Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom visszamenőleg...

Hogyan tudom visszamenőleg visszaigényelni a 18 évnyi gyerektartást?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Apám 2 és fél éves koromban Anyut és engem elhagyott és külföldre költözött. Semmi gyerektartást nem fizetett és külföldi állapolgár lévén nem lehett megfogni. Anyu nehéz anyagi körülmények között nevelt fel és a pénz jogosan járna, de nem tudjunk, hogy lehet utólag visszaigényelni az összeget? A dolog azóta sem hagy nyugodni...

Illetve apám soha nem dolgozott, Anyu tartotta el míg házasok voltak, válás után pedig az anyja tartotta el, így nem tudom, hogy lehetne tőle visszaigébnyelni a 18 évnyi gyerktartás összegét?



2023. febr. 8. 23:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
92%
Apa 1985- Ben vált el. A ház negyedére rakták a gyerektartást végrehajtásra. 175 ezer Ft. De mivel 5 évig nem kérte senki règ elèvült. Csak fél évig fizeti a bíróság. De igényelni kell legalább évente. De így már semmit nem tudsz tenni
2023. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
66%

Köszönöm a kedves levelet:


"Heyesbítenék, mert nem jól írtad.

Anyu nem hagyta annyiban a gyerektartást, sőt ügyvédet is fogadott, de mint írtam, mivel apám külföldre ment (és ez 30 éve történt még nem volt unio és semmi, határok voltak, fináncok, egyéb, még más volt a felállás mint ma), így külföldi állapolgár lévén nem lehetett apámtól követelni a gyerektartást. Amit Anyu tudott megtette.


Az hogy miből fizette volna ki? Pont leszarom. Ha fizette volna rendesen a gyerektartást, akkor nem kellett vona egyösszegben.


De ilyet is csak egy kis undorító pöcs gyerek tud mondani, akinek halvány lila fingja nincs mi az a felelősség. Fogadok te is ott hagytad a kölyködet és szarsz a gyerektartásra. Csak az ilyen férgek hozzáállása az, hogy baszni jó de ha becsúszik a gyerek akkor tipli majd az aszzony megoldja. Te szerencsétlen marha... :D


Csak sajnálni tudom az ilyet.

Leveleidet tovább nem olvasom, dugd fel a seggedbe. :D"

2023. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
66%
Mellékesen 35 vagyok és nincs gyerekem, és nem hagynám cserbe ha lenne. De mint többen is leírták te fogyatékos, fél évnél korábbra nem lehet igényelni. Azért mert te egy lusta kis pöcs vagy elmenni dolgozni, felnőtt fejjel, mint mondtad, te is ennyi vagy kb, ne hogy már apádból akarj élősködni, ha eddig nem ment. Senkinek nem fogják az életét tönkre tenni, ahogy te azt elvártad volna, hogy egy összegben fizessen nyomorult. :)
2023. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!