Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretném megmondani,...

Nem szeretném megmondani, hogy külföldre megyek? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Az anyám túlfélt, betegesen.

Volt olyan, hogy vizsgaidőszakban rám akarta küldeni a rendőröket, mert nem vettem fel neki a telefont és addig hívogatott, amíg lemerült teljesen (vizsgaidőszak vége volt, fáradt voltam, azt hittem félálomban mindig, hogy az ébresztő csörög). Mikor felébredtem magamtól, láttam, hogy az iPaden 5 barátnőmtől üzenet, hogy hol vagyok, mi van velem, anya őket hívogat, mit mondjanak neki. Utána felhívtam, hogy mi a baj, elkezdett velem üvöltözni, hogy szétver engem, annyira ideges lett már, reggel 8 óta hívogat, délelőtt fél 11 van, miért nem vettem fel... Mondom mert szombat van és aludtam...? Hát pedig ő már a rendőrséget is felhívta és indulni akartak ők is a férjével Pestre, mert biztos volt benne, hogy valami bajom történt, meghaltam.


Ha bulizni megyek, vagy csak barátnőkkel meginni valamit, olyankor is óránként hívogat, hogy na hol vagyok, hazamentem már? Ha mondom, hogy nem, most nem tudok beszélni, akkor miért, kikkel vagyok, hol vagyok?!


Legutóbb elkísértem a páromat vidékre, üzleti dolog miatt. Én nem akartam bemenni biodíszletnek, mondtam, hogy veszek valahol egy kávét, aztán tanulok, filmezek az autóban. Közben hívott anya, hogy odaértünk-e már, mondtam, hogy igen, barátom intézi a dolgát, én tanulok az autóban. Hát úristen, nagyon zárkózzak be, nehogy bármi baj történjen, kifigyeljen ott valaki... Utána 15 percenként hívogatott, hogy ő aggódik nagyon, hogy ott vagyok egy idegen városban, egyedül a kocsiban. Jelzem, nem egy Ózd melletti zsákfaluról van szó, hanem Nyugat-magyarországi megyeszékhely belvárosáról...


A barátommal tavasszal szervezünk egy roadtripet, Budapest-Velence-Vermiglio-Bled útvonalon. A baj, hogy anyukám egyetlen dologtól félt jobban, mint a mindennapok, az pedig a vezetés, autóval közlekedés. Ő tipikusan olyan, hogy csak a heti nagybevásárláskor ül autóba, azt is elintézi hajnalban, hogy ne legyen forgalom. Utál a városon kívül vezetni, autópályáknak, négysávos utaknak, elkerülőknek a közelébe sem megy, mert "ott nagyon gyorsan mennek az autók". Ha én vezetek, ő meg mellettem ül, akkor is elkezd az előzés közben kiabálni, hogy "JÖNNEK SZEMBŐL, NEM LÁTOD?". Ha 50 helyett 56-tal megyek, akkor szerinte már száguldozom és ezért is üvölt stb.

Nem jön velünk, kettesben megyünk, de barátom mondta, hogy szerinte kezdjem el ezt neki adagolni már most, mert mire a határhoz érünk, anyám 4 szívrohamot fog kihordani lábon az ijedtségtől... Viszont félek, hogyha elkezdem már most mondani neki, mire utazunk, kiidegel a témával. Én úgy gondoltam, hogy

-el sem mondom neki, hogy elutaztunk, csak ködösítek szokásosan, ha hív. Hogy nem történt ma semmi, itthon voltam/dolgoztam, mentem erre-arra.

vagy

-elmondom, hogy elutaztunk, de csak akkor, ha már odaértünk az első állomásunkra és "mellékes témaként", nem úgy, mintha azt jelenteném be, hogy terhes vagyok ötös ikrekkel.


Nem 17-18 éves vagyok, hanem 24.

Egyedül, vagyis távol élek tőlük már 18 éves korom óta. Sosem ért baleset, vagy bármi baj (lekopogom). Tudok magamra vigyázni, mégis úgy kezel sokszor, mintha óvodás lennék minimum.


2023. jan. 27. 21:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
7%
Lehet csak biztonságban szeretne tudni.nem a pillanatban hanem az életben.ha majd látja hogy sínen vagy és van melletted valaki aki az az ő szerepét be töltheti,talán elfogadja.de lehet erre senki nem lesz elég jó.
2023. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igazából le kéne építeni anyukádat. De ez a te döntésed. Szerintem azzal tennél jót neki is, magadnak is, és a párodnak is, ha határokat szabnál. Megmondanád neki, hogy napi 1x vagy hajlandó telefonálni vele 10 percig, azon kívül nem fogod fölvenni. Ha rendőröket küld rád, hidd el, a rendőrség is rövid úton meg fogja tanulni, hogy kinek a bejelentését ne vegye komolyan, anyukádnak lesz ciki, nem neked.


De persze ha nem akarod, az a te döntésed. Te tudod, hogy bírjátok ezt az egész hajcihőt. Ebben az esetben egyáltalán nem mondanám meg neki, hogy külföldre mentek, szóval ebben egyetértek veled.

2023. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Fú, nem irigyellek, ez borzasztóan hangzik. El sem tudom képzelni, hogy lehet így élni, ezt elviselni.

Azt nem javaslom, hogy ne mondd el egyáltalán, de csak akkor, ha már ott vagytok.

A leírás előtt amúgy azt hittem külföldre költözésről van szó, na ahhoz mit szólna vajon...

Valahogy szerintem el kéne kezdened csökkentgetni vele az információ átadást, nem kell minden mozzanatodról beszámolnod. A napi szintű kommunikációt is sokallom, ha 10 percnél több, nekünk elég 2-3 naponta beszélnünk.

2023. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem is értem, nem sikerült leszakadni 24 évesen, hogy naponta többször felhív? Nekem a napi 1 sem férne bele, nincs kedvem mindenről beszámolni, nem azért mert titok, hanem mert nem. Élem a saját életem, mondjuk nekem sikerült felnőnöm anyám segge mellől...

Szóval ebből nyilván konfliktus lesz, amit be kell vállalni, ennyi. Hisztizzen. Majd megunja, ha látja, hogy nem válik be.

2023. jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezzel, hogy ő "biztonságban akar tudni", megfojt.

Miért kéne az ő szerepét bárkinek is betölteni? Felnőtt nő vagyok, nem kell tutujgatni, pátyolgatni. Ráadásul én vagyok annyira beszari, már bocsánat, mint ő.


Retteg a vezetéstől, én imádok vezetni, legyen szó akár itt a belvárosban autózásról, vagy Prágáig, Salzburgig menni autóval. Engem a vezetés nem stresszel, hanem pihentet. Ő ezt sem érti meg.

Mikor különköltöztem tőlük az egyetem miatt, hetente járt hozzám Budapestre. Bevásárolni, takarítani, ágyat húzni, mosni/vasalni, mert hogy "én ezeket nem tudom". És hogy ne is akarjak vasalni például, mert megégetem vele a kezem. Ne nyúljak a zsíroldóhoz még kesztyűben sem, mert lemarja a bőrt a kezemről. Már szerencsére havonta csak egyszer találkozunk, ha hazamegyek hétvégén, de az is bőven elég...


Sarkalatos példa, de más 19-20 évesen akár már gyereket nevel, én meg azt tanultam, hogyan kell elindítani egy mosást, mert azt se mondta/mutatta meg, mert majd ő kimossa a szennyest, ha jön, nem kell nekem a mosógépet piszkálni...

2023. jan. 27. 21:23
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy ezt a balhét 16-17 évesen egészségesebb lett volna bevállalni, hidd el, le lehet szoktatni őket róla, mobdjuk vallalni kell, hogy te leszel a rohadék a szemükben, de így jártak. Nem nornális dolog ez
2023. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
25%

O tart el, igaz? Ezert hagyod ezt?

Ha igen, akkor ezen kene mostmar lassan dolgozni, hogy anyagilag fuggetlen legyel es akkor konnyen veget lehet vetni a baszogatasnak.

Ha nem o tart el, akkor nem tom mi a kerdes, hatarokat kell szabni. Hetente parszor telefonalsz vele, ezen kivul telo kikapcsol.

2023. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Akkor másképp: Anyád irányítás,uralkodás mániás.te úgy is hülye vagy.ergo senki nem lesz elég jó.anyád ahogy öregszik ez egyre szarab lesz.
2023. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Kamaszként még valahogy örültem is neki, hogy hurcolva vagyok autóval mindenhová, hogy nem nekem kell megcsinálni a reggelimet/ebédemet/vacsorámat. Hogy a szobámban ha kupit hagytam reggel, mikor mentem suliba, az nem várt meg, hanem délutánra minden a helyére volt pakolva, az ágyam megigazítva stb. Egyetem alatt kezdett zavarni ez, volt, hogy hazahoztam buliból egy srácot, nem volt megbeszélve, hogy jönnek anyáék, erre vasárnap reggel arra kelünk, hogy valaki nyomja a csengőt és matat a zárral. Vagy hogy 5 percig problémázott azon, hogy én hol vettem magamnak csirkemellet, szerinte az nem jó, miért nem szóltam neki, hozott volna (170 km-re élnek, szóval ez nem ilyen "átugrom a szomszédba" dolog volt, mikor meglátogatott).
2023. jan. 27. 21:31
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Én is vívtam sokat anyámmal.fiam 2 éves.azt nem tudom milyen szülő leszek.de azt tudom milyen nem akarok lenni!addig szeressen amíg szerethető vagyok!
2023. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!