Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek helyesen tettem?...

Szerintetek helyesen tettem? Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Amit tudni kell az az, hogy ha apám alkoholt iszik, nagyon agresszív lesz tőle, pont ahogy ma is történt...Szóval a sztori az hogy ma túlóráztam a melóhelyemen, miután haza értem munkából annyit láttam hogy vannak itt rokonok, akikkel apám is iszogatott elég rendesen. Miután haza mentek,mintha egy teljesen másik ember bújt volna ki belőle, és elkezdett velem kötekedni, amit természetesen nem hagytam neki, és én is vissza-vissza szólogattam. Addig fajult a helyzet amíg édesanyám kiment a konyhába, és ott minden ok nélkül (bár szerintem azért, mert nagyon felhúzta magát a konfliktusunkon) elég erőteljesen ellökte őt. Erre én annyira kiborultam, hogy odarohantam és 2-szer, 3-szor ököllel szájba vertem. Nem ütöttem erőset, mert mégis csak az apám, de elég rendesen bedagadt, illetve felszakadt a szája.(Egyébként nem ez az első eset hogy anyám ellen fordult, volt már olyan hogy kezet is emelt rá, és egyszer karácsonykor is felpofozta, ami egyben a szülinapja is.) Szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek helyesen emeltem-e kezet az apámra, illetve ti mit tettetek volna a helyemben? Egyebként azóta bocsánatot kértünk egymástól, ás megbeszéltük a történteket, de iszonyat szarul érzem emiatt magamat. 19/F

2023. febr. 11. 22:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
40%

En megmondom őszintén semmivel nem vagy számomra különb, mint az apád. Ugyan úgy agressziót valtott ki belőled. Ő csak meglökte anyádat, ellenben te ütötted. Egy fokkal nem vagy jobb.


Anyad cselekvőképes felnőtt nő. Ha neki ez nem lenne jó, akkor tenne ellene. Vagy rendőrt hív, vagy beadja a válopert. Ne te legyél már az igazságosztó.



Mondom ezt úgy, hogy ugyan ilyen családban nőttem fel. Ahol nevelőapám vert engem is és anyám is. En ahogy tudtam leléptem, mert nekem nem ilyen életre van szükségem. Nem vagyok igazságosztó, hogy pofozkodjak.

Anyám a mai napig viseli ezt. Mert ennyi esze van. Ha majd eléggé faj neki, lépni fog.

2023. febr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
56%
Jól tetted, hogy megvédted az anyádat. De gondolkodni kéne egy másik megoldáson is.
2023. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
23%

Ja. Ezt hívják önbíráskodásnak... ami még büntethető is



Valoban semmivel nem vagy jobb, mint az apád

2023. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
58%
Abban az adott pillanatban jól tetted. De mivel apád függő, nem fog segíteni az, hogy egyszer -egyszer felpofozod. Mármint hosszú távon nem segít. A legjobb lenne, ha el tudnátok szabadulni tőle.
2023. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk itt anyád is erősen sáros, amiért

1. együtt van egy nettó piással

2. kiteszi ennek a gyerekét


Én is éltem együtt részeges emberrel, kértem, menjen elvonóra, mikor rájöttem hgoy hiába mondok bármit, iszik, aznap összecsomagoltam és szó nélkül leléptem.


Nem hogy együtt éljek vele, gyereket szüljek és megnyomorítsam a gyerek életét. :(

2023. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!