Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mit lehet csinálni?...

Ilyenkor mit lehet csinálni? Lehetetlen ezt kibírni.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nekem elég sok testvérem van(4 édestestvérem és 2 féltesóm), és a nagytesóim mind elköltöztek már, a legfiatalabbikkal is 7 év köztünk a korkülönbség(most kezdtem a gimit)

A nagytesóimat nagyon szeretem, mindig megvédtek, és sosem hazudtak az én káromra, volt, hogy a bátyám kiabált a nevelőapánkkal, hogy hagyjon békén(megszorította a kezemet, mert nem akartam sarokba állni). De most, hogy mind elköltöztek, minden olyan rossz lett. Itt maradtam anyámmal, a párjával(ő már nem az, aki megszorította a kezem🙄) és a két kistesómmal, akik igazából csak féltesóim. Kibírhatatlanok mind a ketten, egyfolytában csak játszanak a gépen, vagy a PS-en, üvöltöznek, és mindig hazudnak. Anya persze nekik hisz mindig, nekem sosem. Most is én lettem lecseszve, azért, amit nem is csináltam, csak az öcsém hazudott, hogy ne kapjon büntetést,és,mint mondtam, mindig nekik hisznek. Ezek mellett elhanyagolva érzem magam, anyával semmiről sem lehet beszélni, éjjel-nappal dolgozik, ha nem, akkor is mindig azt mondja, hogy "ne most", vagy "majd később", esetleg"elég nagy vagy, oldd meg egyedül". Sosem kapok semmi dicséretet, bármit csinálok, csak lecseszni tud. Persze az öcséimre mindig van ideje, bármit akarnak. Sokat járok a legfiatalabbik bátyámhoz, ott minden sokkal jobb, foglalkozik velem, még a barátai is kedvesebbek velem, mint anya. De mindig mégsem lóghatok a nyakán, hiszen vans aját élete, barátnője, munkahelye, stb.

Most ez elég gyerekesnek tűnhet, de ez van. Igen, féltékeny vagyok, mert velem sosincs foglalkozva. Ez nem egy "kis hiszti", mert nem bírom elviselni, hogy vannak kistesóim, higyjétek el. Hanem rosszul esik, hogy egész nap egyedül vagyok, és még le is csesznek olyan dolgokért, amiket nem is csináltam. El akarok költözni, persze erre nincsen lehetőség, de ha lenne, anya úgysem engedné. De itt már nem bírom, kivételezés megy éjjel-nappal. Mit lehet ilyenkor csinálni? Vagy legalább, mit csináljak, ha egyedül érzem magam(összesen 2 barátom van, az egyikőjük majdnem 300km-re lakik🙃), és mit csináljak, ha megint én vagyok leszidva, vagy megbüntetve, az öcséim miatt. Önző és köcsög dolog, de sokkal jobb volt, amíg nem voltak, meg amikor még itt laktak a nagytesóim😓



2019. ápr. 12. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Ez a gyakori kérdések és nem a gyakori regények oldala, csak szólok.
2019. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, most ezzel sokat segítettél🙂
2019. ápr. 12. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi lány.. nem könnyű neked. De a nehézségeid fordítsd át: olvass sokat, rajzolj, fess, énekelj, zenélj - szóval keresd az utadat. Remélem, van külön szobád. Építkezz és lesznek majd barátaid, akikkel jó érzed magad, lesz szép munkád, kedves családod. De addig fejleszd magad. Nagyon jó a napló, írj bele minden nap, rajzolj is - ami megérintett, ami tetszett, vagy ha van egy új gondolatod, érzésed: fogalmazd meg. Ügyes légy!
2019. ápr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából sokat olvasok, írni is szoktam, csak úgy, ami eszembe jut. Igen, van saját szobám szerencsére.
2019. ápr. 12. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos azt meg kell szoknod, hogy a nők többségének annyira fontos a kuki, hogy azt mindenek fölé helyezik, általában a kuki érdekében a gyereküket is hátrasorolják.
2019. ápr. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
KITARTÁS! Nem egyszerű a helyzet. Az nagyon jó dolog, hogy vannak nagytesóid, még akkor is ha elköltöztek,ők mindig ott lesznek neked.Addig is tanulj,építsd tudatosan a jövődet (majd) Az a pár év hamar elmegy, utána már új kihívások várnak rád,(főiskola,egyetem)és elkerülsz te is otthonról.Anyukád téged is szeret, de te már önálló vagy, a kisebb tesóiddal még több gond van.Előtted van még az egész élet.Ahogy a tesóid majd nőnek,komolyodnak lehet később kiváló lesz a kapcsolatotok.
2019. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Első válaszoló, te egy olyan degenerált ember vagy, hogy azt nem lehet kifejezni! Miért regisztrálsz, ha nem tudsz normális választ adni? Ha meg nem bírod elolvasni, akkor ne kommentelj! Hülye idióta!
2019. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!