Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a testvéreim...

Mit tegyek ha a testvéreim ezt akarják tenni az anyámmal? Öregotthonba akarják küldeni.

Figyelt kérdés

Édesanyám most töltötte be a 82-ik évét, Istennek hála mentálisan egészséges, csak fizikailag betegedett le az utóbbi időben. Sajnos nehézkésen járkál, lassabb mint volt, erőtlenebb. Sajnos hátgerincsérve és csontkopása van, ezenkívül vannak szívproblémai és cukorbeteg is. Nincs is mit várni, ebben a korban ez várható volt. Amikor láttam, hogy nem tudja rendezni már magát olyan jól, mint előtte, s el is esett egyszer, magamhoz költöztettem. Hála Istennek elég nagy házunk van, gond nélkül elfér, van saját privát szférája is, a feleségemmel és a fiammal is nagyon jó a viszonya (a fiam szinte egész nap a nyakán lóg és imádja a nagymamáját). Semmivel nincs terhünkre, csak így jobban tudunk figyelni rá és biztonságban van. Felszereltettem korlátokat is bizonyos helyekre így gondtalanul tud közlekedni a házban és most már lassan 6 hónapja itt van, nagyon jól érzi magát nálunk (szegény még segít is amiben csak tud).

Megesik, hogy néha magára csinál, mert nem ér ki időben vagy nem vesszük épp észre és nem tudunk azonnal segíteni, de természetesen azonnal tisztába is tesszük, ez nem gond.


Van viszont 2 testvérem, akik ellenezték, hogy anyám hozzánk költözzön. Mind a ketten kitámadtak, hogy hogy képzelem ezt és hogy semmi jogom nincs hozzá. Édesanyám akkor kinyilvánította hogy igenis ő is ezt szerezné, s kicsit össze is kapott a testvéreimmel.

Ezek után a testvéreim kitalálták, hogy öregek otthonába kell dugni édesanyámat és azóta szinte napi szinten felhozzák a témát, jönnek a kapu elé, cirkuszolnak a feleségemmel, telefonon veszekednek édesanyámmal emiatt és velem is. A múltkor nem voltam otthon, ők átjöttek és elkzdték ezt a témát, amiből nagy veszekedés lett (édesanyámat nagyon rosszul érintette ez) a fiam pedig megmondta nekik, hogy hagyják el a házat, fejezzék ezt be. Most emiatt is ér engem a támadás, hogy őket “kidobta a fiam”. A húgomnak nincs családja, így ő nagyjából a szabadidejét azzal tölti, hogy ezzel a témával terrorizál minket és folytonos veszekedéseket generál. Az egészben a baj az, hogy ez édesanyámat is kikészíti. A múltkor sírt, kért hogy ne engedjem hogy ezt tegyék vele. Utána ki volt készülve, hogy nem ismer rá a gyermekeire akiket olyan nagy szeretettel nevelt és szegény azt is mondta, hogy jobb lenne ha már nem lenne senki terhére többé…


Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg? Mit lehet tenni ilyen esetben? Sajnos nagyon elkeserít ez a dolog és bánt ez az állapot, ami fennáll. Valaki esetleg aki volt már hasonló helyzetben?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítene pár jó tanács…



2023. jan. 19. 23:34
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

20:


Édesanyámnak nincs saját nyugdíja, özvegyi nyugdíjat kap édesapám után. Az az övé, mi sose kertünk semennyit belőle, nincs rá szükségünk. Abból szokott adni az unokáinak (igen, a fiamnak és az unokaöcsémnek és unokahúgomnak is egyenlően) illetve a húgomnak mert neki nincs családja.

Kiadásai nincsenek, mi mindent biztosítunk neki.


A testvéreimnek se kerül semmibe, hogy mi gondozzuk.

A kérdésekre a válasz: Igen, most is és régen is támogatta mind a 3 gyermekét amikor szükség volt rá. Minden gyermek (én is és a testvéreim is) kaptunk lakást, autót, ha kellett készpénzt.

Ha szükségük van most is nagyon szívesen támogatja őket.

Tudják, hogy nem nyerészkedünk, nincs is mit. Vagyis én nem vagyok rászorulva a nyugdíjára hála Istennek.

Nem tudom, mit gondolnak ők az otthonról de valami szuper helynek látják…

Eltartása szerződésről vagy nem egyenlő örökösödésről szó sincs.


Édesanyámnak is mondta (és ő is finoman kérte) hogy sosem hagyom otthonban meghalni. Mondtam, hogy mi gondolkodunk róla ameddig él, ha pedig szükség lesz szakszerű segítségre, felveszünk valakit hozzá 0-24ben, így volt anno a nagyszüleimmel is. Nagyapám le volt bénulva és volt egy nő, aki éjjel nappal mellette volt és segített nagymamámnak 4 éven keresztül. Természetesen meg volt fizetve.


Nem várom el, hogy be adjon bármit is a költségekbe. Nem érzem úgy hogy jelentősebb több lenne a fogyasztás mint azelőtt. Szegény meghúzza magát, nem akar zavarni minket és nincsenek is nagy igényei.


Mondtam a testvéreimnek is, hogy tőlük sem kell semmi, csak hagyjanak békén minket és viselkedjenek végre úgy az anyjukkal, mint ahogy egy gyermek a szülővel.


Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon szépen köszönöm, tényleg!

2023. jan. 20. 14:10
 22/44 anonim ***** válasza:
92%
Inkább hálásnak kéne lenniük a testvéreidnek.
2023. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%

Édesanyád beszámítható. Szóval senki sem mondhatja meg neki, hol éljen 🤷🏼‍♀️. Ha ő eladna most mindent és kiköltözne Nepálba abba sem szólhatna bele senki, mert felnőtt, beszámítható ember, akinek joga van eldönteni hol él. Hiába kardoskodnak az otthon mellett, nem lehet betenni oda akarata ellenére.

Rajtad kívül a feleségednek van beleszólása abba, hogy ott lakik (meg a fiatok mondhatja el a véleményét). Azt írod nekik megfelel, szoros a kapcsolatuk. Ha megint mennek a rokonok balhézni szépen mondd el nekik, hogy vagy befelyezik vagy zaklatásért feljelented őket, mert sem édesanyádnak, sem nektek nincs erre szükségetek, hogy oda járjanak balhézni. Szerintem is az örökséget féltik, hogy ti gondozzátok és emiatt majd többet kaptok...

2023. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: esetleg testvéreid azt gondolják: "nah, ha otthonba kerül, el lehet adni a házát azonnal" - vagy ne legyek ilyen rosszmájú?

Én tényleg nem tudom elképzelni mi motiválhatja azokat a megnyilvánulásokat részükről, mint amit írtál...

Nagyon-nagyon szomorú dolgok ezek.

2023. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
96%
Mi van azzal az ingatlannal, ahol azelőtt lakott? Szerintem is innen fújhat a szél.
2023. jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsés a mama hogy van aki figyeljen rá és ami nagyon nagyon fontos nem teher nektek! Így ő is könnyen elfogadja ezt.


A testvéreid hülyék.

Nálunk sajnos azért kellett otthonba vinni, mert esett kelt, demens volt és megindult az éjszaka közepén a világba. Semelyikünk sem tudta magához venni, nem csak hely hiánya miatt hanem azért is mert mindenki dolgozott.

Szóval a tesók összetehetnék a két kezüket......

2023. jan. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
80%

1. Letiltani a nagyi telojan a zesok szamat.

2. Ha megjelennek azonnal feljelenteni oket - kihovod a yardot es ragaszkodsz a feljelenteshez.

3. Ha ismetlik zaklatas miatt tavoltartas

2023. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

24:

Ez nem kéne téma legyen, mert a házat kifizettem nekik (vagyis úgy volt, hogy én ragaszkodtam hogy ne adjuk el soha, s megegyeztünk a testvéreimmel akiknek inkább kellett a pénz, hogy én megveszem édesanyámtól és ő a pénzt elossza közöttük, így mindkettő kapott majdnem 80-80 millió forintot, ami kb 200-200 ezer eurónak felel meg. Édesanyámnak maradt 45 millió forint a számláján, azóta se tudom hogy költött-e belőle vagy nem mert nem érdekelt, de mindhárom testvérnek van felhatalmazása, tehát nekem is, hogy hozzáférjen a pénzéhez; ezt édesanyám intézte el arra az esetre ha ő lebetegedne). Esetleg a többi örökség miatt aggódhatnak, de teljesen alaptalanul…


25:

Az én tulajdonomban ban, édesanyámnak haláláig tartó élvezeti joga van hozzá, de a testvéreimnek is van kulcsuk hozzá és bármikor használhatják. Csupán arról volt szó hogy én nem akartam soha megválni a szülői háztól és ezért közös megegyezéssel a testvéreimmel és édesanyámmal így döntöttünk. A testvéreim bármikor használhatják, sőt, örülnék is ha valaki odaköltözne majd, csak nem akartam idegeneknek eladni.


Köszönöm szépen az összes választ, nagyon kedves tőletek és főleg hasznos! Őszintén köszönöm!! :))

2023. jan. 20. 19:59
 29/44 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg nem érthető a testvéred reakciója, ahelyett, hogy hálásak lennének nektek, amiért jó gondját viselitek az anyukátoknak.


Ők mivel érvelnek amelett, hogy jobb lenne neki egy idősek otthonában? Gondolom, csak mondtak valamit erre, vagy ha nem, akkor nyilván megkérdezted, hogy szerintük ez mégis kinek és miért lenne jobb az a megoldás.


Az a legdurvább szerintem, hogy nem törődnek azzal sem, hogy anyukádat ez hogy érinti lelkileg, érzelmileg.

2023. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

29:

Igen, sajnos engem is ez bánt, hogy semmibe veszik édesanyám érzéseit és a korát illetve a betegségeit…

Nem érvelnek különösebben mellette. Azzal vannak, hogy ott a helye, mert idős, mert beteg, mert le fog nyomorodna, mert nem lehet otthon tartani ilyen betegeket. Édesanyámat meg azzal próbálják meggyőzni, hogy a terhünkre van és jobb lenne neki ott, illetve hogy itt gyorsan le fog épülni nálunk.

Persze semmi logika nincs abban amit mondanak. Én mondtam nekik azt is, hogy ha Isten őrizz ágyba kerülne, akkor is gondoznám és nem hagynám otthonba menni. És nem várok tőlük semmit, se morális se anyagi támogatást, csak ne hallgassanak ezzel…

2023. jan. 20. 22:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!