Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Helyes ez a viselkedés apamtol?

Helyes ez a viselkedés apamtol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Osszejottem egy idosebb novel. O 39 en 29. 2000fos faluban lakunk tehat mindenki ismer mindenkit. En csaladom az ovet, o csaladja az enyemet. Nem is volt rossz viszony igazabol. Korubelul 1 eve vagyunk egyutt (kb 3-4 honap ami titok volt es utana dontottunk ugy hogy felvallaljuk). Mindket oldalrol a csalad normalisan fogadta kiveve apamat aki eszmeletlen balheba csapott at mai napig. Volt hogy nyaron utanamjott egy vendeglato helysegbe es ott uvoltozott velem hogy ilyen rbanccal kellett osszejonnom, de tobb nagyon kemeny szavai voltak felém, hogy kitagad, kár volt felnevelni, leirat rolam mindent, es hogy egy szemét vagyok, de meg sorolhatnam. Igazabol miota kiderult ezeken kivul nem szol hozzám, levegonek néz. Mit szol a falu es tarsai.

Amit tudni kell a parom elvált kb 13-4 eve, sajat vallalkozasa van (fodrasz), sajat gyonyoru haza, penze is van. Megkockaztatom hogy o tobbet penzelt mint en. En otthon elek, szuleimmel. Nagyon jo viszonyunk van/volt, tán kisse tul jo is. Sokat adtak nekem valoban, akar anyagi segitseg akar mas. Nem tagadom es nem is szeretném. Amim van abbol sokat nekik koszonhetek, holott kemenyen dolgozom magam is.

Es ugye apamtol itt jott az is hogy ez a hala h ennyit adtak, fizessem vissza amit kaptam stb.

Probálom kezelni ezt a dolgot, de nagyon emészt belul ez, hogy tenyleg halatlan senki vagyok? Rosszat tettem?

Voltak parkapcsolataink mindkettonknek 3-4 eve voltunk szinglik kb. Aki nekem volt legutobb o en korosztalyom volt de sokkal rosszabb eloelete volt, es apam szerette is, mert o a nem messze levo varosi volt es nem ismerte, nem tudta.

En apam oldali csaladjainal nem ez az elso eset hogy ilyen zsarolas legyen, mamam kb ugyanezt tette apam tesojaval, de a mama szulei is a mama tesojaval. Mindegyik egy roncs lett (mamam tesoja nem el mar, egyedul maradt nem volt senkije mert akit akar elmarták).


Mi a velemenyetek a kialakult helyzetrol?


2023. jan. 31. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Mintha nnagyim és mostoha nagyapám történetét olvasnám. Ő köztük is 9 év volt nagyim javára. Szépen éltek együtt hosszú éveken keresztül. Mondhatni sikeres volt hazaságuk. Ti kapcsolatotok is lehet az, ha megfelőlen megadjátok egymásnak amit egy kapcsolatba megkell adni a másik félnek. Más véleményével pedig ne foglalkozattok. Apád is egyszer csak megbékél. Viszont azt is fontolóra venném ha annyira rossz otthon, hogy rlköltözzek a "mama hotelból". Pl én és édesapám rossz volt a kapcsolat és mikor elköltöztem utána sokat javult.
2023. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Én is 39 vagyok. Kéne a francnak egy ilyen életképtelen kisfiú. :D
2023. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Hát én 16 évesen 40-45 éves pasikkal voltam. Mai napig 31 vagyok az 50-55 évesek erdekelnek
2023. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem más véleménye a lényeges, ha neked jo egy kapcoslatban.
2023. jan. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

30-hoz közel már nem vagy fiú. Igazából ideje is lenne kirepülni otthonról, márcsak azért is mert így nem lesz önálló életed. Nem a barátnődhöz hanem mondjuk külön, akár valakivel együtt bérelni egy lakást. Egyszer el kell kezdeni.

Apád nyilvános jelenet rendezését szerintem semmilyen esetben sem lehet elnézni. Civilizált módon is elmondhatná a véleményét vagy mondhat a tanácsot amit te vagy megfogadsz vagy nem. De ha ilyen nem normális módon csinálja akkor ne érezd magad hibásnak. Nincs joga irányítani az életedet. Te külön személyiség vagy más igényekkel, nem egy bábu amit ide oda lehet tenni vagy irányítani hogy éppen mit csináljon.

Van a falukban sajnos ez a mentalitás hogy ki mit fog mondani... és ezt apád véresen kolyan gondolja. Költözz ki onnan, éld az életed. A többit majd az élet elrendezi.

2023. febr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet apádnak viszonya volt vele, vagy most szeretne, ezért viselkedik így.
2023. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Kamu.
2023. febr. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, de ha zavar költözz el otthonról.
2023. febr. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!