Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerek normális, miért...

Ha a gyerek normális, miért lehet olyan rossz a viszony a mostohaszülő és a gyerek között?

Figyelt kérdés
2022. dec. 30. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Akkor a mostohaszülő nem normális.

Vagy csak nagyon nem klappol a személyiségük.

2022. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem tudják egymást elfogadni. A mostohaszülő nem képes úgy szeretni és bánni a gyerekkel, mint ha a sajátja lenne, a gyerek pedig emiatt nem tudja őt úgy szeretni, mintha a saját szülője lenne.
2022. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok mostohaszülőben benne van, hogy mégsem az igazi gyereke, mint ahogy a gyerekben is benne van sokszor, hogy nem az igazi szülője, így akár tudat alatt is lehet bennük biológiai távolságtartás. Persze ez nem általános, ismerek egész jó nevelőszülő-gyerek közötti kapcsolatokat is, de attól még létezik az ellenkezője is.
2022. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Mert a mostohaszülö is meg a gyerek is féltékenyek
2022. dec. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Mostohaszülő nem akarja a normalis viszonyt.
2022. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi közösen nem jöttünk ki a mostohaanyámmal, viszont voltak korrekt pillanatok. Én sem voltam tökéletes, ő meg csak apám kedvéért ment bele, hogy legyek velük (nem tartott sokáig). Én utáltam, mert a megszokott helyemről kerültem el, és bármit tettem nem voltam olyan, mint a saját gyerek és közös gyerekei.
2022. dec. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Te vagy a "normális gyerek", ugye?

Addig, amíg nincs kopromisszum, egymás normális elfogadása. mindig a másik fél lesz a hibás.

"Mostohádnak" van-e gyereke?

Ha nincs, honnan tudná, hogyan kell bánni egy gyerekkel, ha van, biztosan más elvek alpján nevelte.

íha te is engedsz egy kicsit - és ő is fog (miért is ne tenné?), akkor normalizálódik kapcsolatotok.

2022. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyon nem kéne, hogy elvárás legyen a gyerek felé, hogy szeresse a mostohaszülőt. Az persze alap, hogy tiszteletteljesen bánik vele, de azt elvárni, hogy lelkizzen vele, bárhogy kimutassa a szeretetét stb. nonszensz.


Így vagy úgy, de betolakodott az életébe és teljesen érthető és jogos (csak mostanában egyre kevésbé jön össze), ha a gyerek azt akarja, hogy a szülei neveljék fel őt szeretetben.


Már nem voltam kisgyerek, mikor a szüleim elváltak. Apám barátnőinek annó csak köszöntem, max beszéltünk pár szót és ha volt valamijük, adtam nekik bonbont. Én is jó gyerek voltam, tanultam, elmondtam, hogy hova megyek és magam után rendet tartottam. Eszem ágában sem volt a nőkkel jópofizni... Apámmal beszélgettem és az bőven elég volt nekem.

2022. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet totál más a személyiségük, és egymásra vannak erőltetve.
2022. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem nagyon nem kéne, hogy elvárás legyen a gyerek felé, hogy szeresse a mostohaszülőt."


Gondolom, ugyanezen elven a mostohával szemben sem lehet elvárás, hogy szeresse a gyereket. Gondolom, itt sincs kettős mérce, úgy lenne korrekt.

2022. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!