Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megbolondult, apám...

Anyám megbolondult, apám pedig hagyja anyámnak ezt az undorító viselkedést. Mit lehetne tenni, rámegyünk tesómmal erre? (Hosszú, a leírásban a többi)

Figyelt kérdés

Anyám - harmadik éve, hogy - minden nyáron itthagy minket: a cég jóvoltából lemegy Keszthelyre dolgozni, nem is jön haza, csak nyár végén. Ott bulizik, szórakozik, jól érzi magát nélkülünk. Amivel nem is lenne baj, csak hogy elbxssza a pénzt, padlóra vágjuk magunkat anyagilag. Ő fizette sokszor a piát, meg nemcsak Keszthelyen voltak, hanem mennek össze-vissza, aztán minket kér számon, hogy hová tettük a pénzt, amikor mi 4-en sokkal kevesebből kellett megélnünk, mint ő egyedül.


5 napja jött haza, veszekedik, kiabál velünk mindenért. Mindennek elhord, pedig a nagy keszthelyi barátai előtt hogy istenített minket, hogy mi milyen jó család vagyunk.

És nem bír leállni, 5 napja jött haza, és már menne bsw koncertre, aztán tőlem kért 5 000-ret, a tesómtól meg 10-et bevásárolni. És akkor nem az az első, hogy kaját vesz, hanem most is cigit vett. Teljesen leszxr minket. És ez az új heppje, hogy nem főz csak 3 naponta, de másnak se engedi, hogy főzzön. Folyamatosan jön utánunk, folyamatosan triggerel a hxlyeségeivel. Van, hogy lekapcsolja a gázt, visszakapcsolom és nekem jön. Apám főzni akart lecsót, és fogta és belerakott egy üvegnyi delikátot direkt. Ez volt tegnap, és így kellett elmennünk iskolába ma, hogy este 10-kor még állt a bál, és tudom, hogy májusig állni is fog.


Már mondtuk neki nem egyszer, nem kétszer, hogy nyugodtan hagyjon itt minket, menjen Keszthelyre, vagy Pestre (az az álomvárosa pár hete), ha ott jól érzi magát.

Négyen voltunk itthon 3 hónapot, plusz néha itt aludt a bátyám barátnője, de soha egy veszekedés nem volt, soha egy hangos szóváltás. Volt, hogy összekaptunk pár dolgon, de annyi baj legyen.



Elköltözni még nem költözhetek el. Szeretnék előrehozottazni pár szakmai és humán tantárgyból, de ilyen családi háttérrel nem hiszem, hogy lehetne.


2022. szept. 1. 14:40
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
64%
Szeretőt tart.
2022. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
64%
....akibe bele is szeretett.
2022. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves anyád?
2022. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 Nikol66 válasza:
83%
Szia most nem leszek népszerű de én lehet vagy kidobtam volna már a házból vagy pofon vágtam volna! Nem tudom mennyi idősek lehettek akár te vagy a bátyád de apuddal ha jól kijöttök és minden oké akkor apuddal kénne beszélnetek elsőnek is hogy vagy legyen erélyesebb anyuddal vagy állitsa le vagy válljanak szét ha anyud nem akar változtatni! De ha apud sem akar anyuddal erélyeskedni vagy bármi neki is igy jó akkor szerintem nem nagyon lesz más választásotok mint hogy nektek kell lépnetek tesóddal és elkell onnan költöznötök ahhoz hogy nyugottan legyetek!
2022. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Évközben havonta apádnak nem ad valamennyi pénzt, hogy ő tudjon tartalékolni?

Minden alkalommal (amikor jön a butaságaival) el kell neki mondani, hogy "elszórta a pénzt", "különítsen el összeget a szórakozásra de család anyagi biztosnágát ne sodorja veszélybe".

Ő a fő kereső?

2022. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%

Ez apád feladata. A ti érdeketekben.

Lehet, hogy bipoláris személyiségzavara van, arra a leírt kritikátlan túlpörgetettség és a depressziós mélypont váltogatása jellemző.

2022. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim válasza:
100%

Hali

Ha anyukád ilyen akkor esetleg apukád nem tudja fenttartani a családot? Nyisson egy saját számlát "családi kasszát" az apukád amihez nem férhet hozzá az anyukád, nem kell neki mondani ezt. Lehetőleg minél hamarabb költözz el, ha van rá módod. Esetleg béreljetek lakást közösen a tesóddal.


(Sajnos nekem is ilyen szüleim vannak csak fordítva, és nem azt mondja hogy mi herdáljuk el a pénzt hanem hogy mi lexarjuk őt mert minket csak a pénz érdekel. És ő nem veszi észre hogy ő herdálja el)

2022. szept. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim válasza:
100%

Bocsánat félreérthető

"Nyisson egy saját számlát "családi kasszát" az apukád amihez nem férhet hozzá az anyukád, NEM KELL NEKI MONDANI EZT. Mármint az anyukádnak nem mondd.

2022. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
30%
Hihető történet. Apadat nem zavarja, hogy a felesége hetekig, hónapokig nincs otthon, hogy elszórja a pénzt. Valóban, hihető történet.
2022. szept. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
4%
Anyukád elet-válságban van. Mondjátok hogy nagyon szeretitek, ne stresszelje magát, menjen el egy hétre nyugodtan, ne érezze hogy fogoly az életében.
2022. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!