Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen tettem?...

Szerintetek helyesen tettem? Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell az az, hogy ha apám alkoholt iszik, nagyon agresszív lesz tőle, pont ahogy ma is történt...Szóval a sztori az hogy ma túlóráztam a melóhelyemen, miután haza értem munkából annyit láttam hogy vannak itt rokonok, akikkel apám is iszogatott elég rendesen. Miután haza mentek,mintha egy teljesen másik ember bújt volna ki belőle, és elkezdett velem kötekedni, amit természetesen nem hagytam neki, és én is vissza-vissza szólogattam. Addig fajult a helyzet amíg édesanyám kiment a konyhába, és ott minden ok nélkül (bár szerintem azért, mert nagyon felhúzta magát a konfliktusunkon) elég erőteljesen ellökte őt. Erre én annyira kiborultam, hogy odarohantam és 2-szer, 3-szor ököllel szájba vertem. Nem ütöttem erőset, mert mégis csak az apám, de elég rendesen bedagadt, illetve felszakadt a szája.(Egyébként nem ez az első eset hogy anyám ellen fordult, volt már olyan hogy kezet is emelt rá, és egyszer karácsonykor is felpofozta, ami egyben a szülinapja is.) Szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek helyesen emeltem-e kezet az apámra, illetve ti mit tettetek volna a helyemben? Egyebként azóta bocsánatot kértünk egymástól, ás megbeszéltük a történteket, de iszonyat szarul érzem emiatt magamat. 19/F

2023. febr. 11. 22:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Elragadott az indulat, és megvédted az édesanyádat.

Nem kell szégyellned magad, mert emberből vagy, aki meg nem volt ebben a helyzetben, nem tudhatja, hogyan reagálna.

Mégis a legjobb megoldás az lesz, ha arra törekszel, hogy dobbants otthonról, főleg, ha édesanyád nem szándékozik kilépni ebből a házasságból. Ha hajlik rá, akkor vele együtt, ha nem, egyedül lépj.

Egy részeget nem nehéz úgy odébbtaszítani, hogy komolyabb baja essen, amiért téged vesznek elő. Ilyen ember miatt pedig ne kerülj börtönbe.

2023. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez semmire nem megoldás, a frusztrációdat ne verekedésbe fojtsd, mert a végén még megölöd. Egyetlen ütésbe is belehalhat. Az életed további 15 évéről majd nem kell gondoskodnod. Anyád a hibás, mert nem válik el. Ő is belehalhat a saját tehetetlenségébe. Mindenkit hátrahagyva menekülj, hogy legalább neked életed legyen. Gazdálkodd ki az albérleti szobát, és haza se nézz, egyik se szülő.
2023. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelmű, hogy egy diszfunkciónális családban ez előfognak fordulni, mert anyát az engedékeny. Jogos az önvédelem. Ez után szerezve be paprika sprayt és sokkolót, mert alkoholtól nem agresszív senki csak úgy.


Amint elköltöztél, akkor adjál lehetőség, hogy jöjjön és látsza egy szakember meg téged. Feladat egyszerű megtörni az ördögi kört végleg, ami generációról generáció öröklödik.

2023. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon helyesen tetted. Nem neked kellett volna bocsánatot kérned. Jogod van megvédened bármelyik családtagodat a jogtalan támadástól, még ha az adott támadó is családtag. Jegyezd meg: erőszakos támadás esetén elsődleges feladat a támadó ártalmatlanítása, akár erőszakos úton is. Olyan nincs, hogy azért nem védek meg valakit egy jogtalan támadástól, mert a támadó a rokonom. Ilyenkor nem az, csak egy közönséges bűnöző!
2023. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%

Úgy látszik, még nem tanultad meg, részeggel nem vitatkozunk.

Ha megálltad volna, hogy nem szólsz vissza, talán nem jutottatok volna oda, hogy édesanyádat lökdöste.

2023. febr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem támogatom az agressziót,de ebben az esetben helyesen cselekedtél hiszen nehogy már anyukádat bántsa.Elragadott gondolom az indulat és ezért cselekedtél.Így hátha nem csinál többet ilyet apukád,de tényleg több ilyen nem kellene,hogy legyen.
2023. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Az én apám is alkoholista volt, nem dolgozott, állandóan kötekedett a családban mindenkivel. Pokollá tette a gyerekkorom. Úgy ért véget az egész, hogy 10 évvel ezelőtt elhunyt szívrohamban.

Felnőtt fejjel persze már tisztábban látom a dolgokat Édesanyámmal kapcsolatban is. Tulajdonképpen, ahogyan a tiéd úgy az én anyám sem tett semmit az ellen, hogy ebből a helyzetből kiszabaduljon. Még azután is szült neki több gyereket, hogy az apám sík alkoholista lett.

Azt tudom javasolni, hogy amennyire csak tudsz, határolódj el tőlük, mert ez sajnos javulni nem fog, maximum rosszabbodni.

19 évesen nem Neked kell megoldanod a szüleid problémáját, Neked az a dolgod, hogy tanulj és a saját lábadra állj.

2023. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Az után a karácsony után anyud elmondta neki, hogy a következő ilyennél elválik tőle? Megtörtént. Hétfőn már lehet is intézkedni.
2023. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem rohadt jòl tetted sôtt…

Èn a bàtyàmat regulàztam meg mattrèszegen elkezdett cirkuszolni mèg akkor csalàdi hàzban èltünk mind

Ès nembirtam tovàbb hallgatni ahogy anyàmat basztatja lementem hogy elküldjem aludni vagy akarmit csak hadja abba..

Na akkor jött volna nekem kitèrtem nemvolt nehèz mivel matt rèszeg volt

Ütni is pròbàlt de azsem jött össze aztàn valahogy elkapta a kezem odaràntott magàhoz ès megütött na akkor ugyvoltam nemakarom megütni mert az soklenne így maradt az etikus?lefojtàs

Gyorsan elaludt elernyedt behùztam a szobàjàba ès màsnap ment a fejmosàs

Pàr hèt mùlva hasonlò volt akkor màr arra èrtem le hogy ellökte anyànkat na ott nemvolt finomkodàs pogàcsàra vertem a fejèt a könyökèt a tèrdèt ès a bokàjàt tèrdel leszorítottam a csempère ès ököllel finoman odasòztam neki had bènàzzon fàjjon csak a tetûnek

Azutàn mèg otthonvolt nemcsinàlt ilyeneket

Szerintem ha nem akarsz rendôrsèget belevonni szedd össze magad legközelebb ès pakold össze a fatert de csak szèpen “òvatosan” ha kemènyebbkötèsû akkor kibirja

..de èrezze pàr napig a “törôdèst” segíteni fog elgondolkodni a dolgokon

Mentsèg nemlehet semmire az hogy “rèszegvoltam” vagy “ittam”

Esetleg etessed meg tintagombàval..? Majd beszarik az alkoholtol….

Beszèld meg a fateroddal ha legközelebb ilyen törtènik akkor ùgy megruhàzod mintha te lennèl az ô apja…

Ha vàlnisseretne èdesanyàd apàd meg tovàbb bonyolítja..akkoris kinàld meg kòccal

2023. febr. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Darius- ***** válasza:
23%
Egyértelmuen igen. Talan , ha a legelején huzol be neki, akkor gyorsan el is aludt volna, ilyenkor a kabulat is kozrejatszik. Amikor néha részeg voltam, nekem is huztak be és forditva, sosem haragudtunk egymasra emiatt, jobb megelozni a bajt, mert ilyenkor nem onmaga az ember.
2023. febr. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!