Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudok valamit tenni, ha a...

Tudok valamit tenni, ha a kislányom és az apukája nem tudnak kommunikálni egymással? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elváltunk két éve az apukával. Azóta a kapcsolatuk elég hullámzó, de az utóbbi időben fóleg egyre kevésbé tudnak beszélgetni egymással. Pár perce hívta az apuka messengeren (az egyébként 10 éves) lányunkat, és szinte fáj hallgatni, hogy mennyire nincs témájuk, és ami van, az is olyan közömbös, érzelemtelen stílusban. Szinte mint két idegen.

Ezen hogyan lehetne segíteni? Van, akinek hasonló szituációban sikerült feljavítani az apa-gyerek kapcsolatot?



2023. jan. 26. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez az apja dolga, te nem tudod helyette megjavítani a lányával való kapcsolatá.
2023. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg súghatsz az apának, hogy mostanában mivel foglalkozik a lánya...
2023. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 nem hiszem hogy elfogadna tőlem bármilyen ötletet is az apuka, mert én vagyok az első számú közellenség a szemében a házasságunk megromlása miatt.
2023. jan. 26. 19:59
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Sehogy. Nem neked kell a más életét élned.
2023. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 A saját, egyelőre még (viszonylag) kisgyerekem élete, boldogsága az én dolgom is. Az én életem része is, az én fájdalmam is, ha látom, hogy hiányzik neki az az apuka, amilyen régen volt.
2023. jan. 26. 20:18
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez életkori sajátosság. Mi nem váltunk el, mégse tud a 10 éves lányom és a férjem mit kezdeni egymással, pedig 2 évvel ezelőttig dúlt a szerelem. Sőt, ennyi idősen én is így voltam apukámmal, pedig ő a legjobb apa volt a világon.
2023. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Ráülsz a gyereked életére! Nem tudsz egy másik embert megváltoztatni. Nem véletlenül váltatok el. Attól még bőven lehet boldog a gyerek, hogy az apja nem tud vele mit kezdeni.
2023. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem volt szemelyes tapasztalatom ezen a teren. Nem tudom, naluk is alkalmazhato volna-e, de nalam sokkal jobban mukodott, amikor egyutt voltam a kislanyommal es kozosen csinaltunk valamit, amit o szeretett csinalni, mintha a tavolsagbol beszelgettunk egymassal. Naluk ez hogyan mukodik? Van ra lehetoseg, hogy talalkozzanak, vagy nem nagyon? Szemelyes talalkozok soran is ilyen tavolsagtarto modon viselkednek?
2023. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Nem giazán föleg hogy apjaval ugy se lehetne mit ekzdeni.
2023. jan. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

Tudatosítsd a lányodban, hogy lassan kezdje elengedni ezt a kapcsolatot.


Apuka NEM akarja megismerni a lányát, sőt, rá vetíti ki vszeg az irántad érzett sértettségét, stb.


A lányodnak is jobb, hogyha nem gondol bele túl sokat.

2023. jan. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!