Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a testvéreim...

Mit tegyek ha a testvéreim ezt akarják tenni az anyámmal? Öregotthonba akarják küldeni.

Figyelt kérdés

Édesanyám most töltötte be a 82-ik évét, Istennek hála mentálisan egészséges, csak fizikailag betegedett le az utóbbi időben. Sajnos nehézkésen járkál, lassabb mint volt, erőtlenebb. Sajnos hátgerincsérve és csontkopása van, ezenkívül vannak szívproblémai és cukorbeteg is. Nincs is mit várni, ebben a korban ez várható volt. Amikor láttam, hogy nem tudja rendezni már magát olyan jól, mint előtte, s el is esett egyszer, magamhoz költöztettem. Hála Istennek elég nagy házunk van, gond nélkül elfér, van saját privát szférája is, a feleségemmel és a fiammal is nagyon jó a viszonya (a fiam szinte egész nap a nyakán lóg és imádja a nagymamáját). Semmivel nincs terhünkre, csak így jobban tudunk figyelni rá és biztonságban van. Felszereltettem korlátokat is bizonyos helyekre így gondtalanul tud közlekedni a házban és most már lassan 6 hónapja itt van, nagyon jól érzi magát nálunk (szegény még segít is amiben csak tud).

Megesik, hogy néha magára csinál, mert nem ér ki időben vagy nem vesszük épp észre és nem tudunk azonnal segíteni, de természetesen azonnal tisztába is tesszük, ez nem gond.


Van viszont 2 testvérem, akik ellenezték, hogy anyám hozzánk költözzön. Mind a ketten kitámadtak, hogy hogy képzelem ezt és hogy semmi jogom nincs hozzá. Édesanyám akkor kinyilvánította hogy igenis ő is ezt szerezné, s kicsit össze is kapott a testvéreimmel.

Ezek után a testvéreim kitalálták, hogy öregek otthonába kell dugni édesanyámat és azóta szinte napi szinten felhozzák a témát, jönnek a kapu elé, cirkuszolnak a feleségemmel, telefonon veszekednek édesanyámmal emiatt és velem is. A múltkor nem voltam otthon, ők átjöttek és elkzdték ezt a témát, amiből nagy veszekedés lett (édesanyámat nagyon rosszul érintette ez) a fiam pedig megmondta nekik, hogy hagyják el a házat, fejezzék ezt be. Most emiatt is ér engem a támadás, hogy őket “kidobta a fiam”. A húgomnak nincs családja, így ő nagyjából a szabadidejét azzal tölti, hogy ezzel a témával terrorizál minket és folytonos veszekedéseket generál. Az egészben a baj az, hogy ez édesanyámat is kikészíti. A múltkor sírt, kért hogy ne engedjem hogy ezt tegyék vele. Utána ki volt készülve, hogy nem ismer rá a gyermekeire akiket olyan nagy szeretettel nevelt és szegény azt is mondta, hogy jobb lenne ha már nem lenne senki terhére többé…


Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg? Mit lehet tenni ilyen esetben? Sajnos nagyon elkeserít ez a dolog és bánt ez az állapot, ami fennáll. Valaki esetleg aki volt már hasonló helyzetben?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítene pár jó tanács…



2023. jan. 19. 23:34
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
32%

Hívj hozzá egy szociális gondozót. Napi egyszer kijön, megnézi, hogy van. Mikor nagymamám velünk élt - hasonló gondok miatt - a szüleim ezt eleve kérték, mert nem szakemberek, és nem is voltak itthon a nap nagy részében. De ugyanez a cirkusz lement nálunk is - egy kétmillióra becsült házon marakodtak az örökösök, mikor még a halál közelében se volt a nagymamám - én meg kamaszként ezt éltem, mint a fiad, hogy van otthon valaki, akinek kiönthetem a lelkem, akivel mindig jókat tudok beszélgetni, jó tanácsokkal tud szolgálni. Ha becsinál, becsinált, ez van, én is befogok, ha megélem, le se szartam, általában az emberek sokkal szigorúbbak magukkal, mint másokkal, pláne a jobb lelkű kamaszok.

Én biztosan fogadnék mellé egy gondozót, akár önkormányzatit, aki napi egyszer ellenőriz csak, akár magánt, aki meg mindent is megcsinál körülötte napi nyolc órában. És akkor a többi testvér sem pampoghat. Igazából a kérdést elolvasva azt hittem, az a probléma, hogy te sem akarod gondozni, de idősek otthonába se akarod küldeni - aztán látom, hogy magadhoz vetted. Egyrészt respect, másrészt meg ha nagyon cirkuszolnak az örökösjelöltek, hívd rájuk a rendőröket. A testvéreid, és? Nekem szerencsére jó a kapcsolatom a testvéreimmel, de szüleim családjában már láttam mindent IS. Néha már én akartam kihívni a zsarukat, mikor épp ment a Mónika show a házunk előtt, de mondom ha ők nem, akkor én sem.

2023. jan. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
18%

Hany eves a gyereked.? Csak mert azt irod az anyad nyakan log.. ami csak akkor képzelhető el ha 8eves max.

De mivel te kb 50es vagy, a gyereked kb 20 eleg nehez elkepzelni ahogy a nagymamaja nyakan log..


Azt meg plane nehez elkepzelni hogy a másik ket gyerek,a testvereid, otthonba akarjak dugni, aminek szamukra is koltsegei lennenek, igy meg kb semmit sem kell tenni.


Nekem ez egy kamuszagu ontomjenezo sztori.

2023. jan. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
9%
Én megmondanám nekik, hogy hagyjak abba ez zajlatás. Az anyukád mentalisan épp, döntésképes, te ezt felajánlottad így joga van eldönteni, mit akar. Ha nem hagyják abba bírosaghoz fordulnek. Ennyi..
2023. jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

32:


A fiam 19 éves és imádja a nagymamáját. Itthon igen is rajta lóg, segít neki, együtt néznek filmeket, beszélgetnek, édesanyám hallgatja ki sokszor amikor tanul. Ő volt az egyetlen nagyszülő akit ismert, így oda van érte és tényleg rengeteg időt tölt vele, aminek én nagyon örülök.

A testvéreim nem tudom miért akarják ezt, már mondtam. Sajnos nem tudom megérteni őket..


Köszönöm szépen a válaszokat!!

2023. jan. 21. 10:52
 35/44 anonim ***** válasza:
97%

#32 Nem kell ahhoz kisgyereknek lenni, hogy sok időt akarj tölteni a nagymamáddal. Adott egy szellemileg épp, felnőtt ember, aki jófej, van közös téma, ott van mindig, ő a mama. Miért fura, ha valaki sokat lóg egy ilyen emberrel? Emlékszem én is sokat lógtam mamámmal, mert lehetett vele beszélgetni, társasoztunk, tanított sütni, ugyanazokat a sorozatokat szerettük.

Mi olyan hihetetlen abban, hogy valakinek a nagymamája nem egy idegesítő vén szipirtyó, hanem egy jófej asszony, akivel sok a közös érdeklődés?

2023. jan. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

35:


Teljesen egyet értek :)) Én is rengeteget voltam nagymamámmal és nagytatámmal. Nagyon sokat tanultam tőlük. Főzni, kertészkedni, az élet kis trükkjeire (life hack, ahogy manapság mondják) tanítottak, de sokat kártyáztjnk vagy meséltek nekem a régi időkről, a háborúról ami engem nagyon érdekelt hisz imádom a történelmet, és nem utolsó sorban tanácsért is mindig hozzájuk fordultam. :))

2023. jan. 21. 11:07
 37/44 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell nagy ész hozzá.

Ha te gondoskodsz róla, akkor te leszel a kivételezett. Amit gondolhatnak úgy, hogy már életében önszántából, vagy a te "áskálódásod" folyományaként a mama vagyonának nagyobb része a te zsebedbe vándorol (rád íratja a házát, végrendelkezik stb.), vagy amikor oda juttok, akkor te akarsz majd nagyobb részt az örökségből, mondván te gondoztad.

2023. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

37:


De ez nem így van.

2023. jan. 22. 00:45
 39/44 anonim ***** válasza:
61%

#38: Az lehet, hogy te vagy a szentlélek és te így gondolod. De ezt ők nem tudhatják. Sőt, ha ilyen a családi viszony, soha az életben nem is lennének hajlandók elhinni. Max. ha a mama minden vagyonát pénzzé teszitek és már most kifizeted őket. De az ilyen emberek erre is találnának mantrát (zsebbe kapsz még a házért plusz pénzt, nem jókor, nem jó áron adod el stb stb.)


#37

2023. jan. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező: hiába nem így van, őket biztos hogy "ez feszíti belülről", hogy vamamilyen módon hálásabb lesz neked a gondozásért, ők meg hátrányba kerülnek...


Írtad, hogy minden testvérnek van felhatalmazása a számlához. Ilyen tesók esetén szomorú hogy van.

Lelketlenek, pénzéhesek, az alapján amit leírtál, hogy miket mondanak, miért menjen - akarata ellenére - idősotthonba...

2023. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!