Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy NE hordja a ruháimat, pláne a fehérneműimet NE? Van erre valami megoldás, addig, amíg nem megoldható a teljes költözés?

Figyelt kérdés

Már akkor azt csinálta, amikor még csak otthon laktam, de ez még mindig tart (jelenleg a tanulmányaim miatt 2-3 hetente járok haza).

Olyanokat csinál, hogy mivel nem tetszik neki az én öltözködési stílusom, mindig vesz nekem olyan ruhákat, amiket magamnak nem választanék feltétlenül, és fokozatosan, amikor mosáskor tereget, megszárad, leszedi és így random egy időre elrakja valahová, aztán elkezdi ő hordani, holott amíg én hordtam lehordta minden gusztustalan fhosnak("csúnya", "nem divat", "még neki is öreges lenne"). Ha meg szóvá teszem, akkor mártírkodik egy sort, hogy ő csak nekem vesz ruhákat (fene nem kérte, alapból indokolatlan sok cuccom van), neki meg nincs mit hordania, ami meg egyszerűen igaz, csak a legtöbb cuccát elő nem szedi a szekrényből, és ugyanazt az x darab cuccot hordja mindig, ezeket el se rakja, csak ledobja valami székre, meg néha ezekhez hozzácsapja, amit kifogásolt rajtam. De jó, oké, ez még elmegy egynek, beleférhet, de azért van, ami már túlzás.

Mostanában azt vettem észre, hogy a fehérneműimet is hordja, de ezt letagadja. És itt nem arról van szó, hogy a tök egyforma zokni/melltartó egy-két alkalommal elkeveredik, és véletlenül felvette. Hanem, hogy ott van a fiókomban a bugyi/melltartó és onnan szedi ki. Nem tudom ki mit gondol erről, de szerintem ez már gusztustalan. Én már amikor gyanús lett, néhány cuccomba belehímeztem egy pár milliméteres pontot, hogy biztos legyek benne, és tényleg. Otthon hagyok valamit, úgy, hogy az nem szennyes, a fiókomban van, majd amikor hazamegyek, rakom be a mosást, látom, hogy ott van a szennyesbe, és tudom, hogy nem kéne ott lennie, ha én három hete nem voltam otthon és én akkor raktam el a fiókomba. Ezt a sportmelltartókkal úgy játssza el, hogy előadja nekem, hogy elszakadt, kidobta, aztán hopp, ott a szennyesbe a kis jelölésemmel megjelölt darab, amit hetek óta nem láttam. A bugyikkal (csak a legbasicebb, normál fazonnál egyébként, tehát nem valami szexi izéről beszélünk) meg úgy csinálja, hogy aztán visszarakja a fiókomba mosás után. Lehet, hogy úgy hordtam valamelyik bugyiaimat, hogy az már volt anyámon, és fúj. Alapból én egy nap után teszem is a szennyesbe fürdés után, ő meg szintén fürdés után teszi szennyesbe a fehérneműit, csak ő akkor fürdik, ha hajat mos, tehát heti egyszer, vagy ha valami koszosat csinált. A hideg futkos a hátamon a helyzettől.


És ezzel nem tudom mit kezdjek. Ha veszek neki valamit, akkor átpakolja hozzám, hogy neki nem kell, van neki elég. Vagy sportmelltartóknál speciel azt mondja, hogy ő olyat nem hord, mert nem nőies....

Valami tipp, amíg nem megoldható, hogy normálisan elköltözzek?


2023. febr. 25. 12:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
Bent tartasz mindent a szobádban és magad mosol máshol
2023. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szerintem nem tudsz mit csinálni. Fehérneműket ne is vegyel többet, ha lehet ne is vidd haza őket, ne otthon mosd őket hanem ahol laksz (ahol tanulsz). A nagyobb go dóm ruhákat muszály vagy otthon tartani gondolom mert sok helyet foglalna. Ha nme így van vigyél magaddal azokból is és haza se vidd
2023. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Elzársz mindent.
2023. febr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerinted nem megy be a szobámba a távollétemben? :D Meg ha például nyáron otthon vagyok, akkor hol a jó istenbe mossak, amikor egy faluban lakom? :D
2023. febr. 25. 12:32
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Moss otthon magadra, teregess a szobádba,vajtóra szerelj zárat, fiókra, szekrényajtóra szintén
2023. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám hüvelygombás lettem. Lehet akkor nem hordaná a bugyikat.

Amúgy kidobnék/ eladnék olcsón mindent. Csak pár bugyit, melltartót stb cuccot vennék amiket vinnék magammal. Nem hagynám otthon. Esetleg zárható bőröndöt vennék és abban tárolnám.

2023. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

"Szerinted nem megy be a szobámba a távollétemben?"

Nem zárható az ajtaja? Szerelj rá zárat!

2023. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Legyen összesen 2-3 bugyid és mindenhova vidd magaddal: az egyiket úgy, hogy rajtad van, a másik egy-kettőt a táskádban.
2023. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Egy koliba nem tudok bevinni mindent, két pici szekrényem van, meg valamit otthon is hordani kell valamit. Elzárni a cuccaimat egy dolog. De amíg szárad, nem tudom bezárni mondjuk egy dobozba. És többnyire az történik, hogy kiteregetek délelőtt, amikor lefekszem, még nem száraz, mire felkelek, anyám már elpakolt (nem ébredek fel arra, ha este bejön, a szobám tulajdonképpen nem egy szoba, a folyosóról nyílik az ajtó egy kis előtér szerű izébe, ott a szekrényem, és azon keresztül kis helyiségen van még egy ajtó a szobámba). Anyámnál hamarabb kelni meg elég abszurd lenne, mert ha kell, ha nem felkel LEGKÉSŐBB négykor.
2023. febr. 25. 12:41
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"kiteregetek délelőtt, amikor lefekszem, még nem száraz"

Mindig este teregess, akkor reggelre megszárad.


"a szobám ... van még egy ajtó a szobámba"

Akkor mégiscsak van ajtaja.

2023. febr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!