Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a testvéreim...

Mit tegyek ha a testvéreim ezt akarják tenni az anyámmal? Öregotthonba akarják küldeni.

Figyelt kérdés

Édesanyám most töltötte be a 82-ik évét, Istennek hála mentálisan egészséges, csak fizikailag betegedett le az utóbbi időben. Sajnos nehézkésen járkál, lassabb mint volt, erőtlenebb. Sajnos hátgerincsérve és csontkopása van, ezenkívül vannak szívproblémai és cukorbeteg is. Nincs is mit várni, ebben a korban ez várható volt. Amikor láttam, hogy nem tudja rendezni már magát olyan jól, mint előtte, s el is esett egyszer, magamhoz költöztettem. Hála Istennek elég nagy házunk van, gond nélkül elfér, van saját privát szférája is, a feleségemmel és a fiammal is nagyon jó a viszonya (a fiam szinte egész nap a nyakán lóg és imádja a nagymamáját). Semmivel nincs terhünkre, csak így jobban tudunk figyelni rá és biztonságban van. Felszereltettem korlátokat is bizonyos helyekre így gondtalanul tud közlekedni a házban és most már lassan 6 hónapja itt van, nagyon jól érzi magát nálunk (szegény még segít is amiben csak tud).

Megesik, hogy néha magára csinál, mert nem ér ki időben vagy nem vesszük épp észre és nem tudunk azonnal segíteni, de természetesen azonnal tisztába is tesszük, ez nem gond.


Van viszont 2 testvérem, akik ellenezték, hogy anyám hozzánk költözzön. Mind a ketten kitámadtak, hogy hogy képzelem ezt és hogy semmi jogom nincs hozzá. Édesanyám akkor kinyilvánította hogy igenis ő is ezt szerezné, s kicsit össze is kapott a testvéreimmel.

Ezek után a testvéreim kitalálták, hogy öregek otthonába kell dugni édesanyámat és azóta szinte napi szinten felhozzák a témát, jönnek a kapu elé, cirkuszolnak a feleségemmel, telefonon veszekednek édesanyámmal emiatt és velem is. A múltkor nem voltam otthon, ők átjöttek és elkzdték ezt a témát, amiből nagy veszekedés lett (édesanyámat nagyon rosszul érintette ez) a fiam pedig megmondta nekik, hogy hagyják el a házat, fejezzék ezt be. Most emiatt is ér engem a támadás, hogy őket “kidobta a fiam”. A húgomnak nincs családja, így ő nagyjából a szabadidejét azzal tölti, hogy ezzel a témával terrorizál minket és folytonos veszekedéseket generál. Az egészben a baj az, hogy ez édesanyámat is kikészíti. A múltkor sírt, kért hogy ne engedjem hogy ezt tegyék vele. Utána ki volt készülve, hogy nem ismer rá a gyermekeire akiket olyan nagy szeretettel nevelt és szegény azt is mondta, hogy jobb lenne ha már nem lenne senki terhére többé…


Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg? Mit lehet tenni ilyen esetben? Sajnos nagyon elkeserít ez a dolog és bánt ez az állapot, ami fennáll. Valaki esetleg aki volt már hasonló helyzetben?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítene pár jó tanács…



2023. jan. 19. 23:34
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: szinte 100% hogy az örökség áll amögött, amit a tesók csinálnak.

Attól tartanak, hogy ők esetleg "ki lesznek zárva" vagy "nektek több marad"...

Láttam én már hasonló családi drámát, ahol ki is derült: erről van szó.

Mit gondolsz, mi motiválná a kapu előtti cirkuszukat, telefonos zaklatásaikat?

Őket anyukájuk egészségi állapota nem érdekli (gondolom: azt nem szokták kérdezni), csak az idősotthonba menetel a központi téma amivel foglalkoznak.

2023. jan. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyenek megérdemelnék, hogy anyuka kizárja őket az örökségből.

Egyébként szerintem az ilyen eseteknél derül ki, hogy milyen igazából a testvéri kapcsolat...

100% hogy örökség-motivált a cirkuszuk.

Ha anyuka egészsége érdekelné őket, akkor arról kérdeznének és felajánlanák a segítségüket bármilyen formában.

2023. jan. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
98%
Borzasztó, hogy a testvéreid ennyire önzők, és hogy cseppet sem érdekli az anyjuk, csak az örökség. Édesanyádat semmiképp se költöztesd el, ha jól meg vagytok így, senkinek nincs a terhére. Ha a testvéreid továbbra sem értik meg, hogy mi a helyzet akkor én megszakítanám velük a kapcsolatot.
2023. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
95%

"A múltkor nem voltam otthon, ők átjöttek és elkzdték ezt a témát,...."


Ezentúl a kaput zárni, a testvéreket nem beengedni, esetleg egy harapós dögöt is beszerezni, hogy elvegye a kedvüket a bejárkálástól.

Valamint kilátásba helyezni, hogy ha rendszeresen odajönnek a ház elé, meg telefonon hívogatnak, akkor rendőrséghez fordultok zaklatás miatt.

Eszem megáll, micsoda arrogáns testvéreid vannak!

2023. jan. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
93%

A pénz miatt aggódnak nyilván.

Én elküldeném őket a f4szba, durván. Letiltani mindenhol. Szevasz

2023. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
97%
#8: Szívemből szóltál. Pont ezt akartam én is tanácsolni. Nyakamat tenném rá, hogy egyből nem forszíroznák tovább a dolgot.
2023. jan. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igen, sajnos ilyenek a testvéreim és most hogy mondjátok, én is attól tartok hogy ettől félnek (alaptalanul) az örökség miatt.
2023. jan. 20. 09:57
 18/44 anonim ***** válasza:
97%

Arra a kérdésre, hogy "miért fáj nektek hogy nálunk van?", "miért akarjátok ennyire hogy idősotthonba kerüljön?" nem tudnának válaszolni...

Nem tudják beleképzelni magukat, hogy ha ők kerülnének idősotthonba (fiatalokkal is előfordulhat agyvérzés vagy bármi esetén)...

Egyértelmű hogy nem anyuka érdekeit nézik hanem a saját érdekeiket.

2023. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
97%
Én is csak az örökségre tudok gondolni, mint okra, mert teljesen normálisan (sőt, tisztelendően) viselkedsz az ügyet illetően és tényleg nem kéne, hogy zavarja a testvéreidet a dolog.
2023. jan. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
80%

Hat nem tudom a tesoidnak mi a valos gondja azzal, hohy ti elvallaltatok a 82 eves fizikailag leepulesnek indult edesanyatokat.

Az okot kellene megtalalni, amit caak ugy tudsz, ha leulsz veluk kulon valahol egy tok sempeges helyen es atbeszelitek.


Sok csaladban gond ez az egesz. Ilyenek miatt (hatha rajossz mi a bajuk): A mama nyugdija kihez kerul? (ti elkeritek tole? o b3lead a rezsibe? vagy ratok bizza az egeszet, hogy a mindenfele koltsegere beosszatok?) - 3z ugyanis egy sarkallatos kerdes az irigy magyarok koreben. foleg ha esetleg tudjak anyuka pontos nyugdij osszeget es ok ugy gondoljak azt nem.koltene el de igy ti felelitek es "jol jartok". Kertek-e anyud eltartasahoz penzt toluk vagy felhetnek-e attol, hogy kertek? (sokan megintcsak ugy erzik miylen alapon kernetek meg penzt, ha biztos zsebre t3szitek a nyugdijat) A hatteret mar nem irom csak tovabbi kerdesek: korabban anyud tamogatta-e a t3soidat? Tamogatja-e most is? Hihetik-e, hogy nyereszkedtek? Tisztaban vannak-e egy idosek otthonaba a varolistaval? Annak a pintos koltsegeivel es azzal, ha az anyukatok nyugdija azt nem.fedezi, akkor nektek kell havonta x osszeggel beszallni es kifizetni? Ekhangzott-e olyan, hogy eltartasi szerzodes? Azaz felhetnek-e attol, hogy az oroksegbol te tobbet kapsz, mert hogy most befigadtad?


Nagyon fontos lenne, hogy egyaltalan kprbejarni hova es mikortol es mennyiert lehetne belathato idon belul anyudat oregek otthonaba beadni. Es nem azert, mert be kellene adnod, hanem hohy l3gyenek nagyon pontos informacioid es ezaltal elonyod a tesoiddal szemben, amikor vitara kerul sor. Ahol mamam van ott eloszor eleg volt a nyugeija akik meg ma be akarnak kerulni azoknak millios beugrot kell fizetni!!! Szoval tesoid lehet csak nincsenek tisztaban a lehetosegekkel.


Masik nagyon fontos: Anyukaddal oszinzen meg kel beszelni, hogy megis mi lesz az a pont, amikor azonban a tobbi gyerekenek megis abban igaza lesz, hohy mar ti sem tudnatok otthon ellatni (vagy csak feladva a te vagy a parod munkajat es apolasi dijra menni ami meg kb sz..ra nem eleg). Pl amikor mar egyaltalan nem.lesz szobatiszta vagy ha egy betegseg vagy eses fekvobetegge teszi? Vagy hamarabb? Vagy egy konkert idopont? pl azt mondja akarhogy is, de akkor 84 evesen bemegyek otthonba?

Es tisztazni kell azt is a nyugeijaval hogyan gazdalkodik gazdalkodtok. Nyilvan ki tueod szamolno elotte mennyi volt a viz es aram fogyasztas es most mennyi. Bead-e valamit vagy sem, mennyi a raeso koltseg ahhoz fogtok-e kerni kesobb a tesoktol.hozzajarulast.



Sajnos a legtobb fveszekedesilyenekbol.van. Nalunk is volt. Sokba kerul a pelenka, meg a gyogyszerek es el is ment a ...mama nyugeija ra annal a gyereknel akinel epp volt a tesok megis elkezdtek habzo szajjal kiabalni hohy de nehigy kerjen penzt mert igy is a mama nyugdijaval jol jarnak. No comment.

lehet nalatok is cska errol van szo.


Ezt tisztazni kell. de konkret szamokkal kell alatamaszd..

2023. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!