Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A brit és skandináv nevelési...

A brit és skandináv nevelési stílusban miért természetes, hogy a gyereket 18-20 körül kiteszik, hogy “éljél ahogy tudsz”?

Figyelt kérdés
Kicsit lesarkítva, de nem ritka, hogy a gazdag, többingatlanos szülõ gyerekei albérletben laknak egyetem mellett részmunkaidõben a meki mellett
2023. jan. 19. 10:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom az önállósodás lenne a cél
2023. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem akarják, hogy életképtelenek legyenek.
2023. jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%
Ott meg is lehet élni a fizetésből, ha kiteszik 18-20 éves korában, míg Magyarországon elég szükösen.
2023. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
Mert normálisak? Amúgy nem szokták kitenni: csak náluk nem szokás a szülőn élősködni harminc évig...
2023. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
93%
Azt is nézd, hogy a magyar "gazdaság" sehol sincs egy skandináv, vagy egy Nagy-Britanniához képest.
2023. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Skandináviában van egy alapjogon járó összeg havonta, plusz az egyetemek is teljesen ingyenesek. Persze az albérletek drágák, viszont a fizetések is magasak.


Teljesen más szitu, mint nálunk, ahol tegyük fel, hogy a gyerek Pestre jön egyetemre. Nincs alapjogon járó pénz, a diákmelók szarul fizetnek és az albiban olyan lakotarsai vannak, akik éjjel-nappal buliznak. Költözni nem tud, mert pénze nincs, örül, hogy kijön a fizujából. Mivel nem tud rendesen tanulni, ezért még fizetősre is átteszik az egyetemen. Innentől kezdve pedig ha még folytatni is akarja, akkor jöhet a diakhitel és az eladósodás. Más világ a skandináv és a magyar.

2023. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Ezt honnan veszed? Skandináv ismerősöm ugyan nincsen, de brit rengeteg, és egyiket sem tették ki így.
2023. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%

Ez nagyon sokszor nem csak pénz, hanem kultúra kérdése. Déli népeknél teljesen normális, hogy több generáció együtt él. Északiaknál nem.

A skandinávok nagyon nagy többsége mindig is zárkózottabb, maguknak való, introvertált és depressziós emberek voltak (ill. azok ma is).


Valaki azt írta, hogy ne legyenek életképtelenek.

Hát ezen eléggé felröhögtem, nem tudom, az illető élt-e hosszabb távon skandináv országban...ott ahol a nyugtatót úgy veszik be, mint a cukrot, depresszió még a magyar átlagnál is rosszabb! Öngyilkosság kb. mindennapos dolog. Már mentális eutanázia is felütötte a fejét. Amelyik nép így viselkedik, elég sok mindennek nevezni, de hogy életképes-e azt erősen kérdőjeles! Ráadásul reprodukciós rátájuk is a béka segge alatt. Akkor ki is itt az életképtelen?

2023. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Az aki ilyeneket hazudik össze mint te, utolsó...
2023. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%
Nem "teszik ki", csak éppen olyan a társadalmi berendezkedés, hogy nem annyira korlátozottak a lehetőségek, mint idehaza. A többszáz éve kialakult rendszerben sokféle a legális lehetőség, az állam jól gazdálkodik a befolyó adókkal, nem kopasztja meg a munkavállalókat, a gyerekek a családtól elszakadva is képesek megélni és mellette tanulni. Állítólag az USA-ban vállalkozást indítani nem olyan nehéz, mint itthon. Az állam nem akar azonnal mindenféle adókat beszedni előre "a medve bőrére", hanem előbb elkezdi az ember szinte minden engedély nélkül (persze bejelentés kell) és majd 1 év elteltével megnézik, hogyan alakult a dolog. Ha nem volt nyereség, akkor nem kell adózni.
2023. jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Természetes, hogy 50 év körüli szülők, úgy kacérkodnak, mint a tizenévesek?

Haladjunk ezen túl, igen, nem tudtam annyi pénzt összegyűjteni nappalisként, hogy elköltözzek. Az az igazság, hogy nagyon zavar a viselkedésük...a pasas nem az apám, soha nem is viselkedett úgy, de most nem is ez a vonal a lényeg a történetben. Előttem...

Természetes, hogy egész nap feszültség,vita, üvöltözés, fenyegetés megy a családban vagy csak nállunk van így?

Jelenleg terkovezunk és azon kuldik el anyam es a ferje egymast a masik anyjaba mert mekkora egy rohadek volt a masik, hogy belekezdett egy ilyenbe, es akkor ebbe beszall a batyam is akinek az otlete volt es felvette a hitelt. Ezen kivul olyan aprosagokon "haborus...

Válás után ha közös közösen neveljük és közös a felügyeleti jog is akkor nincs gyerektartas ugye? Ezt ügyvéd előtt lepapirozzuk természetesen és úgy...

Ezt ügyvéd előtt megbeszéljuk és a válásra már így megyünk. Másik kérdésem a láthatási időt jó ügyvéd előtt papírra vetni, h 1hét nálam 1hét az exemnél? Mert most szépen hangzik, hogy bármikor láthatod de ki tudja ha mind kettőnknek lesz új párja akkor mi történik.

A gyerekláthatás karantén alatt természetesen nem valósulhat meg. Kell-e pótolni?

Valahol olvastam, hogy karantén alatt szünetel. A "szünetel" szó mit jelent jogi értelemben? Tehát olyan választ várnék, aki valamilyen jogszabályt ismer erre.

Miért van az, hogy ma nárcisztikus szülõnek hívjuk azt, aki eltervezi a gyerek életét, míg régen természetes volt, hogy a gyerek a szülõ “bábja”?

- Megszabták a gyerek szakmáját - Kivel házasodhat/ nem házasodhat - Parancsolgathattak nekik felnõtt korukban is




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!