Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tegnap délután jelentettük be a szüleimnek a párommal, hogy összeházasodunk. Én 23 éves vagyok, nő, ő 25, férfi, és német. Én jelenleg a szüleimmel élek 2 éve, ő kint él, illetve ott is dolgozik. Én Magyarországon dolgozom főállásban, home officeból, szoftverfejlesztőként, most fogok diplomázni a nyáron.

A szüleim borzasztóan kiakadtak, hallani sem akarnak erről, szinte infarktus közelben voltak, amikor elmondtuk ezt nekik. A tervünk ott élni, aztán később talán visszaköltözni Magyarországra.

Borzasztó csúnyán beszéltek velem és a párommal (bár ő nem nagyon tud magyarul), iszonyatosan megbántottak. Eddig sem örültek a kapcsolatunknak, mióta együtt vagyunk csak azt hallgatom, hogy olyan szép lány vagyok, miért nem keresek itt valakit, minek nekem külföldi.

Szerettem volna, ha a szüleim örülnek annak, hogy megtaláltam az életem párját, és békességben indítanak útnak, és őszintén, totál hittem abban, hogy félreteszik az alaptalan utálatukat a párommal szemben.

Azon gondolkozom, hogy csomagolok és holnap utazok vele én is, mert nem tudom elviselni a légkört itt.

Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 15. 13:20
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Semmit. Ha szeretitek egymást házasodjatok össze.
2023. jan. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Shora ***** válasza:
85%
Szüleid vagy megbékélnek vele, vagy elveszítik a gyereküket. Nem kell tenned semmit, felnőtt ember vagy. Legyetek boldogak :). Saját maguknak nehezítik meg a helyzetet.
2023. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem a kérdést. Most te házasodni akarsz egy külföldivel, aki a szerelmed vagy a szüleidbe vagy szerelmes és nekik megfelelni?

Sztem eléggé gyakori kérdés az ilyen, amikor instant vkik ellen kell fordulni a családba vagy a szerelmed ellen.

2023. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván mennék a vőlegényemmel én is. Bár nekem furcsa együttélés nélkül házasságra gondolni.
2023. jan. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
"Együtt vagyunk"??? Dehát nem is vagytok együtt! Távkapcsolat! Távkapcsolatból házasodni őrültség, ráadásul még fiatal is vagy ahhoz, hogy biztos legyél benne, hogy később nem jönne valaki a helyébe. Igaza van a szüleidnek, és mellesleg nem is szeretnék, hogy távol költözz tőlük. Egy dolog biztos: hogy aki innen elköltözik, az ide már nem tér vissza. Ez a tévedésed is bizonyítja a nem elegendő élettapasztalatodat.
2023. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Lelépnék a helyedben. De amúgy annyi a bajuk, hogy külföldi?
2023. jan. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is marhaságot csinálsz. Még nem is éltetek együtt.

De, ez a te döntésed, nem kell hozzá a szüleid jóváhagyása.

2023. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, ha konkrétan a szuleidsel élsz Magyarországon, ő meg kint Németországban, akkor ez max tavkapcsolat, ha nem csupán internet szerelem. Épeszű ember bizony nem ugrik ki q bőréből
2023. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező:

Megismerkedésetek óta mennyit éltetek együtt?

Szerintem költözzetek össze és éljetek úgy fél évig legalább.

Én már tapasztaltam ismerettségi körömben "hirtelen házasságot", az együttélés során derültek ki rendkívüli negatívumok.

Tudom van egyfajta negatív csengése a "lakva ismeri meg az ember a másikat" mondásnak, de sajnos - nekem úgy tűnik - van alapja.


A szüleid reakciója eltúlzott: miért akarják meghatározni neked hogy "itt keress párt"? Netán párod német, de bevándorló, vagy mi inspirálja az unszimpátiát? (ez esetben se támogatom az ellenszenvet, nem arról van szó).

Külsőleg nem tetszik árod?

Esetleg attól tartanak hogy messze fogtok élni, unokákat nem vagy ritkán tudják látni?

2023. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
13%

Milyen származású a német párod?

Mit dolgozik?

2023. jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!