Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire lehetetlen a szülők...

Mennyire lehetetlen a szülők elől eltitkolni azt, hogy valaki pár tárgyából bukott egyetemen?

Figyelt kérdés

Igazából engem a saját helyzetem (pár bukás) ihletett félig-meddig, de elméleti a kérdés, mivel a másik "inspiráció" az oldalon fellelhető kérdések. Ezalatt azt kell érteni, hogy amúgy a szüleim nem érdeklődnek részletekbemenően és faggatózás szinten, meg igazából nem lenne rám hatással a reakciójuk, már önellátó vagyok, nem otthon élek.

Szóval az általam ELKÉPZELT szituációban ezek adottak:

-5 éves osztatlan képzés

-a szülők tartanak el nagyobb részt

-faggatózás, mindenről (jegyek, vizsgák,stb) PONTOSAN tudni akarnak, kikövetelik ezeket az infókat

-szülők nem értenek ahhoz, hogy megtalálják a mintatervet, nem jegyzik meg a tárgyaid nevét, nem akarnak belépni a neptunba

-valanennyi (tegyük fel, hogy nem sok, de mivel elméleti a kérdés, nem fontos a szám) bukott tantárgy, amire vagy nincs ráépülő, vagy nem úgy van ráépülő, hogy biztos legyen a csúszás, ergo ezek a bukások nem jelentenek instant csúszást


Ilyen bukásokat el lehet titkolni mondjuk a képzési idő végéig? És itt nem arra gondolok, hogy morálisan helyes-e(erre nem is kérek megjegyzéseket, nem ez a kérdés), hanem arra, hogy lehetséges-e sikeresen eltitkolni.

Nyilván addig tiszta sor, hogy a bukásnál, ha rákérdeznek, hogy hogy sikerült a félév, akkor hazudni kell kezdetnek, mert nyilván nem tudja azt mondani egy eltartott személy a szüleinek anyagi következmények nélkül, hogy "semmi közöd hozzá" és társai.


2023. febr. 8. 11:26
A kérdező szavazást indított:
Teljes mértékben lehetséges
Inkább lehetséges
Teljesen random, hogy lehetséges-e
Ritka kivételektől eltekintve nem lehetséges
Nem lehetséges
67 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
44%

5 éves osztatlan képzés


na, megint egy jogászpalánta... Jól indul a pálya, ha má a családnak hazudsz. (nem gondolom, hogy pedképzés)

2023. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
63%
félévente több tárgyból bukni szerintem gáz. Oké, van egy-egy, ami nem jöb össze, de te több tárgyról beszélsz. Tanulj. Ja, nem a körülmények a hibásak.
2023. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha nem okoz csúszást egy-egy bukás, akkor lehet. Viszont az elég feltűnő, hogy x ideig tartó képzést x+1 év alatt végzi el.
2023. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs csuszas, akkor siman. En se mondtam el minden egyes nem sikerult vizsgat meg tobbszori targyfelvetelt, minek. Bar nem is masztak bele annyira az eletembe, hogy mindent tudni akartak, meg en ezt nem is hagytam, nem szamoltam mar be mindenrol, targyakrol, orarendrol, jegyekrol. Minek?

Mondjuk en megbizhato voltam mindig is. Talan a szulok akkor ennyire kontrollmaniasak a felnott gyerekukkel szemben, ha nem biznak benne, hogy el tudja vegezni az egyetemet. Erre a gyerek vagy adott okot vagy nem, passz.


De ha van csuszas es otthon elsz vagy a szuleid tartanak el,nyilvan egyertelmuen feltunik nekik, hogy hoppa, fel-1 evvel tobbet jarsz egyetemre, ezt mar elhazudni nem lehet. A tobbirol kamuzhatsz, ha nem neznek bele egy tantervbe, nem fogjak tudni, igaz-e, nincsenek ott.

Mondjuk az ciki, ha mar tul sokat hazudtal, hogy mennyire jol megy es a vegen megis csuszni fogsz.

Tanulj inkabb es igyekezz ne sokat bukni :D

2023. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk olyan ember, aki félévente! több tárgyból bukik rhadtul ne menjen egyetemre, mert sgghlye hozzá.


Nekem a 10 félévem alatt egy bukásom volt, pech, pont ráépülő, ezért csúsztam egy évet, de azért a 3,5 aztán 4-4,5 átlagot mindig hoztam.

2023. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
68%
És az elképzelhetetlen hogy egy gyakorlatilag felnőtt ember ne hazudozzon mert fosik a szüleitől?
2023. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
77%

Valoszinuleg a szulok a tanulashoz kotik az eltartast. Ha sokat bukik a kerdezo, akkor nem lesz tobb penz, esetleg javasoljak, hogy hagyja ott az egyetemet es felti a segget meg a kenyelmes eletet, ennyirol van itt szo.

De egyebkent lehet benne igazsag, akinek tenyleg csak a tanulas a dolga, nem kell dolgoznia egyetemet mellett es folyamatosan bukdacsol, akkor ott valami orasi gebasz van. Vagy lusta vagy nem neki valo az adott szak. Mindket esetben jobb inkabb nem eroltetni a dolgot.

2023. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
82%
Eltitkolhatod, viszont ha emiatt csúszol, azt mivel magyarázod?
2023. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
Én az egyenes beszéd híve vagyok, jobb elmondani, egyrészt te is megkönnyebbülsz, hogy kiadtad magadból, másrészt hátha segítenek, vagy van ötletük, hogyan legyél jobb, stb.
2023. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom (sőt, biztos), hogy első félév. Ha nem az lenne, lenne már tapasztalatod a titkolózásban. Szerintem ne hazudozz. Ha több tárgyból buksz, vagy nem tanulsz, vagy nem neked való a terület. Menj oda, amit képes vagy abszolválni. Láthatólag ez nem ilyen.
2023. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!