Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom visszamenőleg...

Hogyan tudom visszamenőleg visszaigényelni a 18 évnyi gyerektartást?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Apám 2 és fél éves koromban Anyut és engem elhagyott és külföldre költözött. Semmi gyerektartást nem fizetett és külföldi állapolgár lévén nem lehett megfogni. Anyu nehéz anyagi körülmények között nevelt fel és a pénz jogosan járna, de nem tudjunk, hogy lehet utólag visszaigényelni az összeget? A dolog azóta sem hagy nyugodni...

Illetve apám soha nem dolgozott, Anyu tartotta el míg házasok voltak, válás után pedig az anyja tartotta el, így nem tudom, hogy lehetne tőle visszaigébnyelni a 18 évnyi gyerktartás összegét?



2023. febr. 8. 23:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
7%
Kamu.
2023. febr. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
85%

Én meg tudom érteni, hasonlóan nőttem fel. Engem is bosszant, hogy anyám annak idején nem ment utána, és hagyta, hogy apám ilyen könnyen legyen.

De evvel utólag nem lehet mit kezdeni. Illetve te már rég felnőtt nő vagy, a saját életeddel kell foglalkoznod. A gyerektartásért ugrálni a szülő dolga. Ha nem teszi meg, a gyerek így járt, de főleg ő maga, mert állhat mindent egymaga.

2023. febr. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 NTBS ***** válasza:
52%
Sajnos sehogy. De akkor apud nem magyar ugye?
2023. febr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%

Te Kérdező! Tisztában vagy a "visszaigényelni" szó jelentésével??? Te max "igényelnéd", VISSZAigényelni az akará, aki fizette 18 évig, majd csináltat egy DNS tesztet, és kiderül, hogy nem is ő az apa...

Bár tény, se igényelni, se visszaigényelni nem lehet...

2023. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha a fejed tetejére állsz akkor sem.
2023. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

34 vagy, ember. :D


Mégis mit akarsz?

2023. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom azért jutott erre most a kérdező, mert drága lett az élet. De ennyi év után már semmi esélyed. Ezzel már a kutya sem foglalkozik. Hivatalos úton nem fogsz tőle pénzt szerezni.
2023. febr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
85%

Az en apam sem fizetett soha gyerektartast. Sot, a kozos hazat is o tartotta meg, amit amugy anyam fizetett ki...


Amikor egyetemre mentem felkerestem, hogy segitsen egy kicsit, fizesse a kolit, meg a kajat.


Szart a fejemre


Vannak ilyen emberek sajnos, nem tudsz veluk mit kezdeni

2023. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
19%

"Anyu nehéz anyagi körülmények között nevelt fel és a pénz jogosan járna"


Jogilag nem járna, igazságszerint is félig meddig...


Két és fél éves voltál, egyáltalán a nevére vett az apád?


Ez a külföldi államopolgárság is elég ködös, nem inkább becsúsztál egy külföldi állapolgártól, anyád meg hazudik össze vissza?


Örülj, hogy felnevelt, landolhattál volna az intézetbe is!

De akkor tuti nem tennél fel ilyen kérdést ide!

2023. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

1. Régen elkéstél ezzel.

2. Ha időben lennél, te akkor sem igényelhetnél semmit, legflejebb anyukád.

3. A közhiedelemmel ellentétben a gyerektartás nem "jár" automatikusan, csak a szülők közötti közös megegyezés, vagy ennek hiányában bírósági határozat alapján.

2023. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!