Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromnak van egy fia, nem...

A páromnak van egy fia, nem tudom elfogadni?

Figyelt kérdés
2éve vagyunk együtt a párommal! Én 30/L Ő 33/F Eleinte szerettem 3as ban időt tölteni a gyerekével is, de úgy érzem mára elfáradtam..annyira új volt a helyzet és imádom is a gyerekeket . beszéltük többször is, hogy szeretnénk közös gyereket mi is, de valamiért mindig az anyagiakra fogja hogy még nincs itt az ideje ha komolyabban belemerülünk a témába. A kezemet sem kérte még meg soha senki . Azt sem erőlteti nagyon. 1,5 éve vált el a feleségétől. Közös felügyeleti joga van, heti 7-5napot nálunk van a gyerek , amitől már kikészülök, hogy kettőnkre sosincs idő. Hiába mondom el neki az érzéseimet , látom , hogy erőlködik . Viszont csak ideig óráig tart.. amikor itt van a gyerek nincs bennem semmi rossz érzés felé, viszont egy féltékenység elkap azzal kapcsolatban, hogy ő átéli azt ami nekem a legnagyobb álmom. Annyira egyedül érzem magam olyankor amikor itt van a gyerek, jelentéktelennek. Nagyon fáj , viszont próbálom elfogadni.. de azt érzem kevés vagyok.. mert mindig csak a gyerekéről beszél, a miénket meg nem erőlteti. Inkább mint ha kerülné ezt a témát. Kezdek belebolondulni:( én vagyok ennyire rossz? Nagyon tombolnak már bennem a hormonok..

2023. febr. 6. 18:00
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval nem értem mi a nyígás tárgya."


Az, hogy nem az ő seggét nyalja egész nap.

2023. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
93%

Én sem teljesen értem, miért gondolod, hogy a saját gyerek mitől lenne kevésbé fárasztó.

Viszont az elég egyértelmű, hogy ő nem akar többet. Ezzel az eggyel akar foglalkozni.

Ha neked fontos a saját gyerek, keress olyat, aki szeretne.

2023. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
88%
Felesleges ilyen nőknek tanácsokat adni, már rengetegszer megtapasztaltam az életben. Ők egy alternatív varázsvilágban élnek, ahol a tökéletes férj az, aki egyszer már elhagyta az asszonyát, méghozzá MIATTUK. Olyan romantikus... Az a férj bármit mondhat, elhiszik. Aki rávilágítana arra, hogy ez esetleg egy eleve elrontott kapcsolat, arra nem hallgatnak. Egyszerűen elmegy a fülük mellett. Majd eltelik pár év, és akár szakítanak, akár nem, gyerek úgyse lesz a dologból, de majd 40 éves vénlányként lehet szidni az összes férfit, hogy mind egy önző rohadék, mialatt te sem egy egyedül élő, normális emberrel próbálkoztál, hanem azzal, akinek egyszer már tönkrement egy kapcsolata. Mintha én kifejezetten csak olyan használt autókat keresnék a piacon, ami egyszer már tönkrement. Bár látnám emögött a logikát... De ez szerintem nagyobb rejtély, mint a fekete lyukak belseje.
2023. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
74%

Minden nap áldom az Eget, hogy nem ilyen hozzáállású feleséget kaptam másodszorra. Az elsőtől van egy 8 éves fiam, most várjuk a közös babánk. Nyilván nem egyszerű egyik oldalnak sem, de ez nem arról szól, hogy nincs időtök egymásra, hanem egyszerűen féltékeny vagy és zavar belül, hogy egy nem tőled kapott gyereket is imád és foglalkozik vele. Tegye is, hiszen az apja és a válás ellenére az is marad és ne hanyagolja el azért, mert neked nem tetszik a dolog. Keress másik férfit, aki 30-35 évesen még egyedülálló, nem volt házas soha és gyermeke sincs. Mellesleg megbecsül és ennyi idős korában nem valami defekt miatt tart ott, ahol.


Ha az a bajod, hogy nincs idő kettőtökre, akkor egy saját pici baba mellett, ami a legnagyobb álmod mi lesz? Ez csak egy kifogás. Mikor velünk van a fiam, akkor tudunk hármasban is programokat szervezni. Téged az zavar, hogy egy másik nő szülte azt a gyereket a párodnak és így van egyfajta közös pontja még a nővel. A másik oldalról meg az esetek többségében az apánál jóval kevesebbet van a gyerek, az anyának pedig így kell normális párt találnia. Hogy 2 hetente egy hétvége szabad, a maradék időben velük a gyerek. Az lényegesen nehezebb élethelyzet. Így amikor csak tudom én is elhozom a fiam, mert a volt feleségemnek és a férjének is szüksége van a kettesben töltött időre.

2023. febr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem az exfeleség kefélt félre.. nem miattam hagyta ott a családját..
2023. febr. 6. 18:31
 16/47 anonim ***** válasza:
92%
Egyes a lényeget leírta.(de ha belemész akkor kompromisszum!)Nekem is a Fiam az első.
2023. febr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
83%

Közös felügyeleti joga van, heti 7-5napot nálunk van a gyerek


hát nem tudom, ha én lennék a helydben, minimum tisztában lennék azzal, hogy a közös felügyeleti jognak semmi köze ahhoz, mennyit van nálatok a gyerek.

2023. febr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
20%

15: azt azert ugye tudod, hogy a "felrekefeleshez" is MINDIG ket ember kell... a megcsalt fel ugyanolyan "hibas", mint akit megcsaltak ;-)

oriasi talalmany ez a "kozos felugyeleti jog", legalabb nem kell senkinek tartasdijat fizetni, de a gyereknek sincs egy ALLANDO zuga...

Kerdezo. hat nem vagy irigylesremelto helyzetben. a pasasnak mindig a gyereke lesz az elso helyen, siman eled helyezi es pont azert, mert nem toled van... nem valoszinu, hogy ezen valtoztani akarna, es meg toled sem akar masik gyereket... hat... en meggondolnam, van-e ertelme, egyaltalan erdemes-e erre a kapcsolatra tobb idot es energiat, pazarolni....

2023. febr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
92%

oriasi talalmany ez a "kozos felugyeleti jog", legalabb nem kell senkinek tartasdijat fizetni


A közös felügyelet nem azt jelenti, amire gondolsz. CSak azt, hogy mindkét szülőnek van beleszólása a gyerekkel kapcsolatos dolgokba, egyikük felügyeleti jogát sem vonta meg a bíróság. Nem azonos a felváltva gondozással.

2023. febr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%

Ez ilyen sajnos, a szülőnek (általában) a gyereke az első. Én ezt nem tudnám elviselni, ezért tudom, hogy nem kezdtem volna soha gyerekes pasival.

Lépj le, ha nem akarsz örökös második maradni.

2023. febr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!