyarok jó 90%-a nem tud, kérdezni szintén nem . Csak beleszólni. Fizetni kell a hallgatásért, ha jól akarunk lenni.

2023. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek a hetessel, más témában már tapasztaltam, hogy ez tényleg jó módszer. Most viszont teljesen tanácstalan vagyok. Mit kérdezhetnék, ami esetleg segíthet?
2023. jan. 17. 18:09
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Én sem mertem inkább beszélni róla, mert szégyelltem. Mindenkinek normális családja volt, tudtam, hogy egyedül én vagyok a feketebárány.


De volt pár alkalom hogy megnyíltam, és meséltem, de meg is tanultam egy életre hogy kb senkit nem érdekel, és még menekülnek is egy ilyen ember elől, akinek balhés családi háttere van, mert hát melyik pasi/nő akar szar anyóst/apóst, meg családot és velük kínlódni??


Szóval igazából nem várok el semmilyen reakciót, talán annyit hogy "Melletted állok, veled maradok, mert szeretlek, és te nem a szüleid vagy, hanem saját magad."

2023. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!